Gwiazda Północy, Gwiazda Południa, Joanna Lampka, zaczytanyksiazkoholik.pl

Książka, która rozbudza wyobraźnię – „Gwiazda Północy, Gwiazda Południa”, Joanna Lampka


„Nadmorska sceneria, nietuzinkowi bohaterzy i akcja niczym z najlepszych filmów sensacyjnych. Wstąp do alternatywnego, jednak nie tak odległego realiami od naszego świata.” Czy Joanna Lampka zyskała moje zaufanie jako czytelnika?

„Trwa konflikt Królestwa Żeglarzy z Cesarstwem Słońca. Aline, oficer wywiadu neutralnej Sagesii, dowodząca żeńskim oddziałem wojskowym, bierze udział w skomplikowanej akcji polegającej na uwolnieniu mistrza El-Li. Dziesięć wysportowanych i pomysłowych kobiet podejmuje się niemal samobójczej misji odbicia mnicha, tym trudniejszej, że ich przeciwnicy znają sztukę programowania mózgu.

Sytuację komplikuje osobista relacja Aline z księciem – następcą tronu Cesarstwa Słońca. Za fasadą czarującego i nonszalanckiego człowieka może on skrywać niekoniecznie dobre zamiary… Dziewczyna już wiele razy przekonała się, że nikomu nie wolno ufać, dlatego jej prawdziwa tożsamość musi na razie pozostać ukryta.

Czy w zadaniu, jakie ją czeka, poradzi sobie ze wszystkim, co napotka na swojej drodze?”

Źródło: Wydawnictwo AlterNatywne

Ci, którzy znają mnie już ciut dłużej, to wiedzą, że kiedyś nie chwyciłabym do ręki książki z gatunku fantasy. Tak cały czas się zastanawiam, która z książek bądź który film spodobał, że zmienił mi się gust i obecnie z wielką chęcią zatracam się w fantastycznym świecie. Polubiłam Aline za to, jaka jest: silna, niezależna, z duchem walki, ale również o wielkim sercu. Bardzo sprytnym i ułatwiającym zagłębienie się w historię są mapy na początku książki przedstawiające Kontynent Zachodni oraz Pas Sageski. Dzięki takiego zabiegowi możemy – przynajmniej w moim wypadku tak było – zobrazować sobie konflikt pomiędzy Królestwem Żeglarzy a Cesarstwem Słońca. Powieść wręcz się pochłania. Użyte w książce słownictwo nie sprawia problemu i czyta się ją płynnie. Z twórczością Joanny Lampki spotkałam się po raz pierwszy i nie żałuję. Tak wciągnęłam się w opowieść przedstawioną przez autorkę, że już czeka na moim regale kontynuacja tej historii.Tytuł: Gwiazda Północy, Gwiazda Południa
Autor: Joanna Lampka
Cykl: Mistrz Gry (tom 1)
Gatunek: fantastyka, fantasy, science fiction
Wydawnictwo: AlterNatywne
Data wydania: 12-06-2021
Ilość stron: 276
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 32,99 złDodaj komentarz


Czytaj także

8 maja - Dzień Bibliotekarza i Bibliotek , zaczytanyksiazkoholik.pl

8 maja – Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony jest 8 maja od 1985 roku. Święto, zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, od wielu lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek (8-15 maja), okres, w którym książnice wszystkich typów otwierają się jeszcze bardziej na swoich użytkowników poprzez organizację okolicznościowych wydarzeń:


Okruchy dnia, Kazuo Ishiguro, zaczytanyksiazkoholik.pl

Kazuo Ishiguro, „Okruchy dnia”

Laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury z 2017 roku. Powieść nagrodzona Bookerem, najbardziej prestiżową brytyjską nagrodą literacką. Światowy rozgłos przyniosła jej ekranizacja z mistrzowskimi kreacjami Anthony’ego Hopkinsa i Emmy Thompson, wyróżniona 8 nominacjami do Oscarów.