Ptaki i inne opowiadania - Daphne du Maurier - zaczytanyksiazkoholik.pl - blog

Hipnotyzujące opowieści Daphne du Maurier „Ptaki i inne opowiadania”


Książka „Ptaki i inne opowiadania” zawiera sześć wybitnych opowiadań Daphne du Maurier, brytyjskiej mistrzyni grozy i suspensu, jednej z najważniejszych pisarek w historii literatury. W zbiorze znalazły się następujące opowiadania: „Ptaki”, „Monte Verità”, „Jabłonka”, „Prowincjonalny fotograf”, „Pocałuj mnie jeszcze raz” oraz „Stary”.

Daphne du Maurier stała się sławna dzięki swoim przerażającym i mistycznym powieściom, takim jak „Rebeka” i „Moja kuzynka Rachela”. „Ptaki i inne opowiadania” nie zawodzi fanów jej twórczości, którzy będą mieli okazję cieszyć się znakomitymi opowieściami.

„Ptaki”, opowiadanie, które zainspirowało film Hitchcocka o tym samym tytule, jest prawdopodobnie najbardziej znaną częścią książki. Opowieść o inwazji ptaków na ludzi i ich walka o przetrwanie zapiera dech w piersiach. Ale to nie jedyna wartościowa historia w tej książce.

W „Jabłonka” czytelnicy będą mogli poznać mroczną historię mężczyzny, którego małżeństwo upadło, a który próbuje poradzić sobie z żalem i samotnością. W „Monte Verità” du Maurier przenosi nas do Szwajcarii, gdzie bohaterka odkrywa dziwny, mistyczny świat pośród zboczy gór. „Prowincjonalny fotograf” to wzruszająca opowieść o kobiecie, która próbuje odnaleźć swoje miejsce w świecie, przekona się, że romans może mieć katastrofalne skutki.

Wszystkie opowiadania są napisane z charakterystycznym dla du Maurier stylem, który łączy w sobie elementy grozy i tajemniczości. Autorka potrafi perfekcyjnie budować napięcie, pozwalając czytelnikom odkryć świat, w którym nic nie jest tym, czym się wydaje. Każda z historii oferuje odmienny klimat i emocje, które mogą być zarówno wstrząsające, jak i wzruszające. Małym minusem w tych wszystkich moich zauroczeniach twórczością Daphne du Maurier jest długość tych opowiadań, kiedy już zatracałam się w pełni w lekturze, zdążyła się zakończyć i czułam niedosyt opowieścią. „Ptaki i inne opowiadania” to znakomita książka, którą warto przeczytać. Fanom Daphne du Maurier z pewnością spodoba się styl pisarki i jej podejście do opowiadania historii, a ci, którzy jeszcze nie mieli okazji poznać jej twórczości, z pewnością zostaną porwani w świat mrocznych tajemnic, które kryją się w każdej z opowieści.

Tytuł: Ptaki i inne opowiadania
Tytuł oryginału: The Birds and Other Stories
Autor: Daphne du Maurier
Seria butikowa
Gatunek: literatura piękna
Wydawnictwo Albatros
Data wydania: 08-02-2023
Data 1. wyd. pol.:2023
Data 1. wydania: 2004
Ilość stron: 304
Oprawa: twarda z obwolutą
Cena rynkowa: 49,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Powiedz, że wrócisz

Ona i ich dwóch – „Powiedz, że wrócisz”, Roma Nowicz

Roma Nowicz w swojej powieści przedstawia bardzo życiowy aspekt relacji pomiędzy trojgiem przyjaciół, których bliska przyjaźń z czasem ewoluuje w inne uczucia. I jak to w życiu bywa, pomiędzy przyjaźnią, miłością i nienawiścią istnieje niezwykle subtelna granica. Czy warto ją przekraczać? Czasami samo życie pisze najbardziej zaskakujące scenariusze.


Billy Summers, Stephen King, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Billy Summers”, Stephen King

Billy Summers jest najlepszy w swoim fachu. Eliminuje ludzi, ale tylko tych naprawdę złych. Był snajperem w Iraku, więc zna się na rzeczy i zawsze strzela celnie. Tym razem przyjmuje ostatnie zlecenie. Czas w końcu na zasłużoną emeryturę. Niestety, coś idzie nie tak… A nawet wszystko.