Przypowieści piękne brata Jakuba

Lektura obowiązkowa – „Przypowieści piękne brata Jakuba” autorstwa Zbigniewa Jarka


„Jerozolima przed narodzeniem Chrystusa. Jakub, syn Arcykapłana, opuszcza synagogę, żeby głosić prawdę ludziom na ulicy.” „Przypowieści piękne brata Jakuba”.

„Przypowieści piękne brata Jakuba” to specyficzna, ale bardzo wartościowa książka, i moim zdaniem każdy powinien po nią sięgnąć, bez względu na wiek, płeć, wyznanie etc.

W książce znajdują się 44 przypowieści m.in. o miłości, o matce mordercy, o rolniku, o pustce, o roztropności, o wolności czy o szacunku. Książka jest bardzo króciutka, ma zaledwie 70 stron. Autor poradził sobie doskonale, aby w takiej objętości zawrzeć tyle pouczających opowiadań. Opowiadania, gdzie nad każdym się zatrzymujemy i analizujemy w odniesieniu do własnej osoby, relacji z bliskimi, Bogiem.

… – Młodzieńcze. Mieszkasz w domu tej wdowy. Kiedyś mieszkał jeszcze jej syn, ale został zabity. Kim ta kobieta jest dla ciebie?
Odpowiedział im morderca:
– To jest matka człowieka, którego zabiłem… Moja matka.

… – Cztery razy siałem i nic nie wzrosło. Ta ziemia musi być przeklęta.
Żona mu odpowiedziała:
-… Ale jeśli masz złe ziarno, to nic nie wzejdzie, choćby rola była najbardziej urodzajna…

… – Żono, tak źle cię traktowałem, a ty trwałaś przy mnie całe życie. Dlaczego?
… – Ja swój obowiązek spełniłam przed Bogiem i przed tobą. Gdybym odeszła, zaprawdę umierałabym teraz w samotności, a tego najbardziej się bałam w życiu…

Polecam każdemu, nawet jeśli ktoś nie jest do końca przekonany, to warto wydać te kilka, czy kilkanaście złotych na książeczkę a zapewniam, że ta inwestycja przyniesie same korzyści, a czas spędzony na lekturze będzie niezapomniany.Tytuł: Przypowieści piękne brata Jakuba
Autor: Zbigniew Jarek
Wydawnictwo: Nowoczesne
Data wydania: 22-06-2020
Ilość stron: 70
Oprawa: miękka
Cena okładowa: 16,99 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Podsumowanie, zaczytanyksiazkoholik.pl

Podsumowanie czytelnicze – wrzesień 2020

Czas biegnie nieubłaganie… Tutaj jak zawsze znajdziecie spis książek, które umilały mi dni, wieczory i nocy we wrześniu. Jedna lepsza od drugiej


Fascynujące błędy matematyczne - Ingmar Lehmann, Alfred Posamentier - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Fascynujące błędy matematyczne”, Ingmar Lehmann, Alfred Posamentier

Ta książka to zabawna i intrygująca opowieść o matematycznych błędach, które – wbrew temu, co moglibyśmy sądzić – przynoszą niekiedy całkiem interesujące rezultaty, przyczyniając się do głębszego zrozumienia matematyki. Bywa również inaczej – czasami nawet właściwe metody mogą prowadzić do absurdalnych, aczkolwiek bardzo ciekawych wyników.