Światło między oceanami - M.L. Stedman - zaczytanyksiazkoholik.pl

Głęboko poruszająca – „Światło między oceanami”, M.L. Stedman


„Światło między oceanami” to poruszająca i zaskakująca powieść autorstwa M.L. Stedman, która opowiada o trudnych wyborach i skutkach, jakie one niosą. Powieść została przetłumaczona na czterdzieści języków, a jej sprzedaż na całym świecie sięga 2,5 miliona egzemplarzy. W 2016 roku amerykański reżyser i scenarzysta Derek Cianfrance zrealizował wierną adaptację książki; w rolach głównych wystąpili Michael Fassbender, Alicia Vikander i Rachel Weisz.

Fabuła rozgrywa się na spokojnej, ale odludnej wysepce w Australii, gdzie Tom Sherbourne zostaje zatrudniony jako latarnik. Poznaje piękną Isabel, z którą wkrótce zostają małżeństwem. Ich szczęście zostaje jednak brutalnie zakłócone, gdyż los nie chce obdarzyć ich upragnionym dzieckiem, a kobieta zaczyna popadać w depresję. W końcu, kiedy na plaży pojawia się łódź z martwym mężczyzną i niemowlęciem, Isabel przekonuje Toma, że powinni wziąć dziecko i wychować je jak swoje. Ich decyzja ma jednak tragiczne konsekwencje, gdyż prawdziwa matka dziecka po latach zaczyna go szukać.

Stedman w przemyślany sposób przedstawia psychologiczne i moralne konsekwencje wyborów, które podejmują jej bohaterowie. Tom i Isabel to postacie bardzo realistyczne i dobrze rozwinięte, z którymi łatwo się utożsamić i zrozumieć ich działania. Autorka podkreśla również wpływ otaczającej nas natury i jej piękna na nasze życie i decyzje.

Język książki jest bardzo poetycki i literacki, ale jednocześnie prosty i zrozumiały, dzięki czemu czyta się ją bardzo łatwo. M.L. Stedman stworzyła wspaniałą opowieść o miłości, utracie, żałobie i przemijaniu. Książka ta z pewnością zostanie z czytelnikiem na dłużej i zmusi do przemyślenia wielu kwestii dotyczących życia i moralności.

Podsumowując, „Światło między oceanami” to wciągająca i poruszająca powieść, która z pewnością wzbudzi w czytelniku wiele emocji i zostanie z nim na dłużej. Polecam ją każdemu, kto lubi dobre historie pełne głębi i zaskakujących zwrotów akcji.

Tytuł: Światło między oceanami
Tytuł oryginału: The Light Between Oceans
Autor: M.L. Stedman
Gatunek: literatura piękna
Wydawnictwo Albatros
Data wydania: 25-01-2023
Data 1. wyd. pol.: 2013
Data 1. wydania: 2013
Ilość stron: 384
Oprawa: twarda
Tłumaczenie: Anna Dobrzańska
Cena rynkowa: 47,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Wywiad - Aleksandra Borowiec - Zaczytanyksiazkoholik.pl

Książki, w jakim gatunku nigdy nie napisałaby Aleksandra Borowiec?

Aleksandra Borowiec, autorka m.in. powieści „Empatajzer” w trakcie rozmowy zdradza nam, jak radzi sobie z hejtem czy krytyką swojej twórczości, który moment w trakcie pisania powieści jest dla niej najtrudniejszy czy to, co sądzi na temat nielegalnego udostępniania audiobooków, e-booków, książek. Zapraszam do lektury.


Podsumowanie czytelnicze – maj 2022

Podsumowanie czytelnicze – maj 2022

Aby tradycji stało się zadość … Poniżej przedstawiam Wam jakie książki udało mi się zrecenzować w maju. Zawsze staram się dobierać lekturę w taki sposób, aby czytanie sprawiało mi przyjemność, po przeczytaniu danej książki, żeby zostało coś w głowie a Wy, abyście mogli coś z tego wybrać dla siebie. Mam nadzieję, że i tym razem udało mi się Was czymś zainteresować.