Gwiazda Północy, Gwiazda Południa, Joanna Lampka, zaczytanyksiazkoholik.pl

Książka, która rozbudza wyobraźnię – „Gwiazda Północy, Gwiazda Południa”, Joanna Lampka


„Nadmorska sceneria, nietuzinkowi bohaterzy i akcja niczym z najlepszych filmów sensacyjnych. Wstąp do alternatywnego, jednak nie tak odległego realiami od naszego świata.” Czy Joanna Lampka zyskała moje zaufanie jako czytelnika?

„Trwa konflikt Królestwa Żeglarzy z Cesarstwem Słońca. Aline, oficer wywiadu neutralnej Sagesii, dowodząca żeńskim oddziałem wojskowym, bierze udział w skomplikowanej akcji polegającej na uwolnieniu mistrza El-Li. Dziesięć wysportowanych i pomysłowych kobiet podejmuje się niemal samobójczej misji odbicia mnicha, tym trudniejszej, że ich przeciwnicy znają sztukę programowania mózgu.

Sytuację komplikuje osobista relacja Aline z księciem – następcą tronu Cesarstwa Słońca. Za fasadą czarującego i nonszalanckiego człowieka może on skrywać niekoniecznie dobre zamiary… Dziewczyna już wiele razy przekonała się, że nikomu nie wolno ufać, dlatego jej prawdziwa tożsamość musi na razie pozostać ukryta.

Czy w zadaniu, jakie ją czeka, poradzi sobie ze wszystkim, co napotka na swojej drodze?”

Źródło: Wydawnictwo AlterNatywne

Ci, którzy znają mnie już ciut dłużej, to wiedzą, że kiedyś nie chwyciłabym do ręki książki z gatunku fantasy. Tak cały czas się zastanawiam, która z książek bądź który film spodobał, że zmienił mi się gust i obecnie z wielką chęcią zatracam się w fantastycznym świecie. Polubiłam Aline za to, jaka jest: silna, niezależna, z duchem walki, ale również o wielkim sercu. Bardzo sprytnym i ułatwiającym zagłębienie się w historię są mapy na początku książki przedstawiające Kontynent Zachodni oraz Pas Sageski. Dzięki takiego zabiegowi możemy – przynajmniej w moim wypadku tak było – zobrazować sobie konflikt pomiędzy Królestwem Żeglarzy a Cesarstwem Słońca. Powieść wręcz się pochłania. Użyte w książce słownictwo nie sprawia problemu i czyta się ją płynnie. Z twórczością Joanny Lampki spotkałam się po raz pierwszy i nie żałuję. Tak wciągnęłam się w opowieść przedstawioną przez autorkę, że już czeka na moim regale kontynuacja tej historii.



Tytuł: Gwiazda Północy, Gwiazda Południa
Autor: Joanna Lampka
Cykl: Mistrz Gry (tom 1)
Gatunek: fantastyka, fantasy, science fiction
Wydawnictwo: AlterNatywne
Data wydania: 12-06-2021
Ilość stron: 276
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 32,99 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Blog książkowy - Piękna katastrofa - Jamie McGuire - zaczytanyksiazkoholik.pl

Emocjonująca historia miłosna – „Piękna katastrofa”, Jamie McGuire

Akcja powieści toczy się wokół dwóch głównych bohaterów – Abby Abernathy i Travisa Maddoxa. Abby to dziewczyna z problemami przeszłości, która chce zacząć od nowa i zostawić za sobą wszystkie trudne doświadczenia. W trakcie studiów poznaje tajemniczego i niebezpiecznego Travisa, który zupełnie odmienia jej życie. Abby ciężko pracuje, aby skończyć studia, unika


Miłość w czasach In vitro

Poruszająca – „Miłość w czasach in vitro”, Anny Żelazowskiej

Opowieść o tym, jak bardzo los potrafi zaskakiwać i zmuszać nas do trudnych wyborów. Oraz o tym, że kiedyś trzeba przestać się w życiu jedynie przyglądać. Anna Żelazowska w swojej książce pt. „Miłość w czasach In vitro” porusza temat, który w ostatnim czasie jest bardzo kontrowersyjny.