Moment

Na jeden wieczór – „Moment, czyli po nitce do kłębka”


Jak bardzo jeden dzień może zmienić życie człowieka? „Moment, czyli po nitce do kłębka”.

Bardzo! Dzisiaj zmierzam do Was z książką A.K. Sar, „Moment, czyli po nitce do kłębka”. Jest to dość cienka książka, na jeden wieczór w tematyce obyczajowej. W książce zawartych jest kilka opowiadań dotyczących tego, jak pewnym osobom mija dzień – psychiatrze, matce czy żonie. Co łączy te osoby? Jak wydarzenia danego dnia wpływają na ich przyszłość? Autorka radzi nam, abyśmy bardziej spojrzeli i pamiętali o sobie, niż tylko zaspokajali potrzeby i pragnienia innych. Nie każe nam całkowicie przestać dbania o innych, ale ma na myśli to, żebyśmy w ciągu całego tego dziennego zamieszania znaleźli, choć chwilkę dla siebie, na przeczytanie książki, obejrzenie filmu, programu, wyjście do kina, na siłownię czy na zwyczajny spacer. Warto, aby taka odskocznia od codzienności nie trwała krócej niż godzinkę, nie koniecznie w ciągłości, ale aby pamiętać o sobie. Jaki pożytek z rodzica ma dziecko, jeśli rodzic nadskakuje mu cały dzień, a później chodzi zły i wyczerpany? Weźmy dziecko, psa na spacer. Faceta do kina czy na kawę. Miejmy małe odskocznie, ale takie, które naładują nam akumulator na kolejny dzień. Jak bardzo oczekiwania, osądy i decyzje innych osób wpływają na naszą codzienność? Zajrzyjcie do książki, a się przekonacie!

Gdyby nie zmiany, życie byłoby jedynie nudnym odtwarzaniem wciąż tego samego filmu.Tytuł: Moment, czyli po nitce do kłębka
Autor: A.K. Sar
Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 12-12-2019
Ilość stron: 168
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 26,99 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Paleta namietności, Renata Czaban – Kryczka, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Paleta namiętności”, Renata Czaban–Kryczka

Renata – matka Łucji, odkrywa rodzinną tajemnicę, która wstrząśnie wszystkimi mieszkańcami miasta. Do czego to doprowadzi? W życiu ciężarnej Łucji zachodzą ciągłe zmiany. Czy serce dziewczyny skradnie przystojny policjant, czy może powróci uczucie do Dominika – jej pierwszej miłości? Paulina i Adrian planują swój najważniejszy dzień w życiu. Czy nic nie stanie na drodze do ich szczęścia? Poddaj się namiętności i zanurz się w kontynuacji pełnej ciepła i zwrotów akcji serii „Paleta emocji”.


podsumowanie wrzesnia, zaczytanyksiazkoholik.pl

Podsumowanie czytelnicze – wrzesień 2021

Publikując we wrześniu podsumowanie sierpnia, ledwo się obejrzałam i już szykowałam dla Was podsumowanie września. Czas ostatnio był moim sprzymierzeńcem. We wrześniu mimo nowych projektów udało mi się zrecenzować 13 książek.