Światło między oceanami - M.L. Stedman - zaczytanyksiazkoholik.pl

Głęboko poruszająca – „Światło między oceanami”, M.L. Stedman


„Światło między oceanami” to poruszająca i zaskakująca powieść autorstwa M.L. Stedman, która opowiada o trudnych wyborach i skutkach, jakie one niosą. Powieść została przetłumaczona na czterdzieści języków, a jej sprzedaż na całym świecie sięga 2,5 miliona egzemplarzy. W 2016 roku amerykański reżyser i scenarzysta Derek Cianfrance zrealizował wierną adaptację książki; w rolach głównych wystąpili Michael Fassbender, Alicia Vikander i Rachel Weisz.

Fabuła rozgrywa się na spokojnej, ale odludnej wysepce w Australii, gdzie Tom Sherbourne zostaje zatrudniony jako latarnik. Poznaje piękną Isabel, z którą wkrótce zostają małżeństwem. Ich szczęście zostaje jednak brutalnie zakłócone, gdyż los nie chce obdarzyć ich upragnionym dzieckiem, a kobieta zaczyna popadać w depresję. W końcu, kiedy na plaży pojawia się łódź z martwym mężczyzną i niemowlęciem, Isabel przekonuje Toma, że powinni wziąć dziecko i wychować je jak swoje. Ich decyzja ma jednak tragiczne konsekwencje, gdyż prawdziwa matka dziecka po latach zaczyna go szukać.

Stedman w przemyślany sposób przedstawia psychologiczne i moralne konsekwencje wyborów, które podejmują jej bohaterowie. Tom i Isabel to postacie bardzo realistyczne i dobrze rozwinięte, z którymi łatwo się utożsamić i zrozumieć ich działania. Autorka podkreśla również wpływ otaczającej nas natury i jej piękna na nasze życie i decyzje.

Język książki jest bardzo poetycki i literacki, ale jednocześnie prosty i zrozumiały, dzięki czemu czyta się ją bardzo łatwo. M.L. Stedman stworzyła wspaniałą opowieść o miłości, utracie, żałobie i przemijaniu. Książka ta z pewnością zostanie z czytelnikiem na dłużej i zmusi do przemyślenia wielu kwestii dotyczących życia i moralności.

Podsumowując, „Światło między oceanami” to wciągająca i poruszająca powieść, która z pewnością wzbudzi w czytelniku wiele emocji i zostanie z nim na dłużej. Polecam ją każdemu, kto lubi dobre historie pełne głębi i zaskakujących zwrotów akcji.

Tytuł: Światło między oceanami
Tytuł oryginału: The Light Between Oceans
Autor: M.L. Stedman
Gatunek: literatura piękna
Wydawnictwo Albatros
Data wydania: 25-01-2023
Data 1. wyd. pol.: 2013
Data 1. wydania: 2013
Ilość stron: 384
Oprawa: twarda
Tłumaczenie: Anna Dobrzańska
Cena rynkowa: 47,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Królowa dzikusów - Joanna Lampka - zaczytanyksiazkoholik.pl

Joanna Lampka ze swoją najnowszą pozycją pt. „Królowa Dzikusów”

„Królowa Dzikusów” to trzeci tom Mistrza Gry, który od pierwszego tomu urzekł mnie swoją oryginalnością. Krwawa wojna dobiega końca. Armia pod dowództwem Iana Lancastera miażdży wszystko, co napotka na swojej drodze. Do podbicia została tylko Północ, która się nie poddaje i stawia opór.


Cisza

Krótka rzecz a cieszy – „Cisza” autorstwa Erlinga Kagge

Czym jest cisza? Gdzie ja odnaleźć? Dlaczego współcześnie jest ważniejsza niż kiedykolwiek dotąd? „Opowieść o tym, dlaczego straciliśmy umiejętność przebywania w ciszy i jak ją odzyskać”.