Moment

Na jeden wieczór – „Moment, czyli po nitce do kłębka”


Jak bardzo jeden dzień może zmienić życie człowieka? „Moment, czyli po nitce do kłębka”.

Bardzo! Dzisiaj zmierzam do Was z książką A.K. Sar, „Moment, czyli po nitce do kłębka”. Jest to dość cienka książka, na jeden wieczór w tematyce obyczajowej. W książce zawartych jest kilka opowiadań dotyczących tego, jak pewnym osobom mija dzień – psychiatrze, matce czy żonie. Co łączy te osoby? Jak wydarzenia danego dnia wpływają na ich przyszłość? Autorka radzi nam, abyśmy bardziej spojrzeli i pamiętali o sobie, niż tylko zaspokajali potrzeby i pragnienia innych. Nie każe nam całkowicie przestać dbania o innych, ale ma na myśli to, żebyśmy w ciągu całego tego dziennego zamieszania znaleźli, choć chwilkę dla siebie, na przeczytanie książki, obejrzenie filmu, programu, wyjście do kina, na siłownię czy na zwyczajny spacer. Warto, aby taka odskocznia od codzienności nie trwała krócej niż godzinkę, nie koniecznie w ciągłości, ale aby pamiętać o sobie. Jaki pożytek z rodzica ma dziecko, jeśli rodzic nadskakuje mu cały dzień, a później chodzi zły i wyczerpany? Weźmy dziecko, psa na spacer. Faceta do kina czy na kawę. Miejmy małe odskocznie, ale takie, które naładują nam akumulator na kolejny dzień. Jak bardzo oczekiwania, osądy i decyzje innych osób wpływają na naszą codzienność? Zajrzyjcie do książki, a się przekonacie!

Gdyby nie zmiany, życie byłoby jedynie nudnym odtwarzaniem wciąż tego samego filmu.Tytuł: Moment, czyli po nitce do kłębka
Autor: A.K. Sar
Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 12-12-2019
Ilość stron: 168
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 26,99 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Witajcie w księgarni Hyunam-Dong - Hwang Bo-reum - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Witajcie w księgarni Hyunam-Dong”, Hwang Bo-reum

„Witajcie w księgarni Hyunam-Dong” to koreański bestseller, który w ciągu zaledwie pięciu miesięcy sprzedał się w ponad 110 tysiącach egzemplarzy, a teraz podbija serca zachodnich czytelników! Ujmująca i pełna wdzięku opowieść o szukaniu pocieszenia i akceptacji w życiu oraz o uzdrawiającej mocy książek.


Żony gejów

„Żony gejów” autorstwa Marii Mamczur – to dość skomplikowane

Autorka reportażu na wstępie zaznacza nam „nie jest prawdą, że wszystkie żony gejów mają chłopięce sylwetki – wąskie biodra i mały biust. Nie jest prawdą, że żaden gej nie jest w stanie współżyć z kobietą. Nie jest prawdą, że każde małżeństwo kobiety z gejem, który po latach się ujawnił, kończy się rozwodem.”