Pentagram

Jo Nesbø nadciąga – „Pentagram”


„Pentagram”, to moja pierwsza książka Jo Nesbø. Otrzymałam ją w gruncie rzeczy jakiś czas temu od brata. Musiała jednak nabrać mocy na regale i w końcu nadszedł na nią czas.

Biorąc pod uwagę tytuł, zastanawiałam się ile będzie z nim wspólnego w treści. Różnie z tym bywa. Harry Hole – norweski policjant alkoholik. Niby nic szczególnego. Oprócz seryjnego mordercy przemierzającego ulice Oslo, odprawiającego nad swoimi ofiarami pewne rytuały i zostawiającego po sobie ślady – podobne do pentagramu mamy tutaj wątek z przeciwnikiem Harry’ego, Tomem Waaler’em, którego policjant podejrzewa o zabicie swojej koleżanki z pracy – Ellen.

Przyznam szczerze, że początek książki był dla mnie ciężki, nie wiem, czy wynikało to z tego, iż nie czytałam wcześniejszych tomów, czy po prostu Jo Nesbø tak już ma … Kiedy już mnie wciągnęła, to autor potrafił mnie zaskoczyć. Zostawia mnóstwo fałszywych tropów, tak że zagadka jest prawie niemożliwa do odgadnięcia, a czytelnik głowi się i troi, aby wysnuć jakieś podejrzenia. Nasz pijący policjant na czas pracy rzuca alkohol. Chwała mu za to. Jak już akcja zaczęła się rozkręcać, ciężko było się od książki oderwać. Całe szczęście, że nie odłożyłam książki po początkowym zawodzie.

Czytaliście inne książki Jo Nesbø?Tytuł: Pentagram
Tytuł oryginału: Marekors
Autor: Jo Nesbø
Cykl: Ślady zbrodni, Harry Hole (tom 5)
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 01-01-2010
Ilość stron: 375
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 34,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Palmiry. Zabić wszystkich Polaków, Mariusz Nowik, zaczytanyksiazkoholik.pl

Książka, którą powinien przeczytać każdy – „Palmiry. Zabić wszystkich Polaków”, Mariusz Nowik

„Opowieść o miejscu, które nadal skrywa tajemnice. Opowieść, która przywraca pamięć o ofiarach. Czy komukolwiek udało się uciec z transportu do Palmir?”


1000 miejsc w których odnajdzisz ciszę i spokój, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Bucket List. 1000 miejsc, w których odnajdziesz ciszę i spokój”, Victoria Ward

Znajdziesz tu listę miejsc z całego świata oraz propozycje podróży, dzięki którym zafundujesz sobie zarówno krótkie momenty ucieczki od codzienności, jak i dłuższe wyprawy kojące zestresowane ciało i duszę.