bLOG KSIĄŻKOWY - Trzykrotki - Katarzyna Kielecka - zaczytanyksiazkoholik.pl

O przyjaźni, miłości i przygodzie – „Trzykrotki”, Katarzyna Kielecka


„Trzykrotki” to barwna opowieść o przyjaźni, miłości i niezapomnianych przygodach, które udowadniają, że nigdy nie jest za późno na spełnienie marzeń. Katarzyna Kielecka w powieści ukazuje nam trzy niezwykłe bohaterki – Kamillę, Aleksandrę i Katarzynę, które przyjaźnią się od wielu lat. Ich żywiołowe podejście do życia i młodzieńczy zapał mimo wieku sprawiły, że szybko zdobyły moje serce.

Głównym celem trzech przyjaciółek jest zdobycie Kilimandżaro w dniu sześćdziesiątych urodzin Kasi. Jednak życie płata figle, a ich plany ulegają zmianie. Zamiast podróży do Afryki, trzykrotki decydują się na pełną wyzwań sekretną misję przez Alpy, podróżując kamperem. Przygody, jakie ich spotykają w trakcie tej ekscytującej wyprawy, wywołują lawinę śmiechu i wzruszeń. W miarę jak akcja toczy się do przodu, dowiadujemy się, jak wiele są w stanie zrobić, aby pomóc sobie nawzajem i dowieść swojej przyjaźni.

-Ona jest kompletną labiegą w kwestiach gotowania – pytlowała Wiśniewska. – Kocha książki, to dostanie książkę kucharską.

Katarzyna Kielecka doskonale operuje humorem i świetnie oddaje charaktery swoich bohaterek, które są tak realistyczne, że łatwo utożsamić się z nimi. Ich dialogi są zabawne i pełne ciepła, a przygody, jakie przeżywają, zapierają dech w piersiach. Autorka potrafi również zadbać o refleksyjne momenty, podkreślając wagę przyjaźni i nieprzewidywalności miłości. Autorka ukazuje, że wiek wcale nie musi być przeszkodą w realizacji marzeń, a wspólne przeżycia i poczucie humoru są kluczem do pełnego życia. Bohaterki, mimo swojego wieku, pozostają młode duchem, co czyni je niezwykle ujmującymi i sympatycznymi postaciami.

Jednym z atutów tej książki jest także sposób, w jaki Autorka przenosi czytelnika w różne zakątki Europy. Opisy krajobrazów, miast i przyrody są malownicze i wciągające, co sprawia, że podróżujemy razem z bohaterkami. Duży i wygodny druk sprawia, że lektura jest przyjemna i komfortowa, zwłaszcza dla osób preferujących większe litery.

Do tej pory z powieści napisanych przez Katarzynę Kielecką miałam okazję przeczytać „Cytrusowy gaj” oraz „Na tej samej ziemi”, które wspominam bardzo miło. „Trzykrotki” to powieść, która zachwyci zarówno młodszych, jak i starszych czytelników. Autorka umiejętnie buduje napięcie, wprowadza zaskakujące zwroty akcji i bawi czytelnika do ostatniej strony. Książka ta mówi nam o tym, że wiek nie jest ograniczeniem, a przyjaźń jest darem bezcennym. To inspirująca, pełna życia historia, którą warto przeczytać i pozwolić sobie na chwilę beztroskiej zabawy z bohaterkami.

Tytuł: Trzykrotki
Autor: Katarzyna Kielecka
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Szara Godzina
Data wydania: 10-07-2023
Ilość stron: 360
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 49,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Katarzyna Bonda

Katarzyna Bonda: Zgodziłam się na adaptację mojej powieści nie po to, żeby robić sobie promocję

Katarzyna Bonda zauważa, że wielu twórców szybko poddawało się po próbach adaptacji jej książek ze względu na to, że są grube i wielowątkowe. Dlatego też była dość sceptycznie nastawiona do kolejnej takiej próby.


Szpieg

„Szpieg” autorstwa Paula Coelho

Nosiła wiele imion: z domu Margaretha Geertruida Zelle, na Jawie była panią MacLeod, Niemcy nadali jej kryptonim H21… co się kryje pod jej postacią? Dawno nie czytałam żadnych książek Paula Coelho, ale cieszę się, że to właśnie „Szpieg” wpadł mi w ręce jako ostatnia książka przeczytana. Szczerze przyznam, że nigdy wcześniej nie słyszałam o Macie Hari, ale bardzo się cieszę, że dzięki autorowi miałam taką okazję.