Dziewczyna o perłowych włosach, Anna Łacina, Zaczytanyksiazkoholik.pl

Książka o zamrożeniu uczuć – „Dziewczyna o perłowych włosach”, Anna Łacina


„Dziewczyna o perłowych włosach” to książka o emocjach i o zamrożeniu uczuć. A także o tym, że nieokazywanie uczuć wcale nie musi świadczyć o nieczułości.

Dziewiętnastoletnia Sylwia i szesnastoletnia Zuzanna mieszkają tylko z ojcem i niepełnosprawną babcią. Siostry są jak ogień i woda. Starsza to perfekcjonistka, która lubi mieć porządek we wszystkim. Idealna dziewczyna z idealnym chłopakiem. Młodsza woli chadzać swoimi ścieżkami, nawet nie zauważając wpatrzonych w nią oczu kolegi z klasy.

Pewnego ranka ojciec wychodzi z psem i znika. I wszyscy muszą nagle szybko dorosnąć.

Źródło: Wydawnictwo Zysk i S-ka

– Czytałaś „Czarnoksiężnika z Archipelagu” Ursuli Le Guin?
– Nie.
– Fajna książka, poczytaj. Mówi o tym, że jeśli coś nazwiemy po imieniu, zyskujemy władzę nad tym czymś. Możemy to nawet zmienić w coś innego albo …

Niezmiernie się cieszę, że w moje ręce wpadła powieść Anny Łaciny. Było to pierwsze spotkanie z jej twórczością i niezwykle udane. Mogłoby się wydawać, że jest to prosta opowieść o dwóch jakże różnych od siebie siostrach. Dziewczyny muszą zmierzyć się nie tylko ze zniknięciem ojca i przejąć na siebie wszystkie obowiązki, ale również zacząć się dogadywać i dorosnąć. Czy im się to uda? Czy będą umiały w ułamku sekundy dorosnąć? Powieść, w której każdy z bohaterów jest inny, ma inne zalety i wady. Książki Anny Łaciny wpisują się w literaturę młodzieżową, ale śmiało może po nie sięgać również dorosły. W powieściach młodzieżowych na pierwszy plan wysuwa się problemy nastolatków, a fabuła rozgrywa się w ich świecie, mimo wszystko warto je czytać, nawet będąc dorosłym, ponieważ niosą one częściej morał i nauki niż literatura dla dojrzałych czytelników. Książka jest pełna skrajnych emocji, szybkiego dojrzewania, brania odpowiedzialności za swoje czyny oraz za drugą osobę. Jak nastolatki poradzą sobie w sytuacji, w której znalazły się z dnia na dzień? Zachęcam do lektury, nie zawiedziecie się.Tytuł: Dziewczyna o perłowych włosach
Autor: Anna Łacina
Gatunek: literatura piękna
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 03-11-2021
Ilość stron: 500
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 39,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Klinika, Klaudia Muniak, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Klinika”, Klaudia Muniak

Gaja zawdzięcza życie rozwojowi medycyny i leczeniu metodą modyfikacji genomu w okresie prenatalnym. Podobnie jak Kajtek, z którym przyjaźniła się od lat. Byli jak rodzeństwo, którego żadne z nich nigdy nie miało. Jednak jakiś czas temu Kajtek zniknął. Tymczasem nastroje społeczne gęstnieją: rząd zakazuje metody in vitro, dochodzi do masowych protestów. Gaja czuje się zastraszona i napiętnowana. Próbuje rozwikłać sprawę zniknięcia przyjaciela. To, co odkryje, okazuje się znacznie bardziej przerażające, niż mogłaby sobie wyobrazić.


Taniec pszczół i inne opowiadania o czasach wojny

„Taniec pszczół i inne opowiadania o czasach wojny”, praca zbiorowa

1 września 1939 roku skończył się świat. Chcemy opowiedzieć o tej apokalipsie. O bohaterstwie zwykłych ludzi. O zdradzie zwykłych ludzi. O unikaniu śmierci cudem. O niemożności uniknięcia śmierci cudem. O strachu. O miłości zwyciężającej strach. O zwieńczonych drutem kolczastym murach, które wznieśli ludzie i uwięzili za nimi innych ludzi.