Blog książkowy - Mroczny i intrygujący świat - Morbinian - Aleksander Krysik - zaczytanyksiazkoholik.pl

Mroczny i intrygujący świat – „Morbinian”, Aleksander Krysik


„Morbinian” autorstwa Aleksandra Krysika to książka, która wciąga czytelnika w mroczny świat pełen nieznanych tajemnic i niebezpieczeństw, a towarzyszące tej lekturze emocje są wręcz porażające.

Fantastyka ma to do siebie, że daje autorowi nieograniczone pole do działania. Książki z tego gatunku powinny przenosić czytelników do fantastycznych światów, które różnią się od rzeczywistości, serwować magię, różnorodność bohaterów, epickie przygody, mitologię, historię czy społeczne i polityczne motywy. Fantastyka to gatunek, który jest otwarty na innowacje i oryginalność. Autorzy często eksperymentują z konwencjami i tworzą unikalne, nowatorskie historie, czego mi, jako czytelnikowi bardzo potrzeba.

Czytając „Morbiniana”, przenosimy się w skórę bohaterów, którzy z odwagą stawiają czoła nieznanym i niebezpiecznym przestrzeniom krain Północy. Te krainy są pełne magii, która jednocześnie przyciąga i odpycha, co sprawia, że trudno oderwać się od opowieści. Autor potrafi wywoływać uczucie lęku, ale także zachwytu nad światem, który stworzył. Odkrywanie i eksploracja Morbinian stają się niebezpiecznym przedsięwzięciem, które wywołuje lęk, ale i zachwyt.

Dzień bez ofiary to dzień stracony dla Morbinian.

Refisto Hylderion, główny bohater, jest postacią pełną tajemnicy i niezwykłych umiejętności czarnoksiężnika, pełniącego funkcję Strażnika Morbinian. Jego podróż, konfrontacja z magią i demonami oraz rozwijająca się postać wzbudzają nie tylko zainteresowanie, ale także sympatię i emocje u czytelnika. To bohater, który rośnie wraz z rozwojem historii, czyniąc ją jeszcze bardziej intrygującą.

Nieumarli stali zgarbieni, opierając się na potężnych mieczach dwuręcznych, ogień schował się do ich wnętrz, do zbroi oraz kości poznaczonych inskrypcjami, pozostając jedynie w czaszkach i na klingach. Runy na ich czołach oznaczające ich imiona w języku Pana Morbinian lśniły krwawo. U nich moc również wzrosła pod wpływem Wiatru płynącego z gór.

Dobrze skomponowana atmosfera książki, w której rzeczywistość i nadprzyrodzone elementy splatają się w jedną, spójną całość, buduje niesamowite napięcie i przykuwa uwagę. Opisy otaczającego świata oraz opis przyrody są tak sugestywne, że miałam wrażenie, jakby sama eksplorowała ten tajemniczy świat. Mankamentem może być rozmiar czcionki, ale w obliczu tej wciągającej blisko 600-stronicowej fabuły byłam gotowa to zignorować.

„Morbinian” to idealna pozycja dla miłośników mrocznego fantasy, pełnego magii i tajemnic. To historia, która nie tylko zachwyca swoją oryginalnością, ale również zaskakuje nieoczekiwanymi zwrotami akcji i bohaterami, którzy zdają się żyć w niezwykłym, pełnym niebezpieczeństw świecie. Jeśli jesteście fanami fantastyki, to moim zdaniem warto, abyście zainteresowani się tą powieścią.

Tytuł: Morbinian
Autor: Aleksander Krysik
Gatunek: fantasy, fantastyka
Wydawnictwo Alternatywne
Data wydania: 22-06-2023
Ilość stron: 589
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 83,99 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

Wiktor Forst, Zaczytany Ksiażkoholik

Seria z komisarzem Forstem – Remigiusz Mróz

Zdecydowana większość akcji dzieje się w naszych i Słowackich Tatrach, Zakopanem, Kościelisku. Moje ukochane góry. Wciąga niesamowicie, sama łapałam się na tym, że sprawdzam na mapie, gdzie dana akcja dokładnie się dzieje. Nasz tytułowy Wiktor zmaga się w każdej części z okrucieństwem w najczystszej postaci. Między innymi ze śmiercią byłej ukochanej, którą nadal kocha a która stała się pionkiem w grze.


Rubinowa kolia - Evelina Scura - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Rubinowa kolia”, Evelina Scura

Gdy okazuje się, że skradziono rubinową kolię – najdroższy klejnot cesarzowej Loreny – cała Kraina Lynn zostaje postawiona w stan gotowości. Poszukiwania sprawcy trwają. Dość szybko okazuje się, że winną całego zamieszania jest młodziutka Aliya, jednak schwytać ją to nie lada problem. Nawet wybitny generał Leonardo zdaje się bezsilny. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że na kolii ciąży klątwa. Każdy, kto jej dotknie, a w którego żyłach nie płynie