Maryja. Kobieta naszych czasów.

Religijnie – „Maryja. Kobieta naszych czasów”, Antonio Bello


Zakochany w Maryi, zmarły w opinii świętości biskup Antonio Bello w miłosnych wyznaniach o najpiękniejszej Kobiecie w historii świata! „Maryja. Kobieta naszych czasów”.

Coś na Dzień Kobiet o wyjątkowej Kobiecie. Dość często zdarza mi się sięgać po książki z gatunku religijnego, katolickiego … chociaż nie wiem jak Wy do tego typu tematyki podchodzicie. Książkę, którą chciałam Wam polecić i z którą dzisiaj przychodzę to, „Maryja. Kobieta naszych czasów”, autorstwa Antonia Bello. Rozpoczyna się ona wstępem „Zakochany w Maryi, zmarły w opinii świętości biskup Antonio Bello w miłosnych wyznaniach o Najpiękniejszej Kobiecie w historii świata!” Antonio Bello uznał, że jest zbyt mało literatury poświęconej Maryi, stąd też postawił oddać w nasze ręce 31 rozdziałów o Tej wyjątkowej Kobiecie. Książka stanowi swojego rodzaju katechezę zawierającą zwierzenia autora. Jak już wspominałam, książka zawiera 31 rozdziałów poświęconych Maryi, pokazujących Ją jako zwykłą Kobietę – taką jak my. Kilka z nich postaram się Wam przybliżyć.

Rozdział I – Maryja, Kobieta Zwyczajna – oznacza to, że jak każda kobieta, gniotła ziarno w moździerzu, piła wodę z tej samej studni co inne kobiety, czy też siwiała. Jej życie było pełne trosk rodzinnych i pracy.

Rozdział II – Maryja, Kobieta Niepompatyczna – czyli bezceremonialna, niewyniosła, niesiląca się na sztuczną powagę, patos ani podniosłość. Kobieta wielu słów, bo zawładnięta przez Słowo. Żaden ludzki język nie był tak treściwy, jak język Maryi.

Rozdział IV – Maryja, Kobieta Zakochana – jak inne dziewczęta, posmakowała radość spotkań, oczekiwania świąt, zadowolenia z nowego ubrania, dojrzewania przyjaźni, upojenia tańcem i pokus niewinnych komplementów. Dziewczyny z Nazaretu nie rozumiały nigdy, że miłość Maryi nie miała osadu, gdyż była studnią bez dna.

Rozdział VI – Maryja, Kobieta Gościnna – nikt nigdy nie był przez Nią odrzucony: ani sąsiadku, ani dawne koleżanki z Nazaretu, krewni Józefa i młodsi przyjaciele Jej Syna, biedacy z ulicy i pielgrzymi … Piotr czy Judasz również.

Rozdział XIX – Maryja, Kobieta Służąca – czujemy coś upokarzającego w tym słowie. Dlatego, zamiast mówić o służącej, mówimy: pomoc domowa, gosposia, opiekunka do dzieci. Maryja sama wybrała sobie taki przydomek. Dwukrotnie w Ewangelii Świętego Łukasza sama siebie nazywa służącą.

Rozdział XXIII – Maryja, Kobieta Wielkiej Soboty – W czasie Świąt Wielkanocnych w centrum jest Chrystus, w przeddzień Zmartwychwstania – Maryja. Dyskretna jak kwietniowy powiew, który przynosi do domu zapach kwiatów kwitnących po drugiej stronie płotu.

Autor pokazuje nam, jak Wyjątkową ale Zwyczajną Kobietą jest Maryja. Stąd też oczarowuje Ona po dziś mnóstwo kobiet i mężczyzna, którzy Jej ufają, modlą się do Niej i szukają opoki. Maryja w życiu większości z nas, mogę to śmiało napisać – jest jak Matka. Książkę polecam każdemu, bez wyjątku. Antonio dał nam obraz Naszej Maryi w zupełnie innym świetle. Czytaliście? Jeśli tak, to co o niej sądzicie? Co wniosła do Waszego życia?


Tytuł: Maryja. Kobieta naszych czasów.
Autor: Antonio Bello
Wydawnictwo: SUMUS
Data wydania: 01-01-2019
Ilość stron: 210
Oprawa: miękka
Cena okładowa: 25,00 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Wrona

„Wrona. Szepty zębów”, Margaret Owen

Pozwól się zabrać w podróż do miejsca, gdzie magia i mity są czymś tak oczywistym jak oddychanie. Bo świat Fe zdecydowanie różni się od naszego… Wyobraź sobie, że musisz żyć w społeczeństwie podzielonym na kasty… że od nich zależy wszystko, co masz. Każda kasta ma własną, unikalną kulturę i sposób działania.


Auschwitz. Prawdziwa historia kobiet, które szyły, żeby przetrwać-Lucy Adlington-zaczytanyksiazkoholik.pl

„Krawcowe z Auschwitz. Prawdziwa historia kobiet, które szyły, żeby przetrwać”, Lucy Adlington

W czasie szaleństwa hitlerowskiej zagłady, młode więźniarki Auschwitz-Birkenau uniknęły komór gazowych, projektując i szyjąc modne ubrania dla nazistów. Szwalni założonej przez żonę komendanta obozu, Hedwig Höss, patronowały nie tylko żony oficerów SS, a działalność krawcowych nie ograniczała się