Blog książkowy - Nic nie jest takie, jak się wydaje - Idealne morderstwo - Charlie Donlea - zaczytanyksiazkoholik.pl

Nic nie jest takie, jak się wydaje – „Idealne morderstwo”, Charlie Donlea


Powieść „Idealne morderstwo” autorstwa Charlie Donlea wciągnęła mnie w intrygującą historię, gdzie nawet najgłębiej skrywane tajemnice nie są bezpieczne, gdy stawką jest czyjeś życie.

Akcja rozgrywa się wokół tragicznej śmierci odnoszącego sukcesy pisarza, którego zwisające z balkonu luksusowej rezydencji ciało zostaje znalezione. Ślady DNA Victorii Ford, kobiety będącej w związku z ofiarą, zostają odnalezione na miejscu zbrodni, co komplikuje sprawę i stawia ją w centrum podejrzeń.

Sprawa morderstwa zostaje poniekąd zapomniana z powodu tragedii z 11 września, World Trade Center. Dwadzieścia lat po morderstwie technikom, którzy przez te wszystkie lata badali szczątki z tragedii, udaje się zidentyfikować te, które należą do Victorii Ford. Avery Mason, popularna gwiazda telewizyjna, widzi w tej sprawie szansę na wzrost swojej popularności. Podążając za poszlakami, coraz bardziej zagłębia się w mroczną przeszłość Victorii, odkrywając coraz to nowe sekrety i tajemnice, które mogą rzucić nowe światło na całą sytuację. Jednakże równocześnie z jej poszukiwaniami, własna przeszłość Avery zaczyna wychodzić na jaw, odkrywając szokujące szczegóły związane z jej własnym życiem.

Jeśli istniało coś, co interesowało ludzi bardziej niż narodziny młodej gwiazdy, to obserwowanie, jak ta spada z piedestału.

Jednym z największych atutów tej książki są wyraziste postaci, których losy i tajemnice stanowią istotny element narracji. Donlea w mistrzowski sposób splata wątki obu bohaterek, tworząc gęstą atmosferę pełną napięcia i tajemnic. Książka porusza również tematy trudnych wyborów, konsekwencji oraz ludzkiej natury, ukazując, że każdy może skrywać coś, czego nie chce ujawnić światu. Dialogi są błyskotliwe, akcja płynnie się rozwija, trzymając w nieustannym napięciu. To, co mi się nie podobało i chciałam wspomnieć, to błędy w datach oznaczających co danego dnia się dzieje czy literówki. Momentami sama wątpiłam, czy Mason to kobieta, czy mężczyzna, bo w treści z końcówkami wyrazów różnie bywało. Nie potrafię powiedzieć dlaczego, ale w tej książce raziło mnie to szczególnie.

„Idealne morderstwo” mimo błędów, które na szczęście nie wpłynęły na fabułę, to mimo wszystko wciągający thriller, który nie tylko trzyma w napięciu do ostatniej strony, ale również skłania do refleksji nad naturą ludzką i moralnością. To również historia o ludzkich słabościach, tajemnicach i konsekwencjach naszych wyborów. Charlie Donlea w mistrzowski sposób poprowadził opowieść tak, gdzie każdy krok może być kluczem do rozwiązania zagadki. Polecam tę książkę wszystkim miłośnikom inteligentnych i wciągających thrillerów, którzy szukają emocjonującej lektury, w której nic nie jest takie, jak się wydaje na pierwszy rzut oka.

Tytuł: Idealne morderstwo
Tytuł oryginału: Twenty Years Later
Autor: Charlie Donlea
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Filia
Data wydania: 13-07-2022
Ilość stron: 480
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Tłumaczenie: Klaudia Wyrwińska
Cena okładkowa: 47,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Jeziora na skraju wyschnięcia - Michał Itrich - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Jeziora na skraju wyschnięcia”, Michał Itrich

Jeziora są jednymi z najmniej trwałych elementów przyrody. Od chwili powstania podlegają ciągłym zmianom, które ostatecznie prowadzą do ich zaniku. W momencie, kiedy pojawił się człowiek i zapoczątkował w środowisku świadomą działalność, stał się – obok czynników naturalnych – nową siłą w jego przekształcaniu i modelowaniu. Naturalna ewolucja jezior przybiera coraz częściej cechy antropogenicznej degradacji.


blog książkowy - Czas na nową miłość - Kinga Gąska - zaczytanyksiazkoholik.pl

Trzy kobiety i jeden mężczyzna – „Czas na nową miłość” autorstwa Kingi Gąski

„Czas na nową miłość” to powieść, która porusza wiele ważnych tematów związanych z relacjami międzyludzkimi. Bohaterowie zmierzą się z rozwodem, samotnością i trudnościami w miłości. Głównymi bohaterkami są trzy niezwykłe kobiety, które starają się wziąć życie w swoje ręce: Ewelina, Joanna i Jadwiga oraz