Gwiazda Północy, Gwiazda Południa, Joanna Lampka, zaczytanyksiazkoholik.pl

Książka, która rozbudza wyobraźnię – „Gwiazda Północy, Gwiazda Południa”, Joanna Lampka


„Nadmorska sceneria, nietuzinkowi bohaterzy i akcja niczym z najlepszych filmów sensacyjnych. Wstąp do alternatywnego, jednak nie tak odległego realiami od naszego świata.” Czy Joanna Lampka zyskała moje zaufanie jako czytelnika?

„Trwa konflikt Królestwa Żeglarzy z Cesarstwem Słońca. Aline, oficer wywiadu neutralnej Sagesii, dowodząca żeńskim oddziałem wojskowym, bierze udział w skomplikowanej akcji polegającej na uwolnieniu mistrza El-Li. Dziesięć wysportowanych i pomysłowych kobiet podejmuje się niemal samobójczej misji odbicia mnicha, tym trudniejszej, że ich przeciwnicy znają sztukę programowania mózgu.

Sytuację komplikuje osobista relacja Aline z księciem – następcą tronu Cesarstwa Słońca. Za fasadą czarującego i nonszalanckiego człowieka może on skrywać niekoniecznie dobre zamiary… Dziewczyna już wiele razy przekonała się, że nikomu nie wolno ufać, dlatego jej prawdziwa tożsamość musi na razie pozostać ukryta.

Czy w zadaniu, jakie ją czeka, poradzi sobie ze wszystkim, co napotka na swojej drodze?”

Źródło: Wydawnictwo AlterNatywne

Ci, którzy znają mnie już ciut dłużej, to wiedzą, że kiedyś nie chwyciłabym do ręki książki z gatunku fantasy. Tak cały czas się zastanawiam, która z książek bądź który film spodobał, że zmienił mi się gust i obecnie z wielką chęcią zatracam się w fantastycznym świecie. Polubiłam Aline za to, jaka jest: silna, niezależna, z duchem walki, ale również o wielkim sercu. Bardzo sprytnym i ułatwiającym zagłębienie się w historię są mapy na początku książki przedstawiające Kontynent Zachodni oraz Pas Sageski. Dzięki takiego zabiegowi możemy – przynajmniej w moim wypadku tak było – zobrazować sobie konflikt pomiędzy Królestwem Żeglarzy a Cesarstwem Słońca. Powieść wręcz się pochłania. Użyte w książce słownictwo nie sprawia problemu i czyta się ją płynnie. Z twórczością Joanny Lampki spotkałam się po raz pierwszy i nie żałuję. Tak wciągnęłam się w opowieść przedstawioną przez autorkę, że już czeka na moim regale kontynuacja tej historii.Tytuł: Gwiazda Północy, Gwiazda Południa
Autor: Joanna Lampka
Cykl: Mistrz Gry (tom 1)
Gatunek: fantastyka, fantasy, science fiction
Wydawnictwo: AlterNatywne
Data wydania: 12-06-2021
Ilość stron: 276
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 32,99 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Podsumowanie czytelnicze – sierpień 2022-zaczytanyksiazkoholik.pl-blog

Podsumowanie czytelnicze – sierpień 2022

Od wczoraj trwa meteorologiczna jesień… Sierpień za nami, a może to oznaczać tylko jedno … czas na podsumowanie zrecenzowanych przeze mnie w tym okresie książek. Gatunkowo wyglądało to jak zawsze różnorodnie: fantastyka, historyczna, popularnonaukowa, obyczajowa, horror, romans, kryminalna, sensacyjna, piękna. Dzisiaj dopiero uzmysłowiłam sobie, że 80% sierpniowych pozycji, to pozycje polskich autorów i autorek.


orle gniazdo, Weronika Krakowska, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Orle Gniazdo”, Weronika Krakowska

Nikt nie wie, co stało się z rodzicami dziewiętnastoletniej Kimberly. Dwa lata temu po prostu zniknęli, nie pozostawiając po sobie żadnego śladu. Od tej pory dziewczyna odzyskuje spokój, zamieszkując u swojej przyjaciółki, jednak nie może pozbyć się dręczących ją w nocy koszmarów. Te powtarzają się, a w swych sennych wizjach nastolatka widzi tajemnicze drzwi i orła. Czyżby rodzice chcieli jej coś przekazać?