Co się stało z Bennettami - Lisa Scottoline - zaczytanyksiazkoholik.pl - blog

Lisa Scottoline, amerykańska mistrzyni napięcia – „Co się stało z Bennettami?”


Ktoś zaatakował twoją rodzinę. Co wybierzesz: bezpieczeństwo czy sprawiedliwość? Jak przebiegło moje kolejne spotkanie z twórczością Lisy Scottoline?

„Co się stało z Bennettami?” to emocjonalna i poruszająca opowieść o rodzinie, która zostaje zmuszona do zmierzenia się z trudnymi emocjami i decyzjami po tym, jak ich rodzina została napadnięta w drodze do domu po meczu hokeja.

Głównymi bohaterami są małżonkowie Bennettowie oraz ich syn, którzy próbują poradzić sobie z sytuacją, która ich spotkała oraz z własnymi wyborami i błędami, które popełnili w przeszłości. Wraz z biegiem akcji poznajemy ich bliżej i dowiadujemy się, jak ich relacja uległa zmianie po nieszczęsnym wydarzeniu, podczas którego dwóch mężczyzn zatarasowało im drogę i z bronią w ręku zażądali ich auta. To, co się wówczas wydarzyło, odbiło się na dalszym życiu Bennettów. Tej samej nocy Jasona i jego rodzinę odwiedza FBI, twierdząc, że napastnicy należeli do niebezpiecznej siatki przestępczej zajmującej się dystrybucją i sprzedażą narkotyków, a ich rodzina jest ich nowym celem. Wyjściem z całej sytuacji jest przystąpienie do programu ochrony świadków i wyjazd do kryjówki. Z dala od rodziny, przyjaciół. Z czasem jednak się okazuje, że program bardziej chroni policyjnych informatorów niż zwyczajnych obywateli.

Autorka, Lisa Scottoline, porusza ważne tematy takie jak strata, ból, odpowiedzialność i miłość rodzicielska w sposób delikatny, ale równocześnie mocny. Jest to niezwykle wzruszająca i poruszająca historia, która zmusza czytelnika do zadania sobie pytań o własne priorytety i wartości. Ktoś zaatakował twoją rodzinę. Co wybierzesz: bezpieczeństwo czy sprawiedliwość? Przed takim dylematem stanął Jason. Scottoline pisze z dużym wyczuciem, wrażliwością, jednocześnie pokazując czytelnikowi pełen akcji thriller, gdzie jak się okazuje, wszystko jest inne, niż początkowo by się wydawało.

Ogólnie rzecz biorąc, „Co się stało z Bennettami?” to świetna książka, która z pewnością zapadnie czytelnikowi w pamięci. Polecam ją wszystkim, którzy lubią historie pełne emocji i refleksji nad ludzkimi motywami i postępowaniami.

Tytuł: Co się stało z Bennettami?
Tytuł oryginału: What Happened To The Bennetts
Autor: Lisa Scottoline
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Data wydania: 24-11-2022
Ilość stron: 456
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 48,00 zł
Tłumaczenie: Magdalena Moltzan-Małkowska


Dodaj komentarz


Czytaj także

Jesteśmy sobą - Małgorzata Koch - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Jesteśmy sobą”, Małgorzata Koch

Po wybudzeniu z narkozy Marcelina zmuszona jest zmierzyć się nie tylko ze szpitalną rzeczywistością, ale też z licznymi kłamstwami. Okazuje się, że została oszukana zarówno przez ukochanego, jak i przez własną matkę. Prywatne życie pani prokurator Julianny Szafrańskiej jest bowiem bardziej pogmatwane niż niejedna prowadzona przez nią sprawa karna i ściśle wiąże się z postacią tajemniczego Orła. To przez niego matka Marceliny


zaczytanyksiazkoholik.pl-Dzien-Uwiezionego-Pisarza.-5-faktow

Dzień Uwięzionego Pisarza. 5 faktów

15 listopada to Międzynarodowy Dzień Uwięzionego Pisarza. Jego celem jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej prześladowania ludzi pióra na całym świecie. Piszemy o twórcach – tych z przeszłości i współczesnych – sprzeciwiających się represjom, łamaniu praw człowieka i ograniczaniu wolności słowa