Blog książkowy - Mroczny i intrygujący świat - Morbinian - Aleksander Krysik - zaczytanyksiazkoholik.pl

Mroczny i intrygujący świat – „Morbinian”, Aleksander Krysik


„Morbinian” autorstwa Aleksandra Krysika to książka, która wciąga czytelnika w mroczny świat pełen nieznanych tajemnic i niebezpieczeństw, a towarzyszące tej lekturze emocje są wręcz porażające.

Fantastyka ma to do siebie, że daje autorowi nieograniczone pole do działania. Książki z tego gatunku powinny przenosić czytelników do fantastycznych światów, które różnią się od rzeczywistości, serwować magię, różnorodność bohaterów, epickie przygody, mitologię, historię czy społeczne i polityczne motywy. Fantastyka to gatunek, który jest otwarty na innowacje i oryginalność. Autorzy często eksperymentują z konwencjami i tworzą unikalne, nowatorskie historie, czego mi, jako czytelnikowi bardzo potrzeba.

Czytając „Morbiniana”, przenosimy się w skórę bohaterów, którzy z odwagą stawiają czoła nieznanym i niebezpiecznym przestrzeniom krain Północy. Te krainy są pełne magii, która jednocześnie przyciąga i odpycha, co sprawia, że trudno oderwać się od opowieści. Autor potrafi wywoływać uczucie lęku, ale także zachwytu nad światem, który stworzył. Odkrywanie i eksploracja Morbinian stają się niebezpiecznym przedsięwzięciem, które wywołuje lęk, ale i zachwyt.

Dzień bez ofiary to dzień stracony dla Morbinian.

Refisto Hylderion, główny bohater, jest postacią pełną tajemnicy i niezwykłych umiejętności czarnoksiężnika, pełniącego funkcję Strażnika Morbinian. Jego podróż, konfrontacja z magią i demonami oraz rozwijająca się postać wzbudzają nie tylko zainteresowanie, ale także sympatię i emocje u czytelnika. To bohater, który rośnie wraz z rozwojem historii, czyniąc ją jeszcze bardziej intrygującą.

Nieumarli stali zgarbieni, opierając się na potężnych mieczach dwuręcznych, ogień schował się do ich wnętrz, do zbroi oraz kości poznaczonych inskrypcjami, pozostając jedynie w czaszkach i na klingach. Runy na ich czołach oznaczające ich imiona w języku Pana Morbinian lśniły krwawo. U nich moc również wzrosła pod wpływem Wiatru płynącego z gór.

Dobrze skomponowana atmosfera książki, w której rzeczywistość i nadprzyrodzone elementy splatają się w jedną, spójną całość, buduje niesamowite napięcie i przykuwa uwagę. Opisy otaczającego świata oraz opis przyrody są tak sugestywne, że miałam wrażenie, jakby sama eksplorowała ten tajemniczy świat. Mankamentem może być rozmiar czcionki, ale w obliczu tej wciągającej blisko 600-stronicowej fabuły byłam gotowa to zignorować.

„Morbinian” to idealna pozycja dla miłośników mrocznego fantasy, pełnego magii i tajemnic. To historia, która nie tylko zachwyca swoją oryginalnością, ale również zaskakuje nieoczekiwanymi zwrotami akcji i bohaterami, którzy zdają się żyć w niezwykłym, pełnym niebezpieczeństw świecie. Jeśli jesteście fanami fantastyki, to moim zdaniem warto, abyście zainteresowani się tą powieścią.

Tytuł: Morbinian
Autor: Aleksander Krysik
Gatunek: fantasy, fantastyka
Wydawnictwo Alternatywne
Data wydania: 22-06-2023
Ilość stron: 589
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 83,99 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

Tajemnicze zapiski i rysunki w manuskrypcie sprzed 1300 lat odkryte w Anglii.2

Tajemnicze zapiski i rysunki w manuskrypcie sprzed 1300 lat odkryte w Anglii

Dzięki wspólnej pracy doktorantki Uniwersytetu w Leicester, a także twórców nowoczesnej technologii ArchiOx, umożliwiającej dostrzeżenie na powierzchniach tego, czego nie widać „gołym okiem”, w manuskrypcie liczącym niemal 1300 lat odkryto serię tajemniczych rysunków i zapisków dodanych prawdopodobnie przez kobietę-pisarkę.


Blog ksiązkowy - Katarzyna Bonda - Hubert Meyer - zaczytanyksiazkoholik.pl

Tajemnice i emocje psychologa śledczego Huberta Meyera. Postać z wartością wewnętrzną w świecie kryminalnych zagadek

Hubert Meyer to główny bohater serii kryminalnych powieści autorstwa Katarzyny Bondy. Jest to doświadczony