Co się stało z Bennettami - Lisa Scottoline - zaczytanyksiazkoholik.pl - blog

Lisa Scottoline, amerykańska mistrzyni napięcia – „Co się stało z Bennettami?”


Ktoś zaatakował twoją rodzinę. Co wybierzesz: bezpieczeństwo czy sprawiedliwość? Jak przebiegło moje kolejne spotkanie z twórczością Lisy Scottoline?

„Co się stało z Bennettami?” to emocjonalna i poruszająca opowieść o rodzinie, która zostaje zmuszona do zmierzenia się z trudnymi emocjami i decyzjami po tym, jak ich rodzina została napadnięta w drodze do domu po meczu hokeja.

Głównymi bohaterami są małżonkowie Bennettowie oraz ich syn, którzy próbują poradzić sobie z sytuacją, która ich spotkała oraz z własnymi wyborami i błędami, które popełnili w przeszłości. Wraz z biegiem akcji poznajemy ich bliżej i dowiadujemy się, jak ich relacja uległa zmianie po nieszczęsnym wydarzeniu, podczas którego dwóch mężczyzn zatarasowało im drogę i z bronią w ręku zażądali ich auta. To, co się wówczas wydarzyło, odbiło się na dalszym życiu Bennettów. Tej samej nocy Jasona i jego rodzinę odwiedza FBI, twierdząc, że napastnicy należeli do niebezpiecznej siatki przestępczej zajmującej się dystrybucją i sprzedażą narkotyków, a ich rodzina jest ich nowym celem. Wyjściem z całej sytuacji jest przystąpienie do programu ochrony świadków i wyjazd do kryjówki. Z dala od rodziny, przyjaciół. Z czasem jednak się okazuje, że program bardziej chroni policyjnych informatorów niż zwyczajnych obywateli.

Autorka, Lisa Scottoline, porusza ważne tematy takie jak strata, ból, odpowiedzialność i miłość rodzicielska w sposób delikatny, ale równocześnie mocny. Jest to niezwykle wzruszająca i poruszająca historia, która zmusza czytelnika do zadania sobie pytań o własne priorytety i wartości. Ktoś zaatakował twoją rodzinę. Co wybierzesz: bezpieczeństwo czy sprawiedliwość? Przed takim dylematem stanął Jason. Scottoline pisze z dużym wyczuciem, wrażliwością, jednocześnie pokazując czytelnikowi pełen akcji thriller, gdzie jak się okazuje, wszystko jest inne, niż początkowo by się wydawało.

Ogólnie rzecz biorąc, „Co się stało z Bennettami?” to świetna książka, która z pewnością zapadnie czytelnikowi w pamięci. Polecam ją wszystkim, którzy lubią historie pełne emocji i refleksji nad ludzkimi motywami i postępowaniami.

Tytuł: Co się stało z Bennettami?
Tytuł oryginału: What Happened To The Bennetts
Autor: Lisa Scottoline
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Data wydania: 24-11-2022
Ilość stron: 456
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 48,00 zł
Tłumaczenie: Magdalena Moltzan-Małkowska


Dodaj komentarz


Czytaj także

Reder 44-Piotra Czarneckiego-zaczytanyksiazkoholik.pl

Historical fiction w „Reder ’44” autorstwa Piotra Czarneckiego

„Wojna, w której bronią są fałsz, podstęp, seks i pieniądz. Czy śmierć Führera uchroniłaby Polskę przed „wyzwoleniem” przez Rosjan?” Lipiec 1944 roku. Porucznik Reder wraz ze swoją grupą komandosów zostaje wysłany na akcję, podczas której ma dojść do zabicia Adolfa Hitlera. Paweł Reder pochodzi z majątku pod Gdańskiem. Świat stoi przed nim otworem. Od dziecka


Blog książkowy - Podsumowanie czytelnicze – lipiec 2023 - zaczytanyksiazkoholik.pl

Podsumowanie czytelnicze – lipiec 2023

Piękny początek sierpnia … Pięknie zakończony lipiec … Poniżej znajdziecie podsumowanie zrecenzowanych w lipcu książek. Mam nadzieję, że udało mi się wzbudzić Wasze zainteresowanie niektórymi pozycjami.