Dziewczyna o perłowych włosach, Anna Łacina, Zaczytanyksiazkoholik.pl

Książka o zamrożeniu uczuć – „Dziewczyna o perłowych włosach”, Anna Łacina


„Dziewczyna o perłowych włosach” to książka o emocjach i o zamrożeniu uczuć. A także o tym, że nieokazywanie uczuć wcale nie musi świadczyć o nieczułości.

Dziewiętnastoletnia Sylwia i szesnastoletnia Zuzanna mieszkają tylko z ojcem i niepełnosprawną babcią. Siostry są jak ogień i woda. Starsza to perfekcjonistka, która lubi mieć porządek we wszystkim. Idealna dziewczyna z idealnym chłopakiem. Młodsza woli chadzać swoimi ścieżkami, nawet nie zauważając wpatrzonych w nią oczu kolegi z klasy.

Pewnego ranka ojciec wychodzi z psem i znika. I wszyscy muszą nagle szybko dorosnąć.

Źródło: Wydawnictwo Zysk i S-ka

– Czytałaś „Czarnoksiężnika z Archipelagu” Ursuli Le Guin?
– Nie.
– Fajna książka, poczytaj. Mówi o tym, że jeśli coś nazwiemy po imieniu, zyskujemy władzę nad tym czymś. Możemy to nawet zmienić w coś innego albo …

Niezmiernie się cieszę, że w moje ręce wpadła powieść Anny Łaciny. Było to pierwsze spotkanie z jej twórczością i niezwykle udane. Mogłoby się wydawać, że jest to prosta opowieść o dwóch jakże różnych od siebie siostrach. Dziewczyny muszą zmierzyć się nie tylko ze zniknięciem ojca i przejąć na siebie wszystkie obowiązki, ale również zacząć się dogadywać i dorosnąć. Czy im się to uda? Czy będą umiały w ułamku sekundy dorosnąć? Powieść, w której każdy z bohaterów jest inny, ma inne zalety i wady. Książki Anny Łaciny wpisują się w literaturę młodzieżową, ale śmiało może po nie sięgać również dorosły. W powieściach młodzieżowych na pierwszy plan wysuwa się problemy nastolatków, a fabuła rozgrywa się w ich świecie, mimo wszystko warto je czytać, nawet będąc dorosłym, ponieważ niosą one częściej morał i nauki niż literatura dla dojrzałych czytelników. Książka jest pełna skrajnych emocji, szybkiego dojrzewania, brania odpowiedzialności za swoje czyny oraz za drugą osobę. Jak nastolatki poradzą sobie w sytuacji, w której znalazły się z dnia na dzień? Zachęcam do lektury, nie zawiedziecie się.Tytuł: Dziewczyna o perłowych włosach
Autor: Anna Łacina
Gatunek: literatura piękna
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 03-11-2021
Ilość stron: 500
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 39,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Klan Matejków

„Klan Matejków” autorstwa Marka Sołtysika

Tym razem poznajemy historie, perypetie, dobre i smutne chwile rodziny Matejków. Każdy z nas kojarzy prace Jana Matejko, a dzięki bogato ilustrowanej książce co chwila zatrzymujemy się na moment i podziwiamy dzieła mistrza. Książka tak samo dobra, jak „Klan Kossaków”


William Paul Young

William Paul Young

William miał bardzo dziwne życie. Urodził się w 1955 roku w Kanadzie, ale większą część dzieciństwa spędził na Papui – Nowej Gwinei wśród plemienia z epoki kamiennej. Jego rodzice byli misjonarzami. W jednym z wywiadów przyznał, że był w tym czasie wielokrotnie molestowany seksualnie.