Gwiazda Północy, Gwiazda Południa, Joanna Lampka, zaczytanyksiazkoholik.pl

Książka, która rozbudza wyobraźnię – „Gwiazda Północy, Gwiazda Południa”, Joanna Lampka


„Nadmorska sceneria, nietuzinkowi bohaterzy i akcja niczym z najlepszych filmów sensacyjnych. Wstąp do alternatywnego, jednak nie tak odległego realiami od naszego świata.” Czy Joanna Lampka zyskała moje zaufanie jako czytelnika?

„Trwa konflikt Królestwa Żeglarzy z Cesarstwem Słońca. Aline, oficer wywiadu neutralnej Sagesii, dowodząca żeńskim oddziałem wojskowym, bierze udział w skomplikowanej akcji polegającej na uwolnieniu mistrza El-Li. Dziesięć wysportowanych i pomysłowych kobiet podejmuje się niemal samobójczej misji odbicia mnicha, tym trudniejszej, że ich przeciwnicy znają sztukę programowania mózgu.

Sytuację komplikuje osobista relacja Aline z księciem – następcą tronu Cesarstwa Słońca. Za fasadą czarującego i nonszalanckiego człowieka może on skrywać niekoniecznie dobre zamiary… Dziewczyna już wiele razy przekonała się, że nikomu nie wolno ufać, dlatego jej prawdziwa tożsamość musi na razie pozostać ukryta.

Czy w zadaniu, jakie ją czeka, poradzi sobie ze wszystkim, co napotka na swojej drodze?”

Źródło: Wydawnictwo AlterNatywne

Ci, którzy znają mnie już ciut dłużej, to wiedzą, że kiedyś nie chwyciłabym do ręki książki z gatunku fantasy. Tak cały czas się zastanawiam, która z książek bądź który film spodobał, że zmienił mi się gust i obecnie z wielką chęcią zatracam się w fantastycznym świecie. Polubiłam Aline za to, jaka jest: silna, niezależna, z duchem walki, ale również o wielkim sercu. Bardzo sprytnym i ułatwiającym zagłębienie się w historię są mapy na początku książki przedstawiające Kontynent Zachodni oraz Pas Sageski. Dzięki takiego zabiegowi możemy – przynajmniej w moim wypadku tak było – zobrazować sobie konflikt pomiędzy Królestwem Żeglarzy a Cesarstwem Słońca. Powieść wręcz się pochłania. Użyte w książce słownictwo nie sprawia problemu i czyta się ją płynnie. Z twórczością Joanny Lampki spotkałam się po raz pierwszy i nie żałuję. Tak wciągnęłam się w opowieść przedstawioną przez autorkę, że już czeka na moim regale kontynuacja tej historii.Tytuł: Gwiazda Północy, Gwiazda Południa
Autor: Joanna Lampka
Cykl: Mistrz Gry (tom 1)
Gatunek: fantastyka, fantasy, science fiction
Wydawnictwo: AlterNatywne
Data wydania: 12-06-2021
Ilość stron: 276
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 32,99 złDodaj komentarz


Czytaj także

Spowiedź polskiego kata, jerzy andrzejczak, zaczytanyksiazkoholik.pl

Dla osób o mocnych nerwach – „Spowiedź polskiego kata”, Jerzy Andrzejczak

„Polskiego kata poznałem 15 marca 1985 r. w gabinecie naczelnika Aresztu Śledczego w Poznaniu. Było to tuż przed wykonaniem wyroku kary śmierci na Kazimierzu Polusie. Zbierałem wówczas materiały do reportażu pt. „Morderca u konfesjonału”, przygotowywanego dla „Ekspresu Reporterów”. Wtedy to po raz pierwszy próbowałem namówić kata na udzielenie wywiadu


Agatha Christie, zaczytanyksiazkoholik.pl

Najczęściej tłumaczonym autorem na świecie jest Agatha Christie. Jej książki przetłumaczono na co najmniej 103 języki!

Podczas gdy najbardziej przetłumaczona strona internetowa i najbardziej przetłumaczona książka na świecie są obie religijne w swej naturze, najbardziej przetłumaczony autor nie ma, co zaskakujące, nic wspólnego z religią: jest to Agatha Christie.