Gwiazda Północy, Gwiazda Południa, Joanna Lampka, zaczytanyksiazkoholik.pl

Książka, która rozbudza wyobraźnię – „Gwiazda Północy, Gwiazda Południa”, Joanna Lampka


„Nadmorska sceneria, nietuzinkowi bohaterzy i akcja niczym z najlepszych filmów sensacyjnych. Wstąp do alternatywnego, jednak nie tak odległego realiami od naszego świata.” Czy Joanna Lampka zyskała moje zaufanie jako czytelnika?

„Trwa konflikt Królestwa Żeglarzy z Cesarstwem Słońca. Aline, oficer wywiadu neutralnej Sagesii, dowodząca żeńskim oddziałem wojskowym, bierze udział w skomplikowanej akcji polegającej na uwolnieniu mistrza El-Li. Dziesięć wysportowanych i pomysłowych kobiet podejmuje się niemal samobójczej misji odbicia mnicha, tym trudniejszej, że ich przeciwnicy znają sztukę programowania mózgu.

Sytuację komplikuje osobista relacja Aline z księciem – następcą tronu Cesarstwa Słońca. Za fasadą czarującego i nonszalanckiego człowieka może on skrywać niekoniecznie dobre zamiary… Dziewczyna już wiele razy przekonała się, że nikomu nie wolno ufać, dlatego jej prawdziwa tożsamość musi na razie pozostać ukryta.

Czy w zadaniu, jakie ją czeka, poradzi sobie ze wszystkim, co napotka na swojej drodze?”

Źródło: Wydawnictwo AlterNatywne

Ci, którzy znają mnie już ciut dłużej, to wiedzą, że kiedyś nie chwyciłabym do ręki książki z gatunku fantasy. Tak cały czas się zastanawiam, która z książek bądź który film spodobał, że zmienił mi się gust i obecnie z wielką chęcią zatracam się w fantastycznym świecie. Polubiłam Aline za to, jaka jest: silna, niezależna, z duchem walki, ale również o wielkim sercu. Bardzo sprytnym i ułatwiającym zagłębienie się w historię są mapy na początku książki przedstawiające Kontynent Zachodni oraz Pas Sageski. Dzięki takiego zabiegowi możemy – przynajmniej w moim wypadku tak było – zobrazować sobie konflikt pomiędzy Królestwem Żeglarzy a Cesarstwem Słońca. Powieść wręcz się pochłania. Użyte w książce słownictwo nie sprawia problemu i czyta się ją płynnie. Z twórczością Joanny Lampki spotkałam się po raz pierwszy i nie żałuję. Tak wciągnęłam się w opowieść przedstawioną przez autorkę, że już czeka na moim regale kontynuacja tej historii.Tytuł: Gwiazda Północy, Gwiazda Południa
Autor: Joanna Lampka
Cykl: Mistrz Gry (tom 1)
Gatunek: fantastyka, fantasy, science fiction
Wydawnictwo: AlterNatywne
Data wydania: 12-06-2021
Ilość stron: 276
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 32,99 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Godzina zagubionych słów, Natasza Socha, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Godzina zagubionych słów”, Natasza Socha

Katarzyna, Marcin, Anna, Aleksy i Fabian, Borys – z pozoru nie łączy ich nic. Mijają się, kupując kwiaty w okolicznej kwiaciarni, zajadając kanapki w pobliskim barze i zamawiając espresso w kameralnej kawiarni. Mimo że każdy z nich ma swoją historię, troski i głęboko skrywane tajemnice, połączył ich magiczny dzień, w którym dostali od losu wyjątkową szansę. Czy odważą się z niej skorzystać?


Niech stanie się światłość, Ken Follett, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Niech stanie się światłość”, Ken Follett

Jest rok 997 naszej ery, koniec wieków barbarzyństwa. Anglia na zachodzie mierzy się z atakami Walijczyków, a na wschodzie – wikingów. Lokalni przywódcy naginają królewskie zarządzenia do swoich celów, sprzeciwiając się władzy i nie dbając o los prostych ludzi. Ponieważ w kraju nie ma ściśle wytyczonego prawa, króluje chaos.