O krok za daleko

Harlan Coben nadchodzi z nową książką – „O krok za daleko”


Sekrety nie umierają nigdy! Harlan Coben nadchodzi z nową książką – „O krok za daleko”.

Od rana mrocznie … przychodzę do Was z książką Harlana Cobena „O krok za daleko”. Coś dla fanów thrillerów. Chwilę zajęło mi, zanim Coben wciągnął mnie na dobre. Może było to spowodowane tym, że czytając książkę, trochę mi się chorowało, mamy tutaj sporo zwrotów akcji, intryg i do końca niejasnych sytuacji, kto, za czym stoi. Simon wraz z żoną Ingrid jakiś czas temu zaprzestali poszukiwań córki Paige, która wpadła w ciąg narkotykowy, terapie nic nie dały, a ucieczek było coraz więcej. To zaprzestanie poszukiwań, jak się okazało było tylko „umowne”, każdy starał się w tajemnicy przed drugą osobą mimo wszystko znaleźć Paige, czy chociaż jakoś jej pomóc, łącznie z rodzeństwem. Simonowi udało się dowiedzieć, gdzie zazwyczaj ona przebywa wraz ze swoim chłopakiem narkomanem. Jednak tego typu wiedza kosztowała go rozprawy sądowej czy też ukrywania się przed mediami. Dlaczego i co się wówczas wydarzyło? To jednak nic w porównaniu z tym, jak daleko Simon oraz Ingrid są w stanie się posunąć, aby sprawdzić miejsce domniemanego pobytu ich córki. Wplątują się w zagrywki z bosem narkotykowym, w których zostaje postrzelona żona Simona oraz znajdują zwłoki chłopaka swojej córki. Dlaczego traf chciał, że kula ominęła Simona, a trafiła w Ingrid? Kto zamordował chłopaka Paige? W melinie mimo wszystko znajdują osobę, która niesie im niejednokrotnie pomoc. Kim się ona okaże? Czytając, zadajemy sobie sporo pytań: co?, dlaczego?, kto?, jak? Dopiero pod sam koniec książki mamy odpowiedzi.

Zachęcam Was, aby każdy spróbował rozwikłać zagadkę, zanim skończy czytać książkę ? A tak swoją drogą … Harlanowi Cobenowi musi się chyba naprawdę nudzić, skoro tworzy książkę za książką 😉 Widać w nim pasję do pisania książek, które podbijają niejednokrotnie świat.


Tytuł: O krok za daleko
Tytuł oryginału: Run Away
Autor: Harlan Coben
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 15.01.2020
Ilość stron: 448
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 38,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Asystentka złoczyńcy - Hannah Nicole Maehrer - zacyztanyksiazkoholik.pl

„Asystentka złoczyńcy”, Hannah Nicole Maehrer

ASYSTENT POSZUKIWANY: Znany, wysokiej rangi złoczyńca poszukuje lojalnego, rozważnego asystenta. Nieokreślone obowiązki biurowe, pomoc w kreowaniu przypadkowego chaosu, terroru i innych mrocznych rzeczy. Dyskrecja obowiązkowa. Doskonałe benefity. Evie Sage ma na utrzymaniu całą rodzinę, stałe zatrudnienie jest więc w jej sytuacji wręcz niezbędne. Nic więc dziwnego, że przyjmuje ofertę pracy od


Na ostrym ogniu

„Na ostrym ogniu”, Elizabeth Acevedo

Emoni Santiago to dziewczyna obdarzona niezwykłym talentem – potrafi przygotować dania, które zachwycają wszystkich smakiem i aromatem, dowodząc, że magia istnieje. Ta wrażliwa czarodziejka kulinarna jednak jest jeszcze licealistką, której trudno pogodzić szkolne obowiązki z wychowywaniem dwuletniej córeczki.