Blog książkowy - P.S. Dzięki za zbrodnie - Elly Griffiths - zaczytanyksiazkoholik.pl

Książka nominowana do nagrody CWA Gold Dagger 2021 – „P.S. Dzięki za zbrodnie”, Elly Griffiths


„P.S. Dzięki za zbrodnie” autorstwa Elly Griffiths to wciągający i pełen napięcia kryminał, który wciąga czytelnika w intrygującą sieć tajemnic i zaskakujących zwrotów akcji. Książka rozpoczyna się od pozornie niewinnej śmierci starszej pani Peggy Smith, chorej na serce dziewięćdziesięciolatki, która nie budziła podejrzeń. Jednak szybko okazuje się, że za tą prozaiczną śmiercią kryją się głębsze i mroczniejsze tajemnice.

Detektyw Kaur Harbinder zostaje wplątana w zagadkę, gdy zaczyna odkrywać coraz więcej dziwnych faktów związanych ze śmiercią Peggy. Jej opiekunka Natalka donosi, że starsza kobieta kłamała o swoim stanie zdrowia oraz była przekonana, że jest śledzona. Rozpoczyna się skomplikowane dochodzenie, podczas którego okazuje się, że Peggy była konsultantką do spraw morderstw, a jej niewinna biblioteczka kryje wiele tajemnic.

Książka prowadzi czytelnika przez labirynt intryg i kłamstw, ukazując, że za pozornie spokojnym życiem Peggy kryje się coś znacznie bardziej mrocznego. Kaur odkrywa, że Peggy była zaangażowana w tworzenie wymyślnych scenariuszy morderstw dla pisarzy, a w jej księgozbiorze znajdują się kryminały z tajemniczymi dedykacjami „dla Peggy” i dopiskiem „PS. Dla PS”.

W miarę jak dochodzenie nabiera tempa, akcja staje się coraz bardziej paląca i zagmatwana. Zagadka napotyka na kolejne przeszkody, a czytelnik jest trzymany w napięciu, próbując zgadnąć, kto stoi za serią zbrodni. Autorka zręcznie miesza elementy kryminału z psychologicznymi motywami, tworząc atmosferę niepokoju i tajemnicy.

„P.S. Dzięki za zbrodnie” to zaskakujący thriller, który przyciąga uwagę od pierwszej strony. Z Elly Griffiths miałam już styczność przy pierwszym tomie z Kaur Harbinder pt. „Puste jest piekło”. Autorka potrafi budować napięcie, wprowadzać intrygujące postacie i stopniowo odsłaniać warstwy tajemnicy, co sprawia, że książka trzyma w napięciu aż do ostatniej strony. Dla miłośników kryminałów pełnych zagadek i zaskakujących zwrotów akcji ta powieść z pewnością będzie niezapomnianym czytelniczym doświadczeniem.

Tytuł: P.S. Dzięki za zbrodnie
Tytuł oryginału: The Postscript Murders
Autor: Elly Griffiths
Cykl: Kaur Harbinder (tom 2)
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Albatros
Data wydania: 28-06-2023
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Tłumaczenie: Magdalena Słysz
Cena rynkowa: 46,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

My - Bartosz Wysocki - zaczytanyksiazkoholik.pl

„My”, Bartosz Wysocki

Dwaj bracia, Kari i David, odkrywają mroczne sekrety swojej szkoły. Wpadają w wir wydarzeń, które zupełnie odmienią ich życie. Wraz z przyjaciółmi stawiają czoła niebezpieczeństwom czyhającym na nich na każdym kroku. A niebezpieczeństwo zagraża nie tylko im samym, lecz także ich najbliższym…


Wywiad - Justyna Wydra

Co według Justyny Wydry decyduje o sukcesie?

Która z powieści Justyny Wydry była początkowo pisana do szuflady, które z osiągnięć twórczych dało autorce największą satysfakcję, czego się w życiu najbardziej boi i co wspólnego ma z feministycznym Klubem Książki Kobiecej w Gliwicach? Zapraszam Was do lektury niezwykle ciekawego wywiadu!