Magią i odwagą-Mateusz Kasprzyk-zaczytanyksiazkoholik.pl-blog

Daj się porwać przygodzie z książką pt. „Magią i odwagą”, Mateusz Kasprzyk


Akcja powieści „Magią i odwagą” rozgrywa się w Baszcie, stolicy królestwa Zagaru. Jej bohaterami jest dwoje dzieci: dziesięcioletni złotowłosy chłopiec o imieniu Oskar oraz czarnowłosa dziewczynka zwana Mają. Oskar jest synem smoczego pilota a Maja księżniczką, córką władcy. Dzieci beztrosko spędzają czas na zabawie i psotach. Władcy nie podoba się to, że jego córka przyjaźni się z chłopcem z ludu. Oskarowi nie przeszkadzało to, że nie ma poparcia i szacunku u Władcy, bo doskonale wiedział, że Maja go szanuje. Mai mama, królowa pochodziła z ludu, dziewczyna odziedziczyła po niej charakter.

Dzieci w wieku Oskara i Mai zaczynały pomału wybierać zawód, w którym będą pracowały. Maja z uwagi na swoje pochodzenie zaczynała coraz częściej brać udział w życiu dworskim, szykując się tym samym do swojej przyszłej roli. Oskar natomiast marzył o zostaniu paladynem, czyli jednym z białych rycerzy i ratować świat przed złem, walczyć z magią i potworami. Ojciec miał na niego jednak inny plan, miał zostać tak jak on pilotem smoków. Oskarowi się to nie podobało. Matka zawsze mu powtarzała, że warto marzyć i dążyć do celu.

Pewnego wieczoru dzieci jak to dzieci nabroiły, ale tym razem ich czyn miał poważne skutki. Za sprawą pewnego kamienia dość poważnie ucierpiała Maja. Dziewczynka straciła przytomność i ogarnęła ją klątwa. Pomóc jej mogli tylko paladyni – przynajmniej wszyscy taką mieli nadzieję. Chłopca, jego tatę oraz paladynów czekała niebezpieczna wyprawa na smoku po antidotum dla Mai. Czas ich naglił, gdyż eliksir pojawiał się tylko na jedną noc, jedynie raz na sto lat.

Czy Oskarowi uda się ocalić przyjaciółkę?

„Magią i odwagą” to idealna powieść dla młodszych czytelników, ale śmiało mogą po nią sięgać również ci ciut starsi. To, o czym warto na początku wspomnieć to o mapie świata, w którym toczy się cała opowieść. Lubię tego typu zabiegi, gdyż pozwalają mi dokładniej umiejscowić, gdzie dane wydarzenie ma miejsce. Czytając książkę, nie sposób się nudzić. Wraz z małym Oskarem i pozostałymi członkami wyprawy mającej na celu uratowanie życia Mai czujemy presję czasu. Chłopiec wykazuje się niezwykłą odwagą, niekiedy większą od dorosłych. Cały czas coś się dzieje, co jest niezwykle ważne, jeśli lektura jest skierowana do młodszego pokolenia, nie ma zanudzić młodzieży i dzieci tylko przenieść do niezwykłego świata, pełnego magii i niesamowitych stworzeń. To powieść pełna magii, humoru, ukrytych znaczeń i podróży do wyjątkowych krain. Zaangażowanie Oskara w pomoc przyjaciółce pokazuje, że nawet mały człowiek niesie wiarę w pozytywne zakończenie wyprawy. To książka o odwadze, wyborach, marzeniach, przyjaźni, magii oraz smokach … Zachęcam Was i Wasze pociechy do lektury.

Tytuł: Magią i odwagą
Autor: Mateusz Kasprzyk
Gatunek: fantasy, fantastyka, młodzieżowa
Data wydania: 06-2022
Ilość stron: 276
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 39,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Dziewczyna z pociągu

Czyżby rozczarowanie? – „Dziewczyna z pociągu”, Paula Hawkins

Szumne zapowiedzi, optymistyczne opinie „Dziewczyny z pociągu”. Trzeba jak najszybciej przeczytać a później obejrzeć film. Okazuje się, że jej książka jest jak pociąg. Tyle że nie taki, który pędzi jak torpeda, na złamanie karku. To pociąg rodem z PKP, który toczy się od stacji do stacji, leniwie i ociężale, a miarowy stukot kół działa na jego pasażera niczym usypiacz.


Na ostrym ogniu

„Na ostrym ogniu”, Elizabeth Acevedo

Emoni Santiago to dziewczyna obdarzona niezwykłym talentem – potrafi przygotować dania, które zachwycają wszystkich smakiem i aromatem, dowodząc, że magia istnieje. Ta wrażliwa czarodziejka kulinarna jednak jest jeszcze licealistką, której trudno pogodzić szkolne obowiązki z wychowywaniem dwuletniej córeczki.