Przypowieści piękne brata Jakuba

Lektura obowiązkowa – „Przypowieści piękne brata Jakuba” autorstwa Zbigniewa Jarka


„Jerozolima przed narodzeniem Chrystusa. Jakub, syn Arcykapłana, opuszcza synagogę, żeby głosić prawdę ludziom na ulicy.” „Przypowieści piękne brata Jakuba”.

„Przypowieści piękne brata Jakuba” to specyficzna, ale bardzo wartościowa książka, i moim zdaniem każdy powinien po nią sięgnąć, bez względu na wiek, płeć, wyznanie etc.

W książce znajdują się 44 przypowieści m.in. o miłości, o matce mordercy, o rolniku, o pustce, o roztropności, o wolności czy o szacunku. Książka jest bardzo króciutka, ma zaledwie 70 stron. Autor poradził sobie doskonale, aby w takiej objętości zawrzeć tyle pouczających opowiadań. Opowiadania, gdzie nad każdym się zatrzymujemy i analizujemy w odniesieniu do własnej osoby, relacji z bliskimi, Bogiem.

… – Młodzieńcze. Mieszkasz w domu tej wdowy. Kiedyś mieszkał jeszcze jej syn, ale został zabity. Kim ta kobieta jest dla ciebie?
Odpowiedział im morderca:
– To jest matka człowieka, którego zabiłem… Moja matka.

… – Cztery razy siałem i nic nie wzrosło. Ta ziemia musi być przeklęta.
Żona mu odpowiedziała:
-… Ale jeśli masz złe ziarno, to nic nie wzejdzie, choćby rola była najbardziej urodzajna…

… – Żono, tak źle cię traktowałem, a ty trwałaś przy mnie całe życie. Dlaczego?
… – Ja swój obowiązek spełniłam przed Bogiem i przed tobą. Gdybym odeszła, zaprawdę umierałabym teraz w samotności, a tego najbardziej się bałam w życiu…

Polecam każdemu, nawet jeśli ktoś nie jest do końca przekonany, to warto wydać te kilka, czy kilkanaście złotych na książeczkę a zapewniam, że ta inwestycja przyniesie same korzyści, a czas spędzony na lekturze będzie niezapomniany.Tytuł: Przypowieści piękne brata Jakuba
Autor: Zbigniew Jarek
Wydawnictwo: Nowoczesne
Data wydania: 22-06-2020
Ilość stron: 70
Oprawa: miękka
Cena okładowa: 16,99 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Poza anteną. Gdy gaśnie czerwona lampka, Kamil Baleja, zaczytanyksiazkoholik.pl

Medialna rzeczywistość w krzywym zwierciadle w „Poza anteną. Gdy gaśnie czerwona lampka”, Kamil Baleja

„Brzmi intrygująco? Zapnij pasy, bo to dopiero początek! Pierwsza taka książka, która zabierze Cię za kulisy największych rozgłośni radiowych w Polsce. Wybuchowa mieszanka humoru znanego z porannych audycji i refleksji nad trudną drogą na szczyt. Medialna rzeczywistość w krzywym zwierciadle, wpadki, które nigdy


Klątwa pramatki - Joanna Miszczuk - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Klątwa pramatki” autorstwa Joanny Miszczuk

Powracają niezwykłe bohaterki bestsellerowego cyklu Joanny Miszczuk! Asia i Kemal mieszkają w Berlinie. Tempo życia sprawia, że oboje coraz bardziej oddalają się od siebie. Córka Asi, siedemnastoletnia Kamila, boryka się nie tylko z typowymi problemami nastolatek, lecz również ze schedą po prababkach. Odziedziczyła po nich tajemniczy dar: gorące, leczące ręce i pojawiające się co jakiś czas dziwne, niezrozumiałe wizje.