Blog książkowy - Walka o zachowanie własnej, ludzkiej natury - Żywi ludzie - Jana Wagner - zaczytanyksiazkoholik.pl

Walka o zachowanie własnej, ludzkiej natury – „Żywi ludzie”, Jana Wagner


„Żywi ludzie” to thriller psychologiczny autorstwa Jany Wagner, który zabiera czytelnika na małą wyspę pośrodku karelskiej tajgi, gdzie grupa jedenastu osób – ośmioro dorosłych i troje dzieci – próbuje przetrwać zagrożenie nieznanej, zabójczej choroby. Ta książka nie tylko dostarcza niesamowitej dawki napięcia i akcji, ale także skupia się na głębszych aspektach ludzkiego przetrwania i psychologii.

Fabuła rozpoczyna się po wydarzeniach opisanych w poprzedniej książce autorki pt. „Pandemia” (na podstawie którego nakręcono serial „Ku jezioru”), i bierze na warsztat wyjątkowe wyzwanie, jakim jest przetrwanie w izolacji na wyspie w czasie pandemii. Jana Wagner doskonale oddaje atmosferę klaustrofobicznego otoczenia, w którym bohaterowie są odcięci od reszty świata i muszą polegać na sobie nawzajem. Czytelnik jest wciągnięty w ten świat pełen niepewności i strachu.

Jednym z największych atutów tej książki jest rozwijanie postaci. Autorka w sposób przejrzysty ukazuje, jak kryzysy i niebezpieczeństwa wpływają na każdego członka grupy. To fascynujące śledzenie ewolucji bohaterów, którzy przechodzą od pierwotnego strachu i nieufności do konieczności współpracy i akceptacji. „Żywi ludzie” to opowieść o przemianach charakterów pod wpływem ekstremalnych warunków, co nadaje tej powieści głębi i autentyczności.

Centralnym tematem „Żywych ludzi” jest walka o zachowanie swojej ludzkości w nieludzkich warunkach. Bohaterowie muszą zmierzyć się nie tylko z widmem choroby, ale także z własnymi demonami i dylematami moralnymi. Książka stawia pytanie, czy można pozostać „żywym człowiekiem” w obliczu ekstremalnych okoliczności, które pojawiają się na każdym kroku.

Moim zdaniem „Żywi ludzie” to doskonale napisany thriller psychologiczny, który pozwala czytelnikowi zagłębić się w emocjonalnych i moralnych rozterkach bohaterów. To historia o przetrwaniu, nadziei i znaczeniu bycia człowiekiem w obliczu nieludzkich wyzwań. Jeśli jesteś miłośnikiem thrillerów psychologicznych, ta książka z pewnością dostarczy Ci wiele emocji i materiału do refleksji. Jana Wagner znów udowadnia swoje niezwykłe zdolności literackie, tworząc książkę, która wciąga i porusza czytelnika od pierwszej do ostatniej strony.

Tytuł: Żywi ludzie
Tytuł oryginału: Живые люди
Autor: Jana Wagner
Cykl: Pandemia (tom 2)
Gatunek: thriller psychologiczny
Wydawnictwo Zysk i S-ka
Data wydania: 11-07-2023
Ilość stron: 352
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Tłumaczenie: Ewa Skórska
Cena rynkowa: 49,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Bliźniaczka, Natasha Preston, zaczytanyksiazkoholik.pl

Coś z dreszczykiem – „Bliźniaczka”, Natasha Preston

Poznajemy bliźniaczki: Iris oraz Ivy. Dziewczynki po tym jak ich rodzice się rozwiedli zostały rozdzielone. Iris zamieszkała z matka a Ivy z ojcem. Miały wówczas po 10 lat. Pewnego razu matka dziewczynek ginie – spada z mostu podczas codziennego biegania. Po sześciu latach rozłąki są skazane na ponowne zamieszkanie razem. Czy im się to uda?


Wszystkiego, co naprawdę muszę wiedzieć, dowiedziałem się w przedszkolu

„Wszystkiego, co naprawdę muszę wiedzieć, dowiedziałem się w przedszkolu”, Robert Fulghum

Poruszające eseje Roberta Fulghuma to rozważania na temat życia, śmierci, miłości, bólu, radości, smutku i najlepszych sznycli w Stanach Zjednoczonych.