Ptaki i inne opowiadania - Daphne du Maurier - zaczytanyksiazkoholik.pl - blog

Hipnotyzujące opowieści Daphne du Maurier „Ptaki i inne opowiadania”


Książka „Ptaki i inne opowiadania” zawiera sześć wybitnych opowiadań Daphne du Maurier, brytyjskiej mistrzyni grozy i suspensu, jednej z najważniejszych pisarek w historii literatury. W zbiorze znalazły się następujące opowiadania: „Ptaki”, „Monte Verità”, „Jabłonka”, „Prowincjonalny fotograf”, „Pocałuj mnie jeszcze raz” oraz „Stary”.

Daphne du Maurier stała się sławna dzięki swoim przerażającym i mistycznym powieściom, takim jak „Rebeka” i „Moja kuzynka Rachela”. „Ptaki i inne opowiadania” nie zawodzi fanów jej twórczości, którzy będą mieli okazję cieszyć się znakomitymi opowieściami.

„Ptaki”, opowiadanie, które zainspirowało film Hitchcocka o tym samym tytule, jest prawdopodobnie najbardziej znaną częścią książki. Opowieść o inwazji ptaków na ludzi i ich walka o przetrwanie zapiera dech w piersiach. Ale to nie jedyna wartościowa historia w tej książce.

W „Jabłonka” czytelnicy będą mogli poznać mroczną historię mężczyzny, którego małżeństwo upadło, a który próbuje poradzić sobie z żalem i samotnością. W „Monte Verità” du Maurier przenosi nas do Szwajcarii, gdzie bohaterka odkrywa dziwny, mistyczny świat pośród zboczy gór. „Prowincjonalny fotograf” to wzruszająca opowieść o kobiecie, która próbuje odnaleźć swoje miejsce w świecie, przekona się, że romans może mieć katastrofalne skutki.

Wszystkie opowiadania są napisane z charakterystycznym dla du Maurier stylem, który łączy w sobie elementy grozy i tajemniczości. Autorka potrafi perfekcyjnie budować napięcie, pozwalając czytelnikom odkryć świat, w którym nic nie jest tym, czym się wydaje. Każda z historii oferuje odmienny klimat i emocje, które mogą być zarówno wstrząsające, jak i wzruszające. Małym minusem w tych wszystkich moich zauroczeniach twórczością Daphne du Maurier jest długość tych opowiadań, kiedy już zatracałam się w pełni w lekturze, zdążyła się zakończyć i czułam niedosyt opowieścią. „Ptaki i inne opowiadania” to znakomita książka, którą warto przeczytać. Fanom Daphne du Maurier z pewnością spodoba się styl pisarki i jej podejście do opowiadania historii, a ci, którzy jeszcze nie mieli okazji poznać jej twórczości, z pewnością zostaną porwani w świat mrocznych tajemnic, które kryją się w każdej z opowieści.

Tytuł: Ptaki i inne opowiadania
Tytuł oryginału: The Birds and Other Stories
Autor: Daphne du Maurier
Seria butikowa
Gatunek: literatura piękna
Wydawnictwo Albatros
Data wydania: 08-02-2023
Data 1. wyd. pol.:2023
Data 1. wydania: 2004
Ilość stron: 304
Oprawa: twarda z obwolutą
Cena rynkowa: 49,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Laura i świateczny anioł - Lucinda Riley, Harry Whittaker - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Laura i Świąteczny Anioł”, Lucinda Riley, Harry Whittaker

Bożonarodzeniowa książeczka z serii Aniołki, stworzona z myślą o najmłodszych czytelnikach przez Lucindę Riley ‒ uwielbianą autorkę bestsellerowej serii obyczajowej Siedem Sióstr ‒ i jej syna Harry’ego Whittakera, we współpracy z ilustratorką Jane Ray. Dodająca otuchy opowieść o przezwyciężaniu dziecięcych lęków. Gdzieś tam zawsze jest anioł, gotów by cię wysłuchać…


Żywy Las, Iwona Szul, zaczytanyksiazkoholik.pl

Debiutancka powieść młodej autorki Iwony Szul „Żywy Las”

„Ale, żeby historia była ciekawa, trzeba do niej wezwać Bohatera i Potwora. Bohater musi być szlachetny, a Potwór straszny.Młody mężczyzna budzi się w tytułowym Żywym Lesie pozbawiony pamięci. Spotyka tam czarownicę, która wyjaśnia mu, że nazywa się Leon, jest księciem wielkiego królestwa, a przede wszystkim Bohaterem wybranym przez tajemniczą, wieloosobową siłę