Taką, jaka jestem - Joanna Szczybura - zaczytanyksiazkoholik.pl

Odzyskując sens życia – „Taką, jaka jestem”, Joanna Szczybura


„Taką, jaka jestem” autorstwa Joanny Szczybury to wzruszająca opowieść o życiu, miłości i odwadze, która trafiła prosto do mojego serca. Fabuła książki przedstawia historię trzech bohaterów, których losy splatają się w nieprzewidywalny sposób, prowadząc do wzruszających i emocjonujących wydarzeń.

Główną bohaterką jest Michalina, młoda kobieta, która zostaje z dnia na dzień porzucona przez narzeczonego. Marek był miłością jej życia. Aby uciec od bólu, postanawia wyprowadzić się z Krakowa i rozpocząć nowe życie w Gdańsku. W trakcie podróży pociągiem spotyka Wróżkę Jasminę, która wnosi w roztrzaskane serce Michaliny spokój i nadzieję. Jej droga pewnego dnia krzyżuje się z Kubą, mężczyzną, który niespodziewanie musi stawić czoła roli samotnego ojca i zająć się wychowywaniem wyjątkowego chłopca o imieniu Maks, cierpiącym na spektrum autyzmu. Spotkanie tej trójki w windzie gdańskiej kamienicy staje się punktem zwrotnym w życiu Michaliny, który prowadzi do serdecznych relacji, ale również stawia przed nią, jak również Kubą i Maksem nowe wyzwania.

Przepraszam, ale nie mogę tak dłużej.

Joanna Szczybura w sprawnie i wnikliwie prowadzonej narracji potrafi doskonale oddać bogactwo ludzkich emocji, zmagania się z przeszłością oraz dążenie do znalezienia szczęścia i akceptacji, które tak bardzo większości z nas jest potrzebne. Moje serce skradł mały Maks, który mimo swoich „problemów”, jeśli tak mogę to ująć, okazał się rezolutnym i mądrym chłopcem.

Nie chciałam, żebyś wiedział, nikomu o tym nie mówię… bo wtedy znikam…

Bohaterowie powieści są autentyczni, złożeni i pełni głębokich uczuć, co sprawia, że bez trudu utożsamiałam się z ich historiami i przeżyciami. Joannie Szczyburze udało się stworzyć niezwykle wzruszającą i jednocześnie optymistyczną powieść, która porusza ważne tematy związane z akceptacją, tolerancją, miłością, ale również te negatywne: prześladowanie czy wykorzystywanie. Wątki związane z autyzmem dodają książce głębi i autentyczności, a opowieść o odwadze podejmowania nowych wyzwań i odnajdywaniu sensu w życiu inspiruje do refleksji nad własnymi wyborami i relacjami z innymi ludźmi.

„Taką, jaka jestem” to lektura, która zaskakuje, bardzo wzrusza i skłania do refleksji nad wartościami, które naprawdę liczą się w życiu. Polecam tę książkę wszystkim miłośnikom pięknych i poruszających historii, które zostają w pamięci na długo po zakończeniu lektury. Joanna Szczybura udowodniła swoje mistrzostwo w stworzeniu naprawdę znakomitej opowieści, która dotknęła moje czytelnicze serce.

Tytuł: Taką, jaka jestem
Autor: Joanna Szczybura
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Data wydania: 07-03-2024
Ilość stron: 328
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładkowa: 48,00 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

Bielmo. Niezwykły przypadek Edgara Allana Poe - Louis Bayard -z aqczytanyksiazkoholik.pl

Emerytowany detektyw i młody kadet – „Bielmo. Niezwykły przypadek Edgara Allana Poe”

Książka opowiada historię detektywa, Augustusa Landora, który prowadzi śledztwo w sprawie serii morderstw dokonanych na terenie akademii wojskowej West Point w 1830 roku. Morderstwo to jedno a wykrojone serca ze zwłok to drugie.


Wzór na istnienie Boga

Przedpremierowo – „Matematyczny wzór na istnienie Boga”

Czasami największe tajemnice skrywa przed człowiekiem jego własna przeszłość … Naszym bohaterem jest Alex, wykładowca na wydziale matematyki. Alex ubóstwia swoją pracę, w której od lat zgłębia wiedzę o liczbach pierwszych, próbując poznać wzorzec wszechświata.