Światło między oceanami - M.L. Stedman - zaczytanyksiazkoholik.pl

Głęboko poruszająca – „Światło między oceanami”, M.L. Stedman


„Światło między oceanami” to poruszająca i zaskakująca powieść autorstwa M.L. Stedman, która opowiada o trudnych wyborach i skutkach, jakie one niosą. Powieść została przetłumaczona na czterdzieści języków, a jej sprzedaż na całym świecie sięga 2,5 miliona egzemplarzy. W 2016 roku amerykański reżyser i scenarzysta Derek Cianfrance zrealizował wierną adaptację książki; w rolach głównych wystąpili Michael Fassbender, Alicia Vikander i Rachel Weisz.

Fabuła rozgrywa się na spokojnej, ale odludnej wysepce w Australii, gdzie Tom Sherbourne zostaje zatrudniony jako latarnik. Poznaje piękną Isabel, z którą wkrótce zostają małżeństwem. Ich szczęście zostaje jednak brutalnie zakłócone, gdyż los nie chce obdarzyć ich upragnionym dzieckiem, a kobieta zaczyna popadać w depresję. W końcu, kiedy na plaży pojawia się łódź z martwym mężczyzną i niemowlęciem, Isabel przekonuje Toma, że powinni wziąć dziecko i wychować je jak swoje. Ich decyzja ma jednak tragiczne konsekwencje, gdyż prawdziwa matka dziecka po latach zaczyna go szukać.

Stedman w przemyślany sposób przedstawia psychologiczne i moralne konsekwencje wyborów, które podejmują jej bohaterowie. Tom i Isabel to postacie bardzo realistyczne i dobrze rozwinięte, z którymi łatwo się utożsamić i zrozumieć ich działania. Autorka podkreśla również wpływ otaczającej nas natury i jej piękna na nasze życie i decyzje.

Język książki jest bardzo poetycki i literacki, ale jednocześnie prosty i zrozumiały, dzięki czemu czyta się ją bardzo łatwo. M.L. Stedman stworzyła wspaniałą opowieść o miłości, utracie, żałobie i przemijaniu. Książka ta z pewnością zostanie z czytelnikiem na dłużej i zmusi do przemyślenia wielu kwestii dotyczących życia i moralności.

Podsumowując, „Światło między oceanami” to wciągająca i poruszająca powieść, która z pewnością wzbudzi w czytelniku wiele emocji i zostanie z nim na dłużej. Polecam ją każdemu, kto lubi dobre historie pełne głębi i zaskakujących zwrotów akcji.

Tytuł: Światło między oceanami
Tytuł oryginału: The Light Between Oceans
Autor: M.L. Stedman
Gatunek: literatura piękna
Wydawnictwo Albatros
Data wydania: 25-01-2023
Data 1. wyd. pol.: 2013
Data 1. wydania: 2013
Ilość stron: 384
Oprawa: twarda
Tłumaczenie: Anna Dobrzańska
Cena rynkowa: 47,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Po dwóch stronach

„Po dwóch stronach”, Wilbur Smith, David Churchill

Kontynuacja „ Łez wojny”. Epicka opowieść o odwadze, zdradzie i sile miłości. Historia, która zabiera czytelników w samo serce wojennej pożogi. Saffron Courtney i Gerhard von Meerback. Dwoje bohaterów. Jedna nierozerwalna więź.


Sądu najwyższego

Koniec z obchodzeniem zakazu handlu „na wypożyczalnię książek”? Ważny wyrok Sądu Najwyższego

Zorganizowanie na terenie placówki handlowej wypożyczalni książek lub klubu czytelnika nie będzie już sposobem na