Moment

Na jeden wieczór – „Moment, czyli po nitce do kłębka”


Jak bardzo jeden dzień może zmienić życie człowieka? „Moment, czyli po nitce do kłębka”.

Bardzo! Dzisiaj zmierzam do Was z książką A.K. Sar, „Moment, czyli po nitce do kłębka”. Jest to dość cienka książka, na jeden wieczór w tematyce obyczajowej. W książce zawartych jest kilka opowiadań dotyczących tego, jak pewnym osobom mija dzień – psychiatrze, matce czy żonie. Co łączy te osoby? Jak wydarzenia danego dnia wpływają na ich przyszłość? Autorka radzi nam, abyśmy bardziej spojrzeli i pamiętali o sobie, niż tylko zaspokajali potrzeby i pragnienia innych. Nie każe nam całkowicie przestać dbania o innych, ale ma na myśli to, żebyśmy w ciągu całego tego dziennego zamieszania znaleźli, choć chwilkę dla siebie, na przeczytanie książki, obejrzenie filmu, programu, wyjście do kina, na siłownię czy na zwyczajny spacer. Warto, aby taka odskocznia od codzienności nie trwała krócej niż godzinkę, nie koniecznie w ciągłości, ale aby pamiętać o sobie. Jaki pożytek z rodzica ma dziecko, jeśli rodzic nadskakuje mu cały dzień, a później chodzi zły i wyczerpany? Weźmy dziecko, psa na spacer. Faceta do kina czy na kawę. Miejmy małe odskocznie, ale takie, które naładują nam akumulator na kolejny dzień. Jak bardzo oczekiwania, osądy i decyzje innych osób wpływają na naszą codzienność? Zajrzyjcie do książki, a się przekonacie!

Gdyby nie zmiany, życie byłoby jedynie nudnym odtwarzaniem wciąż tego samego filmu.



Tytuł: Moment, czyli po nitce do kłębka
Autor: A.K. Sar
Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 12-12-2019
Ilość stron: 168
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 26,99 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Savoir vivre XXI wieku. Polityka okiem prowincjusza, Michał MICHU Heppner, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Savoir-vivre XXI wieku. Polityka okiem prowincjusza”, Michał MICHU Heppner

Obyczaje czy maniery, których przestrzegali nasi dziadowie, nijak się mają do współczesnej rzeczywistości. Jak dziś powinien zachowywać się prawdziwy dżentelmen? Co jeszcze niedawno było pożądanym zachowaniem, a dziś traktowane jest jako gafa? I odwrotnie, nad czym dawniej dobrze wychowany osobnik


Adrian Bednarek, zaczytanyksiazkoholik.pl

Adrian Bednarek

Od lat zafascynowany tematyką kryminalną, w szczególności postaciami seryjnych morderców. Wielki fan sportu żużlowego, nałogowy biegacz. Pisanie uważa za swoją największą pasję. Uwielbia tworzyć historie, w których głównymi bohaterami są skomplikowane, czarne charaktery. Sympatię czytelników zyskał dzięki powieściom „Pamiętnik diabła” (2014) i „Proces diabła” (2015), opisującym losy Kuby Sobańskiego, seryjnego mordercy z Krakowa.