Zgubieni

Granice ludzkości – „Zgubieni”, Charlotte Rogan


Co jesteśmy w stanie zrobić, by zwiększyć szanse na uratowanie własnego życia? Granice ludzkości – „Zgubieni”.

Przychodzę do Was z dość starą książką, ale jednocześnie chyba jednak nie taką złą – „Zgubieni”, Charlotte Rogan.

Poznajemy historię Grace, która została oskarżona o popełnienie przestępstwa zagrożonego karą śmierci. Próbuje ona odtworzyć dzień po dniu wydarzenia mające miejsce na szalupie ratunkowej. Zamiast cieszyć się chwilą ocalenia, że udało im się przeżyć, musi zmierzyć się z wymiarem sprawiedliwości. Ponieść karę za swoje czyny mające miejsce na łodzi. Czy sposób na przetrwanie tych kilkunastu osób był wart takiego postępowania?

Grace to dwudziestodwuletnia młoda mężatka spędza sześć tygodni na morzu, wśród ludzi, którym udało się uratować z tonącego statku Carycy Katarzyny. Rejs dla Grace był podróżą poślubną. Niestety w łodzi, w której przebywa nie ma jej męża. Zdana jest na łaskę i pomoc zupełnie obcych ludzi. Ratunku nie widać, żywność i woda, która była w łodzi pozwala na mniej niż minimalne zapełnienie żołądka. Szalupa jest przeciążona. Zamiast pokazania człowieczeństwa, wzbudzają się w nich zwierzęce instynkty, w których wygraną jest przetrwanie. Ludzie posuwają się do myśli samobójczych, do braku okazania słabości, do zawiści, zazdrości. Typują, kto ma danego wskoczyć do wody, tym samym ratując resztę ludzi.


Tytuł: Zgubieni
Tytuł oryginału: Lifeboat
Autor: Charlotte Rogan
Wydawnictwo: Znak Literanova
Data wydania: 02-04-2012
Ilość stron: 304
Oprawa: miękka
Cena okładkowa 34,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Harlan Coben, zaczytanyksiazkoholik.pl

Harlan Coben

Harlan Coben to amerykański pisarz, autor powieści kryminalnych. W jego powieściach często pojawiają się nierozwiązane bądź niedokończone sprawy z przeszłości (takie jak morderstwa, tragiczne wypadki etc.) oraz wielokrotne zwroty akcji. W książkach Cobena fabuła toczy się na obszarze stanów Nowy Jork i New Jersey.


Tajemnica rzekomego małżonka, Jeff Cohen , E.J. Copperman, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Tajemnica rzekomego małżonka”, Jeff Cohen , E.J. Copperman

Zwariowany jak Monk, przenikliwy jak Poirot. Samuel Hoenig, miłośnik baseballu i Beatlesów, postanowił wykorzystać swój niezwykły dar, zespół Aspergera, aby odpowiadać na pytania wymagające wyjątkowej wnikliwości i logicznego myślenia. Otworzył nawet biuro, w którym przyjmuje osoby zainteresowanie korzystaniem z jego usług.