Krąg, Monika Tyczyńska, zaczytanyksiazkoholik.pl

Niezwykle udany debiut – „Krąg”, Monika Tyczyńska


„Nie wszystko jest takie, jakim się wydaje. Zło nosi maskę przyjaźni”. „Krąg” to powieść, którą chętnie zobaczyłabym na wielkim ekranie. Dlaczego tak uważam?

Mateusz Pater wraca w rodzinne strony. Na miejscu dowiaduje się o tajemniczym zaginięciu dawnego przyjaciela. Rozpoczynając poszukiwania, natrafia na wzmiankę o organizacji, na której czele stoi wpływowy i bardzo niebezpieczny człowiek. Gdy jego krewny zostaje postrzelony, już wie, że ma do czynienia z ludźmi, którzy nie cofną się przed niczym. Zastraszenia, skorumpowanie, znikanie niewygodnych świadków – to codzienność sennego miasteczka, w którym nikt nie chce niczego wyjawić.


– Mateusz, to jest pierwsze i ostatnie ostrzeżenie. Jeśli pójdziesz na to spotkanie … zabiję cię.

Czy Mateuszowi uda się rozwikłać zagadkę zaginięcia przyjaciela, nie tracąc przy tym własnego życia? Czy jest gotowy, by zmierzyć się z przerażającą prawdą, którą krok po kroku zaczyna odkrywać? Ilu młodych ludzi musi poświęcić życie, by KRĄG się nasycił? I czy jest coś, co może zatrzymać spiralę zła?

Źródło: Wydawnictwo Literackie Białe Pióro

Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego,
że osiągnięcie go wymaga czasu.
Czas i tak upłynie.

H. Jackson Brown Jr.

Monika Tyczyńska od samego początku wciąga czytelnika w przedstawioną w książce historię. Towarzyszymy Mateuszowi w tym, jak próbuje rozwiązać zagadkę, idziemy z nim ramię w ramię, dopingujemy, trzymamy za niego kciuki, ale również dzielimy jego smutki i wściekłość, kiedy coś nie idzie tak, jak powinno. Mimo wielu przeciwności losu nie poddaje się, chce dowieść prawdy. Strasznie na nerwy działał mi Edgar, który cały czas coś knuł i mieszał. Jaką ja miałam ochotę go wykopać i pokazać mu gdzie raki zimują. Cieszę się, że mimo wszystko taka postać znalazła się w książce, w końcu to powieść sensacyjna. A to, że wzbudzał we mnie aż takie emocji to wielki plus dla powieści. Niezmiernie się cieszę, że tak dobra opowieść wyszła spod pióra debiutantki. Są różne gusta względem literatury, ale patrząc przez pryzmat własnego czytelniczego doświadczenia, śmiało mogę stwierdzić, że „Krąg” mogę postawić wyżej aniżeli niejedną powieść sensacyjną napisaną przez autora, który na swoim koncie ma już kilka wydanych tytułów. Jeśli szukacie czegoś świeżego, w dodatku z ciut większą czcionką niż zazwyczaj to z całego serca zachęcam Was do przeczytania tejże książki.Tytuł: Krąg
Autor: Monika Tyczyńska
Gatunek: sensacja, powieść sensacyjna
Wydawnictwo: Literackie Białe Pióro
Data wydania: 11.2021
Ilość stron: 522
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 46,00 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

Po latach w Paryżu

Kolejna niezapomniana lektura – „Po latach w Paryżu”, Ella Carey

Książka zainspirowana prawdziwą fascynującą historią mieszkania, pełnego prawdziwych skarbów, porzuconego na siedemdziesiąt lat. Powieść niesamowita, tym bardziej że oparta jest na prawdziwych wydarzeniach. Czytając, ją poznajemy uroki Francji i … smak wina.


Jolanta Bartoś - wywiad

Co zainspirowało Jolantę Bartoś do stworzenia „Śpij, dziecinko, śpij…”?

W powieść „Stalker” Jolanta Bartoś opisuje własne przeżycia w trudnej walce z wirtualnym prześladowcą. Czy powieść miała być lekarstwem/terapią trudnych przeżyć? Czytając wywiad, dowiemy się również, czy czytając kiedykolwiek dowolną książkę, autorka pomyślała: dlaczego ja nie wpadłem na pomysł napisania takiej książki/fabuły. Zapraszam do lektury.