Zaginiona - Lisa Gardner - zaczytanyksiazkoholik.pl - blog

Jak daleko się posuniesz, by odzyskać ukochaną osobę? – „Zaginiona”, Lisa Gardner


Pewnej nocy zostaje znaleziony przy drodze samochód. Niby nic, gdyby nie to, że auto ma cały czas włączony silnik, otwarte drzwi od strony kierowcy a na siedzeniu leży damska torebka. Okazuje się, że samochodem jechała Rainie Conner, żona Pierce’a Quincy’ego, z którą jest w separacji. Po Rainie nie ma ani śladu. Czyżby w końcu dogonił ją jeden z duchów z burzliwej przeszłości?

Dla Quincy’ego zaczął się koszmar. Jako były profiler FBI ma wiele przypuszczeń co do zniknięcia żony. Czy jej zniknięcie miało związek z jakąś sprawą, nad którą oboje pracowali? Okrutnego podwójnego zabójstwa lub domniemanego znęcania się nad głęboko zaburzonym chłopcem? Sprawa z chłopcem za bardzo tkwiła jej w głowie, nie potrafiła przestać o niej myśleć, zbytnio wzięła ją sobie co serca.

Nikt nie umiał zgłębić zawiłości ludzkiego umysłu lepiej niż Pierce Quincy. Do śledztwa przyłącza się córka Quincy’ego, Kimberly, agentka FBI.

Pojawia się jednak osoba, która twierdzi, że wie, co się wydarzyło feralnej nocy. Chce ona pieniędzy, władzy i sławy. Jeśli nie dostanie tego, czego żąda, Rainie odejdzie na dobre. Czas leci nieubłaganie, Pierce robi co w jego mocy, zaczyna się desperacka walka z czasem, który nie jest mu korzystny.

Czasami to, że bardzo kogoś kochasz, to wciąż za mało.

Quincy i Rainie to postacie bardzo dobrze wykreowane i mają wiele warstw. Ich relacja jest skomplikowana, ale jednocześnie pełna miłości i wzajemnego szacunku. Gardner umiejętnie pokazuje, jak bohaterowie zmieniają się w trakcie wydarzeń i jak ich relacje z innymi postaciami wpływają na ich postępowanie.

Czytelnik poznaje historie, motywacje i problemy każdego z bohaterów, co nadaje powieści dodatkowej głębi. Quincy i Rainie to postacie, z którymi czytelnik łatwo się utożsamia i z którymi łatwo zżyć się podczas lektury. To silni ludzie, którzy mimo swoich wad i problemów, stają się inspiracją dla innych. Jednym z atutów „Zaginionej” są również postacie drugoplanowe – zarówno te negatywne, jak i pozytywne. Każda z nich ma swoją historię i wpływa na przebieg akcji. Zręczne wprowadzenie wielu postaci pozwala autorce na zaskakujące zwroty akcji i pozwala czytelnikowi na odkrywanie kolejnych tajemnic związanych z bohaterami.

Gardner świetnie potrafi prowadzić akcję i umiejętnie układać poszczególne elementy historii. W jej książce znajdziemy mnóstwo zwrotów akcji i niespodziewanych momentów, które skłaniają czytelnika do ciągłego zastanawiania się, co tak naprawdę dzieje się w głowie bohaterów.

Jednym z mocnych punktów „Zaginionej” jest również styl autorki. Jej język jest klarowny i precyzyjny, a opisy i dialogi niosą ze sobą dużo emocji i napięcia. Książka autorstwa Lisy Gardner to wciągający thriller psychologiczny, który wciąga czytelnika już od pierwszej strony i trzyma go w napięciu aż do samego końca. Gardner wspaniale operuje napięciem i emocjami, a postacie są interesujące i pełne sprzeczności. To lektura dla miłośników gatunku, którzy szukają wciągającej i trzymającej w napięciu historii.

Tytuł: Zaginiona
Autor: Lisa Gardner
Cykl: Quincy & Rainie, tom 1
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Albatros
Data wydania: 08-02-2023
Ilość stron: 432
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 44,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Skazane na poniewierkę, Diney Costeloe, zaczytanyksiazkoholik.pl

Diney Costeloe, „Skazane na poniewierkę”

Wojna się skończyła, ale koszmar nadal trwa… Rita Stevens ma dziewięć lat, a jej siostrzyczka Rosie zaledwie pięć, gdy ich matka, wdowa po lotniku poległym w czasie II wojny światowej, wychodzi ponownie za mąż. Jej nowy partner okazuje się tyranem, który tylko szuka okazji, by pozbyć się pasierbic. Pod wpływem presji kobieta decyduje się oddać dziewczynki do sierocińca – nie jest jednak świadoma, że dokumenty, które podpisała, pozostawiają placówce całkowitą swobodę decydowania o losie jej córek.


Blog ksiązkowy - Katarzyna Bonda - Hubert Meyer - zaczytanyksiazkoholik.pl

Tajemnice i emocje psychologa śledczego Huberta Meyera. Postać z wartością wewnętrzną w świecie kryminalnych zagadek

Hubert Meyer to główny bohater serii kryminalnych powieści autorstwa Katarzyny Bondy. Jest to doświadczony