Legendarny Miecz Przeznaczenia - „Braterstwo Mieczy. Tom 2: Synowie Mroku", Krystian Gembara

Legendarny Miecz Przeznaczenia – „Braterstwo Mieczy. Tom 2: Synowie Mroku”, Krystian Gembara


„Synowie Mroku” to drugi tom cyklu Braterstwa Mieczy – Mrocznych Czasów. Na wstępnie muszę Wam zaznaczyć, że mimo iż nie czytałam tomu pierwszego to i tak zdecydowałam się mimo wszystko sięgnąć po kontynuację przygód Kromara i Paladiusa. Drugi tom rozpoczyna się tym, jak przyjaciele uciekają z zakonu i ukrywają się w Samotnej Górze, aby zastanowić się, co począć dalej i w jaki sposób pomścić swoich bliskich. Do owego zakonu trafili, aby doskonalić umiejętności w walce. Ucieczką narazili się dowódcy zakonu, który nie znosi dezerterów. Trudno ocenić, kto jest wrogiem a kto przyjacielem. Zdrajców nie brakuje, każdy patrzy na własny interes.

Czy legendarny Miecz Przeznaczenia naprawdę istnieje? Czy znajdzie się sposób, by pokonać Mrocznego Pana? Kto jeszcze przystąpi do wojny? Siły nie są wyrównane…

Po polską fantastykę sięgam w ostatnim czasie dość często. Śmiało mogę przyznać, że polscy pisarze potrafią mnie zainteresować stworzonym przez siebie światem. Fantastyka ma to do siebie, że autora może ponieść fantazja, nie ma sztywnym reguł, którymi trzeba się kierować. Pisarzy tego gatunku może ograniczać jedynie własna wyobraźnia. Fantastykę cechuje duża swoboda w zakresie konstrukcji świata przedstawionego i postaci bohaterów, z zastrzeżeniem, że jej odbiorca powinien uznać dzieło za spójną całość, działającą w ramach stworzonego przez autora świata. Krystian Gembara wzbogacił Polski rynek fantastyki o ciekawą pozycję. Synowie Mroku należą do tych lżejszych fantastyk, ale mimo wszystko kogoś niewprawionego może przytłoczyć ogrom bohaterów i ogarnięcie całości. To, czego mogłoby być w powieści więcej to dialogi. Wszystko zależy od tego, co kto lubi. Mnie nie przeszkadza mała ilość dialogów zastąpiona opisami danych sytuacji. Być może taki jest właśnie styl pisarza?

Tytuł: Braterstwo Mieczy. Tom 2: Synowie Mroku
Autor: Krystian Gembara
Cykl: Braterstwo Mieczy
Gatunek: fantasy, fantastyka
Wydawnictwo: Nowoczesne
Data wydania: 25-01-2022
Ilość stron: 275
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 35,99 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

8 maja - Dzień Bibliotekarza i Bibliotek , zaczytanyksiazkoholik.pl

8 maja – Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony jest 8 maja od 1985 roku. Święto, zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, od wielu lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek (8-15 maja), okres, w którym książnice wszystkich typów otwierają się jeszcze bardziej na swoich użytkowników poprzez organizację okolicznościowych wydarzeń:


Kraina marzeń - Nicholas Sparks - zaczytanyksiazkoholik.pl - blog

Przejmująca historia o miłości – „Kraina marzeń” autorstwa Nicholasa Sparksa

Nicholas Sparks uchodzi za mistrza literatury obyczajowej i romantycznych historii. Jego książki sprzedały się w nakładzie przekraczającym 105 milionów egzemplarzy, a ukazały się w ponad 50 językach. Swoim debiutem wydanym w 1997 r. podbił serca czytelników, mowa oczywiście o powieści pt. „Pamiętnik”. Kolejne powieści jego autorstwa znajdowały się wiele miesięcy