Zgubieni

Granice ludzkości – „Zgubieni”, Charlotte Rogan


Co jesteśmy w stanie zrobić, by zwiększyć szanse na uratowanie własnego życia? Granice ludzkości – „Zgubieni”.

Przychodzę do Was z dość starą książką, ale jednocześnie chyba jednak nie taką złą – „Zgubieni”, Charlotte Rogan.

Poznajemy historię Grace, która została oskarżona o popełnienie przestępstwa zagrożonego karą śmierci. Próbuje ona odtworzyć dzień po dniu wydarzenia mające miejsce na szalupie ratunkowej. Zamiast cieszyć się chwilą ocalenia, że udało im się przeżyć, musi zmierzyć się z wymiarem sprawiedliwości. Ponieść karę za swoje czyny mające miejsce na łodzi. Czy sposób na przetrwanie tych kilkunastu osób był wart takiego postępowania?

Grace to dwudziestodwuletnia młoda mężatka spędza sześć tygodni na morzu, wśród ludzi, którym udało się uratować z tonącego statku Carycy Katarzyny. Rejs dla Grace był podróżą poślubną. Niestety w łodzi, w której przebywa nie ma jej męża. Zdana jest na łaskę i pomoc zupełnie obcych ludzi. Ratunku nie widać, żywność i woda, która była w łodzi pozwala na mniej niż minimalne zapełnienie żołądka. Szalupa jest przeciążona. Zamiast pokazania człowieczeństwa, wzbudzają się w nich zwierzęce instynkty, w których wygraną jest przetrwanie. Ludzie posuwają się do myśli samobójczych, do braku okazania słabości, do zawiści, zazdrości. Typują, kto ma danego wskoczyć do wody, tym samym ratując resztę ludzi.


Tytuł: Zgubieni
Tytuł oryginału: Lifeboat
Autor: Charlotte Rogan
Wydawnictwo: Znak Literanova
Data wydania: 02-04-2012
Ilość stron: 304
Oprawa: miękka
Cena okładkowa 34,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

podsumowanie wrzesnia, zaczytanyksiazkoholik.pl

Podsumowanie czytelnicze – wrzesień 2021

Publikując we wrześniu podsumowanie sierpnia, ledwo się obejrzałam i już szykowałam dla Was podsumowanie września. Czas ostatnio był moim sprzymierzeńcem. We wrześniu mimo nowych projektów udało mi się zrecenzować 13 książek.


Jej ogródek

„Jej ogródek”, Penelope Bloom

Harry Barnidge. Spotkałam go pierwszego dnia mojego nowego życia. Nie udało mi się spełnić największego marzenia – zostać artystką – żaden mój związek nie wypalił, ale tego jednego nie chciałam zepsuć. Rzeźbienia z roślin. Zdecydowałam, że będę zarabiać kasę, przycinając ogródki. I pierwszy w moim ogródku wylądował ON.