Legendarny Miecz Przeznaczenia - „Braterstwo Mieczy. Tom 2: Synowie Mroku", Krystian Gembara

Legendarny Miecz Przeznaczenia – „Braterstwo Mieczy. Tom 2: Synowie Mroku”, Krystian Gembara


„Synowie Mroku” to drugi tom cyklu Braterstwa Mieczy – Mrocznych Czasów. Na wstępnie muszę Wam zaznaczyć, że mimo iż nie czytałam tomu pierwszego to i tak zdecydowałam się mimo wszystko sięgnąć po kontynuację przygód Kromara i Paladiusa. Drugi tom rozpoczyna się tym, jak przyjaciele uciekają z zakonu i ukrywają się w Samotnej Górze, aby zastanowić się, co począć dalej i w jaki sposób pomścić swoich bliskich. Do owego zakonu trafili, aby doskonalić umiejętności w walce. Ucieczką narazili się dowódcy zakonu, który nie znosi dezerterów. Trudno ocenić, kto jest wrogiem a kto przyjacielem. Zdrajców nie brakuje, każdy patrzy na własny interes.

Czy legendarny Miecz Przeznaczenia naprawdę istnieje? Czy znajdzie się sposób, by pokonać Mrocznego Pana? Kto jeszcze przystąpi do wojny? Siły nie są wyrównane…

Po polską fantastykę sięgam w ostatnim czasie dość często. Śmiało mogę przyznać, że polscy pisarze potrafią mnie zainteresować stworzonym przez siebie światem. Fantastyka ma to do siebie, że autora może ponieść fantazja, nie ma sztywnym reguł, którymi trzeba się kierować. Pisarzy tego gatunku może ograniczać jedynie własna wyobraźnia. Fantastykę cechuje duża swoboda w zakresie konstrukcji świata przedstawionego i postaci bohaterów, z zastrzeżeniem, że jej odbiorca powinien uznać dzieło za spójną całość, działającą w ramach stworzonego przez autora świata. Krystian Gembara wzbogacił Polski rynek fantastyki o ciekawą pozycję. Synowie Mroku należą do tych lżejszych fantastyk, ale mimo wszystko kogoś niewprawionego może przytłoczyć ogrom bohaterów i ogarnięcie całości. To, czego mogłoby być w powieści więcej to dialogi. Wszystko zależy od tego, co kto lubi. Mnie nie przeszkadza mała ilość dialogów zastąpiona opisami danych sytuacji. Być może taki jest właśnie styl pisarza?

Tytuł: Braterstwo Mieczy. Tom 2: Synowie Mroku
Autor: Krystian Gembara
Cykl: Braterstwo Mieczy
Gatunek: fantasy, fantastyka
Wydawnictwo: Nowoczesne
Data wydania: 25-01-2022
Ilość stron: 275
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 35,99 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Blog ksiązkowy - Opiekunowie - Dean Koontz - zaczytanyksiazkoholik.pl

Opowieść o walce dobra ze złem – „Opiekunowie”, Dean Koontz

„Opiekunowie” to wciągający thriller, który trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Książka ta łączy w sobie elementy science fiction, psychologicznej grozy i przywiązania między człowiekiem a zwierzęciem, tworząc wspaniałą opowieść o walce dobra ze złem.


Dziewczyna o chabrowych oczach

To rozbudza fantazję – „Dziewczyna o chabrowych oczach”, Catherine Cachée

Jak już wiecie, bardzo urzekła mnie okładka książki pt. ”Dziewczyna o chabrowych oczach”Catherine Cachée. Ale idźmy dalej, gdyż nie ocenia się książki po okładce, mimo iż jest śliczna, taka hipnotyzująca.