bLOG KSIĄŻKOWY - Trzykrotki - Katarzyna Kielecka - zaczytanyksiazkoholik.pl

O przyjaźni, miłości i przygodzie – „Trzykrotki”, Katarzyna Kielecka


„Trzykrotki” to barwna opowieść o przyjaźni, miłości i niezapomnianych przygodach, które udowadniają, że nigdy nie jest za późno na spełnienie marzeń. Katarzyna Kielecka w powieści ukazuje nam trzy niezwykłe bohaterki – Kamillę, Aleksandrę i Katarzynę, które przyjaźnią się od wielu lat. Ich żywiołowe podejście do życia i młodzieńczy zapał mimo wieku sprawiły, że szybko zdobyły moje serce.

Głównym celem trzech przyjaciółek jest zdobycie Kilimandżaro w dniu sześćdziesiątych urodzin Kasi. Jednak życie płata figle, a ich plany ulegają zmianie. Zamiast podróży do Afryki, trzykrotki decydują się na pełną wyzwań sekretną misję przez Alpy, podróżując kamperem. Przygody, jakie ich spotykają w trakcie tej ekscytującej wyprawy, wywołują lawinę śmiechu i wzruszeń. W miarę jak akcja toczy się do przodu, dowiadujemy się, jak wiele są w stanie zrobić, aby pomóc sobie nawzajem i dowieść swojej przyjaźni.

-Ona jest kompletną labiegą w kwestiach gotowania – pytlowała Wiśniewska. – Kocha książki, to dostanie książkę kucharską.

Katarzyna Kielecka doskonale operuje humorem i świetnie oddaje charaktery swoich bohaterek, które są tak realistyczne, że łatwo utożsamić się z nimi. Ich dialogi są zabawne i pełne ciepła, a przygody, jakie przeżywają, zapierają dech w piersiach. Autorka potrafi również zadbać o refleksyjne momenty, podkreślając wagę przyjaźni i nieprzewidywalności miłości. Autorka ukazuje, że wiek wcale nie musi być przeszkodą w realizacji marzeń, a wspólne przeżycia i poczucie humoru są kluczem do pełnego życia. Bohaterki, mimo swojego wieku, pozostają młode duchem, co czyni je niezwykle ujmującymi i sympatycznymi postaciami.

Jednym z atutów tej książki jest także sposób, w jaki Autorka przenosi czytelnika w różne zakątki Europy. Opisy krajobrazów, miast i przyrody są malownicze i wciągające, co sprawia, że podróżujemy razem z bohaterkami. Duży i wygodny druk sprawia, że lektura jest przyjemna i komfortowa, zwłaszcza dla osób preferujących większe litery.

Do tej pory z powieści napisanych przez Katarzynę Kielecką miałam okazję przeczytać „Cytrusowy gaj” oraz „Na tej samej ziemi”, które wspominam bardzo miło. „Trzykrotki” to powieść, która zachwyci zarówno młodszych, jak i starszych czytelników. Autorka umiejętnie buduje napięcie, wprowadza zaskakujące zwroty akcji i bawi czytelnika do ostatniej strony. Książka ta mówi nam o tym, że wiek nie jest ograniczeniem, a przyjaźń jest darem bezcennym. To inspirująca, pełna życia historia, którą warto przeczytać i pozwolić sobie na chwilę beztroskiej zabawy z bohaterkami.

Tytuł: Trzykrotki
Autor: Katarzyna Kielecka
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Szara Godzina
Data wydania: 10-07-2023
Ilość stron: 360
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 49,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Wyznania rzekomo porządnej dziewczyny - Joya Goffney - zaczytanyksiazkoholik.pl

Nie ulegaj presji otoczenia – „Wyznania rzekomo porządnej dziewczyny”, Joya Goffney

„Wyznania rzekomo porządnej dziewczyny” autorstwa Joya Goffney to poruszająca powieść, która głęboko zagłębia się w psychikę bohaterki, dostarczając czytelnikowi niezapomnianych wrażeń. Ta książka zaskakuje, porusza i prowokuje do refleksji na temat społecznych oczekiwań i tożsamości.


Miłość na kredyt, Sandra Robins, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Miłość na kredyt”, Sandra Robins – dodaję do ulubionych

Amy mieliśmy okazję poznać w pierwszym tomie pt. „Miłość na sprzedaż”. Dziewczyna nie miała lekkiego dzieciństwa. Stara się jak najszybciej usamodzielnić i pomóc swojej młodszej siostrze również wyrwać się z toksycznego domu, która co rusz wpada w nowe tarapaty. Ekskluzywna agencja towarzyska pozwala jej tak samo, jak Sarah stanąć na własnych nogach.