Podsumowanie czytelnicze – grudzień 2022
2 stycznia Nowego 2023 Roku … Rok 2022 minął zaskakująco szybko. Większość z Was zna mnie na tyle, że wie, iż nie jestem fanką zamieszczania podsumowań czytelniczych związanych z całym rokiem. Jak rokrocznie Wam zaznaczam, każdy czyta w innym tempie, inny rodzaj literatury. Jedni bardziej wymagającą, inni lżejszą literaturę. Nie ważne ile książek w ciągu roku przeczytaliśmy, ważne, że w ogóle po nie sięgamy. Poniżej znajdziecie podsumowanie zrecenzowanych w grudniu książek.
Tylko jedno może unicestwić marzenie – strach przed porażką.
P. Coelho, „Alchemik”
- „Między prawdą a grzechem”, tom II, Witold Wyrwa
- „Rozmowa z ciałem i duszą. 22 rytuały wyzwolenia emocjonalnego”, Natacha Calestrémé, Wydawnictwo Feeria
- „Czekam na ciebie”, Lisa Scottoline, Wydawnictwo Prószyński i S-ka
- „Antosia w bezkresie”, Marcin Szczygielski, Wydawniczy Latarnik, Oficyna Wydawnicza AS
- „Dziewczyna z gór. Ogień”, Małgorzata Warda, Wydawnictwo Prószyński i S-ka
- „Wrzeciono Boga. Jutrznia”, Andrzej H. Wojaczek, Wydawnictwo Szara Godzina
- „Bombka. O dziewczynkach, które odmieniły święta”, Sibeal Pounder, Wydawnictwo Albatros
- „Nagual Julian. Moja inicjacja w świecie Czarowników”, Robert Noble, Wydawnictwo Instytut Roberta Noble
Dodaj komentarz
Czytaj także
Codex Gigas – największa książka świata?
Codex Gigas, choć nazywany „Biblią Diabła”, z samym diabłem – poza jedną, choć ogromną ilustracją – nie ma za wiele wspólnego. Manuskrypt powstał bowiem w klasztorze benedyktynów w Podlažicach (które obecnie stanowią część miasta Chrast). Klasztor ten nie przetrwał burzliwego okresu wojen husyckich (1419–1436), a stworzony przez Czechów rękopis porwali Szwedzi.
„Zaufaj mi”, Anders Roslund
Mroczny i wciągający kryminał jednego z najbardziej cenionych szwedzkich pisarzy, laureata CWA International Dagger Award oraz Glass Key Award. Nowa powieść z Ewertem Grensem. Błyskotliwym detektywem o niezwykłej intuicji, którego przeszłość skrywa niejedną tajemnicę… Kolejna, która natychmiast trafiła na szczyt listy bestsellerów w rodzinnym kraju Roslunda. W życiu Ewerta Grensa wszystko w końcu układa się jak najlepiej. Cudowni mali chłopcy, synowie Pieta Hoffmanna, nazywają go pieszczotliwie „nibydziadkiem”, choć kompletnie nie zna się