Blog książkowy - P.S. Dzięki za zbrodnie - Elly Griffiths - zaczytanyksiazkoholik.pl

Książka nominowana do nagrody CWA Gold Dagger 2021 – „P.S. Dzięki za zbrodnie”, Elly Griffiths


„P.S. Dzięki za zbrodnie” autorstwa Elly Griffiths to wciągający i pełen napięcia kryminał, który wciąga czytelnika w intrygującą sieć tajemnic i zaskakujących zwrotów akcji. Książka rozpoczyna się od pozornie niewinnej śmierci starszej pani Peggy Smith, chorej na serce dziewięćdziesięciolatki, która nie budziła podejrzeń. Jednak szybko okazuje się, że za tą prozaiczną śmiercią kryją się głębsze i mroczniejsze tajemnice.

Detektyw Kaur Harbinder zostaje wplątana w zagadkę, gdy zaczyna odkrywać coraz więcej dziwnych faktów związanych ze śmiercią Peggy. Jej opiekunka Natalka donosi, że starsza kobieta kłamała o swoim stanie zdrowia oraz była przekonana, że jest śledzona. Rozpoczyna się skomplikowane dochodzenie, podczas którego okazuje się, że Peggy była konsultantką do spraw morderstw, a jej niewinna biblioteczka kryje wiele tajemnic.

Książka prowadzi czytelnika przez labirynt intryg i kłamstw, ukazując, że za pozornie spokojnym życiem Peggy kryje się coś znacznie bardziej mrocznego. Kaur odkrywa, że Peggy była zaangażowana w tworzenie wymyślnych scenariuszy morderstw dla pisarzy, a w jej księgozbiorze znajdują się kryminały z tajemniczymi dedykacjami „dla Peggy” i dopiskiem „PS. Dla PS”.

W miarę jak dochodzenie nabiera tempa, akcja staje się coraz bardziej paląca i zagmatwana. Zagadka napotyka na kolejne przeszkody, a czytelnik jest trzymany w napięciu, próbując zgadnąć, kto stoi za serią zbrodni. Autorka zręcznie miesza elementy kryminału z psychologicznymi motywami, tworząc atmosferę niepokoju i tajemnicy.

„P.S. Dzięki za zbrodnie” to zaskakujący thriller, który przyciąga uwagę od pierwszej strony. Z Elly Griffiths miałam już styczność przy pierwszym tomie z Kaur Harbinder pt. „Puste jest piekło”. Autorka potrafi budować napięcie, wprowadzać intrygujące postacie i stopniowo odsłaniać warstwy tajemnicy, co sprawia, że książka trzyma w napięciu aż do ostatniej strony. Dla miłośników kryminałów pełnych zagadek i zaskakujących zwrotów akcji ta powieść z pewnością będzie niezapomnianym czytelniczym doświadczeniem.

Tytuł: P.S. Dzięki za zbrodnie
Tytuł oryginału: The Postscript Murders
Autor: Elly Griffiths
Cykl: Kaur Harbinder (tom 2)
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Albatros
Data wydania: 28-06-2023
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Tłumaczenie: Magdalena Słysz
Cena rynkowa: 46,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Po latach w Paryżu

Kolejna niezapomniana lektura – „Po latach w Paryżu”, Ella Carey

Książka zainspirowana prawdziwą fascynującą historią mieszkania, pełnego prawdziwych skarbów, porzuconego na siedemdziesiąt lat. Powieść niesamowita, tym bardziej że oparta jest na prawdziwych wydarzeniach. Czytając, ją poznajemy uroki Francji i … smak wina.


Remigiusz Mróz -Joanna Chyłka-zaczytanyksiazkoholik.pl-blog

Chyłka musi oskarżać – „Egzekucja” i „Skazanie” , Remigiusz Mróz

„Jak daleko posunie się Chyłka, by odzyskać to, co straciła?” W posłowie „Egzekucji” Remigiusz Mróz zaznacza nam, że ten tom poświęcił bardziej na kwestie osobiste naszych bohaterów niż zawodowe. Była to miła odmiana po bieganiu z Kordianem i Chyłką po salach sądowych. Joanna w tym tomie musi wybronić Szczerbińskiego, który jest oskarżany o zastrzelenie