Magią i odwagą-Mateusz Kasprzyk-zaczytanyksiazkoholik.pl-blog

Daj się porwać przygodzie z książką pt. „Magią i odwagą”, Mateusz Kasprzyk


Akcja powieści „Magią i odwagą” rozgrywa się w Baszcie, stolicy królestwa Zagaru. Jej bohaterami jest dwoje dzieci: dziesięcioletni złotowłosy chłopiec o imieniu Oskar oraz czarnowłosa dziewczynka zwana Mają. Oskar jest synem smoczego pilota a Maja księżniczką, córką władcy. Dzieci beztrosko spędzają czas na zabawie i psotach. Władcy nie podoba się to, że jego córka przyjaźni się z chłopcem z ludu. Oskarowi nie przeszkadzało to, że nie ma poparcia i szacunku u Władcy, bo doskonale wiedział, że Maja go szanuje. Mai mama, królowa pochodziła z ludu, dziewczyna odziedziczyła po niej charakter.

Dzieci w wieku Oskara i Mai zaczynały pomału wybierać zawód, w którym będą pracowały. Maja z uwagi na swoje pochodzenie zaczynała coraz częściej brać udział w życiu dworskim, szykując się tym samym do swojej przyszłej roli. Oskar natomiast marzył o zostaniu paladynem, czyli jednym z białych rycerzy i ratować świat przed złem, walczyć z magią i potworami. Ojciec miał na niego jednak inny plan, miał zostać tak jak on pilotem smoków. Oskarowi się to nie podobało. Matka zawsze mu powtarzała, że warto marzyć i dążyć do celu.

Pewnego wieczoru dzieci jak to dzieci nabroiły, ale tym razem ich czyn miał poważne skutki. Za sprawą pewnego kamienia dość poważnie ucierpiała Maja. Dziewczynka straciła przytomność i ogarnęła ją klątwa. Pomóc jej mogli tylko paladyni – przynajmniej wszyscy taką mieli nadzieję. Chłopca, jego tatę oraz paladynów czekała niebezpieczna wyprawa na smoku po antidotum dla Mai. Czas ich naglił, gdyż eliksir pojawiał się tylko na jedną noc, jedynie raz na sto lat.

Czy Oskarowi uda się ocalić przyjaciółkę?

„Magią i odwagą” to idealna powieść dla młodszych czytelników, ale śmiało mogą po nią sięgać również ci ciut starsi. To, o czym warto na początku wspomnieć to o mapie świata, w którym toczy się cała opowieść. Lubię tego typu zabiegi, gdyż pozwalają mi dokładniej umiejscowić, gdzie dane wydarzenie ma miejsce. Czytając książkę, nie sposób się nudzić. Wraz z małym Oskarem i pozostałymi członkami wyprawy mającej na celu uratowanie życia Mai czujemy presję czasu. Chłopiec wykazuje się niezwykłą odwagą, niekiedy większą od dorosłych. Cały czas coś się dzieje, co jest niezwykle ważne, jeśli lektura jest skierowana do młodszego pokolenia, nie ma zanudzić młodzieży i dzieci tylko przenieść do niezwykłego świata, pełnego magii i niesamowitych stworzeń. To powieść pełna magii, humoru, ukrytych znaczeń i podróży do wyjątkowych krain. Zaangażowanie Oskara w pomoc przyjaciółce pokazuje, że nawet mały człowiek niesie wiarę w pozytywne zakończenie wyprawy. To książka o odwadze, wyborach, marzeniach, przyjaźni, magii oraz smokach … Zachęcam Was i Wasze pociechy do lektury.

Tytuł: Magią i odwagą
Autor: Mateusz Kasprzyk
Gatunek: fantasy, fantastyka, młodzieżowa
Data wydania: 06-2022
Ilość stron: 276
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 39,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Zbrodnie Lwów, MM, zaczytanyksiazkoholik.pl

Powieść sensacyjna dla młodzieży – „Zbrodnie Lwów”, M.M.

Zwykła wyprawa z przyjaciółmi, na którą Rio nawet nie ma specjalnie ochoty, odmienia jej życie. W wyniku niefortunnego zbiegu okoliczności dziewczyna zostaje sama w środku nocy na stacji benzynowej, gdzie staje się świadkiem zdarzeń, których widzieć nie powinna. Odtąd jest zdana na łaskę i niełaskę zabójców.


Tysiąc kawałków

„Tysiąc kawałków” Anny Ziobro – dodaję do ulubionych

Czytając książkę „Tysiąc kawałków” można zauważyć, jak ważne jest, aby mimo wszelkich przeciwności losu, jakie stają nam na drodze do szczęśliwego i długotrwałego związku nie poddawać się, ale co ważne rozmawiać ze sobą, wyjaśniać niedomówienia i to, co leży nam na sercu na każdym etapie naszego związku.