It Ends with Us - It Starts with Us - Colleen Hoover - zaczytanyksiazkoholik.pl - blog

„It Ends with Us” oraz „It Starts with Us”, Colleen Hoover


Książki „It Ends with Us” i „It Starts with Us” autorstwa Colleen Hoover to poruszające i wciągające historie miłosne, które poruszają ważne kwestie społeczne i emocjonalne.

Powieści Colleen Hoover często zawierają elementy tragedii, traumy, emocjonalnych konfliktów oraz zawiłych relacji międzyludzkich. Często porusza też tematy dotyczące życia codziennego, przyjaźni, rodziny, a także problemów społecznych. W jej powieściach znajdują się także wątki mroczne, poruszające kwestie takie jak przemoc domowa, czy choroby psychiczne. Hoover jest znana z umiejętności połączenia różnych gatunków literackich i stworzenia opowieści, które poruszają trudne tematy, a jednocześnie potrafią porwać czytelnika.

Lily Bloom, młoda kobieta, która postanowiła zacząć życie od nowa i wyjechać do Bostonu. Pewnego dnia na dachu apartamentowca poznaje przystojnego neurochirurga Ryle’a. Lily wkrótce zostaje porwana jego urokiem i inteligencją. Ich związek rozwija się szybko, ale po pewnym czasie okazuje się, że wszystko co jest piękne, nie może trwać wiecznie, ludzie się zmieniają. Niestety nawet osoby, które potrafią nas kochać najmocniej na świecie, potrafią również najmocniej nas zranić. Lily musi zmierzyć się z trudnymi emocjami i podjąć decyzję, czy chce pozostać przy Ryle’u, czy też odważyć się na odejście. Mogłoby się wydawać, że jedyną osobą, która zauważa, co się dzieje w związku kobiety jest Atlas Corrigan, przyjaciel Lily z okresu nastoletniego. Kiedyś to ona dawała mu otuchę i wsparcie, a teraz to właśnie on ma okazję się odwdzięczyć. Lily odkrywa, że jej przeszłość wcale nie była tak prosta, jak ją sobie wyobrażała, a jej własne doświadczenia wpływają na jej obecne decyzje.

Mam wrażenie, że każdy udaje kogoś, kim nie jest, a głęboko w środku wszyscy jesteśmy tak samo popieprzeni. Po prostu jedni ukrywają, to lepiej niż inni.

Dałam Wam zarys tomu pierwszego pt. „It Ends with Us” nie rozpisując się odnośnie kontynuacji „It Starts with Us”, gdyż za dużo bym zdradziła. Obie książki Hoover są dobrze napisane i wciągające. Autorka ma zdolność tworzenia postaci, z którymi łatwo się utożsamiać i łączyć emocjonalnie. To nie tylko powieści romantyczne, ale także refleksyjne nad ważnymi kwestiami społecznymi, które skłaniają do myślenia i działania. Autorka porusza ważne tematy, takie jak przemoc domowa, samorealizacja i poważne decyzje życiowe. Hoover udało się subtelnie i delikatnie podejść do tych trudnych tematów, a jednocześnie poruszyć je w sposób realistyczny i autentyczny. Temat przemocy domowej jest aktualny i bardzo ważny w dzisiejszych czasach. Książki przekonująco przedstawiają złożoność tych sytuacji oraz nieproste decyzje, jakie muszą podjąć ofiary przemocowych związków. Ważne jest podejmowanie trudnych wyborów i dążenie do spełnienia swoich marzeń. Bohaterowie stoją przed zagmatwanymi wyborami, nie da się ich podjąć, nie krzywdząc drugiego człowieka. Autorka potrafi stworzyć emocjonalnie poruszające sceny oraz wiarygodne postaci. Nie dziwię się, że jej książki cieszą się dużą popularnością wśród czytelników. „It Ends with Us” i „It Starts with Us” to wartościowe i poruszające dzieła, które warto przeczytać ze względu na ich wysoką jakość literacką oraz umiejętność poruszania trudnych tematów w sposób autentyczny i wnikliwy.


„It Ends with Us”

Tytuł: It Ends with Us
Tytuł oryginału: It Ends with Us
Autor: Colleen Hoover
Cykl: It ends with us (tom 1)
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Otwarte
Ilość stron: 368
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Tłumaczenie: Anna Gralak
Cena rynkowa: 49,99 zł


„It Starts with Us”

Tytuł: It Starts with Us
Tytuł oryginału: It Starts with Us
Autor: Colleen Hoover
Cykl: It ends with us (tom 2)
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Otwarte
Ilość stron: 360
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Tłumaczenie: Aleksandra Żak
Cena rynkowa: 49,99 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Cyberpunk. Odrodzenie

„Cyberpunk. Odrodzenie”, Andrzej Ziemiański

Okryte mgłą i spowite deszczem wieżowce, wąskie, zatłoczone uliczki, pulsujące neony i wielkoformatowe reklamy dają tło rzeczywistości, w której kwitną przestępczość, nielegalny handel bronią, danymi, a nawet ludzkim ciałem. To świat, w którym jednostka nic nie znaczy, a za los ogółu odpowiadają wielkie korporacje i gangi. To Zakazane Miasto.


W pułapce. Five Nights at Freddy's

„W pułapce. Five Nights at Freddy’s”, Scott Cawthon, Elley Cooper

Czy wiesz, czego pragniesz? To pytanie, na które Oswald, Sarah i Millie znają odpowiedź – a przynajmniej tak im się wydaje. Oswald chce, żeby lato nie było takie nudne, Sarah pragnie być piękna, a Millie marzy, by zniknąć z powierzchni ziemi. Ale w zakręconym świecie Five Nights At Freddy spełnienie najgłębszych pragnień ich serc ma swoją cenę…