Blog książkowy - DLaczego mamo - Daria Skiba - zaczytanyksiazkoholik.pl

Książka, która zapada w pamięć – „Dlaczego, mamo?”, Daria Skiba


„Dlaczego, mamo?” to niezwykle poruszająca i głęboko emocjonalna książka autorstwa Darii Skiby, która rzuca światło na trudne aspekty macierzyństwa i młodzieńczej ciąży. Książka ta jest zarówno przemyślana, jak i emocjonalnym ładunkiem życia nastoletniej matki, Marleny, która staje w obliczu trudnych wyzwań.

Fabuła rozpoczyna się od zaskakującej informacji, o ciąży nastolatki, Marleny. Warto zaznaczyć, że taki temat jest rzadko podejmowany w literaturze, albo po prostu ja rzadko na niego trafiam, a autorka odważnie podchodzi do tego trudnego zagadnienia. Marlena, stojąc w obliczu swojej nieoczekiwanej roli matki, musi dorosnąć znacznie szybciej niż jej rówieśnicy. To opowieść o walce z przeciwnościami losu i próbie znalezienia sensu w trudnych okolicznościach.

Ten dzień będzie piękny, dlatego że się obudziłam. Wszelkie problemy schowam w kieszeń, by wieczorem na zawsze o nich zapomnieć.

Jednym z najsilniejszych aspektów książki jest sposób, w jaki autorka ukazuje emocje i myśli głównej bohaterki. Marlena jest postacią pełną sprzeczności, co czyni ją bardziej autentyczną i realistyczną. Jej pytanie „Dlaczego, mamo?” staje się nie tylko odniesieniem do jej własnej sytuacji, ale również do zrozumienia decyzji i wyzwań, jakie stawia przed nią macierzyństwo.

Książka Darii Skiby porusza również temat macierzyństwa w szerszym kontekście. Autorce udaje się zręcznie ukazać, jak wiele trudu i poświęceń wymaga wychowanie dziecka, zwłaszcza dla osoby, która sama jest jeszcze w trakcie dojrzewania. To przemyślana opowieść o miłości, determinacji i dążeniu do lepszego życia dla siebie i swojego dziecka, które to dążenia mogą mieć różny finał.

„Dlaczego, mamo?” to książka, która porusza nie tylko emocjonalnie, ale także zmusza do refleksji nad trudnymi tematami. Jest to opowieść o tym, że życie potrafi nas zaskoczyć i postawić przed nieoczekiwanymi wyzwaniami, ale także o sile ludzkiej determinacji i miłości. Daria Skiba udowadnia swoim talentem literackim, że może dotknąć serca czytelnika i skłonić go do zastanowienia się nad naturą macierzyństwa i jego złożonościami.

Tytuł: Dlaczego, mamo?
Autor: Daria Skiba
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo: Videograf
Data wydania: 02-2019
Ilość stron: 320
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 34,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Na wyścigi - CRUSCHIFORM-zaczytanyksiazkoholik.pl

Książka, która wyjątkowo rozbudza wyobraźnię – „Na wyścigi!”, CRUSCHIFORM

Czy wiecie, jak szybko porusza się kątnik domowy? A stonoga? Albo rekin? A co jest szybsze: bolid Formuły 1 czy tornado? Jeśli jesteście ciekawi, to koniecznie zajrzyjcie do książki Cruschiform „Na wyścigi!”


Blog książkowy - Emocjonująca podróż do świata koni - dylogia - Dolina marzeń - Nadzieja - Odwet - Katarzyna Grochowska - zaczytanyksiazkoholik.pl

Emocjonująca podróż do świata koni – dylogia „Dolina marzeń” – „Nadzieja” oraz „Odwet” Katarzyny Grochowskiej

„Dolina Marzeń” to dwutomowy cykl debiutującej pisarki, Katarzyny Grochowskiej, który zabiera nas w emocjonującą podróż do świata koni, pasji i niezależności. Główną bohaterką tej opowieści jest