Pentagram

Jo Nesbø nadciąga – „Pentagram”


„Pentagram”, to moja pierwsza książka Jo Nesbø. Otrzymałam ją w gruncie rzeczy jakiś czas temu od brata. Musiała jednak nabrać mocy na regale i w końcu nadszedł na nią czas.

Biorąc pod uwagę tytuł, zastanawiałam się ile będzie z nim wspólnego w treści. Różnie z tym bywa. Harry Hole – norweski policjant alkoholik. Niby nic szczególnego. Oprócz seryjnego mordercy przemierzającego ulice Oslo, odprawiającego nad swoimi ofiarami pewne rytuały i zostawiającego po sobie ślady – podobne do pentagramu mamy tutaj wątek z przeciwnikiem Harry’ego, Tomem Waaler’em, którego policjant podejrzewa o zabicie swojej koleżanki z pracy – Ellen.

Przyznam szczerze, że początek książki był dla mnie ciężki, nie wiem, czy wynikało to z tego, iż nie czytałam wcześniejszych tomów, czy po prostu Jo Nesbø tak już ma … Kiedy już mnie wciągnęła, to autor potrafił mnie zaskoczyć. Zostawia mnóstwo fałszywych tropów, tak że zagadka jest prawie niemożliwa do odgadnięcia, a czytelnik głowi się i troi, aby wysnuć jakieś podejrzenia. Nasz pijący policjant na czas pracy rzuca alkohol. Chwała mu za to. Jak już akcja zaczęła się rozkręcać, ciężko było się od książki oderwać. Całe szczęście, że nie odłożyłam książki po początkowym zawodzie.

Czytaliście inne książki Jo Nesbø?Tytuł: Pentagram
Tytuł oryginału: Marekors
Autor: Jo Nesbø
Cykl: Ślady zbrodni, Harry Hole (tom 5)
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 01-01-2010
Ilość stron: 375
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 34,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Do jutra, Jeffery Deaver, zaczytanyksiazkoholik.pl

Coś z dreszczykiem – „Do jutra”, Jeffery Deaver

Podczas pogoni za dwoma młodymi mężczyznami oskarżonymi o straszliwe przestępstwa, Colter Shaw natrafia na wskazówkę dotyczącą kolejnej tajemnicy. Aby ocalić życie młodej kobiety – a być może także innych osób – wyrusza na bezdroża stanu Waszyngton, by zbadać pewną sekretną organizację. Społeczność postawiła sobie za cel pocieszać pogrążonych w żałobie zmarłych. Jednak czy za fasadą nie kryje się niebezpieczny kult


Błękitny wiatr. Tom 2 - Synowie ognia, Aneta Zych, zaczytanyksiazkoholik.pl

Aneta Zych, „Błękitny wiatr. Tom 2 – Synowie ognia”

Książka porusza tematy
panującego na Ziemi chorego egoizmu, okrucieństwa, skradzionego dzieciństwa i rozwoju
patologicznego społeczeństwa. To fantastyka, która zmusi Cię do głębszej refleksji, przekazując
najważniejsze prawdy w magiczny, lecz przystępny sposób.