Blog książkowy - Daj się porwać przygodzie z książką pt. - Magią i odwagą - tom 2 - Mateusz Kasprzyk - zaczytanyksiazkoholik.pl

Daj się porwać przygodzie z książką pt. „Magią i odwagą” (tom 2), Mateusz Kasprzyk


„Magią i odwagą” to kontynuacja fascynującej opowieści o przygodach Oskara, który marzy, aby zostać paladynem, wybitnym rycerzem, wzorem cnót rycerskich. Autor, Mateusz Kasprzyk, w drugim tomie przenosi nas ponownie w świat pełen magii, tajemniczych stworzeń i niebezpiecznych wyzwań.

Po udanej misji, o której czytaliśmy w tomie pierwszym, Oskar ponownie wyrusza w podróż. Jego marzenie jeszcze się nie ziściło i chce zrobić co w jego mocy, aby w końcu przywdziać szaty paladyna. W podróży towarzyszy mu tata i Igor, paladyn, pod którego okiem ma zamiar się uczyć sztuk walki i magii. Podróż do wielkiego mistrza okazuje się trudna, niebezpieczna i pełna przygód. Niestety to, co słyszy na miejscu, dołuje Oskara. Mianowicie wielki mistrz zakonu nie dopuszcza Igora go do święceń z powodu niezakończonej wcześniejszej misji. To sprawia, że nasz bohater, na razie nie może uczyć się na paladyna pod okiem Igora. Wyruszają wraz z przyjaciółmi w nową podróż, mając za zadanie zniszczyć złoty klucz, otwierający wrota podziemi. Tym samym kończąc wcześniejszą misję.

Oskar nie tak wyobrażał sobie najwyższego z paladynów. Sądził, że lider białych rycerzy jest najsilniejszy z nich wszystkich i trzyma zakon w ryzach, a w razie niebezpieczeństwa sam staje na jego czele i prowadzi do boju…

Jak przebiegnie ich misja? Czy Oskarowi uda się w końcu spełnić swoje marzenie i zostać paladynem? Czy ponownie coś stanie na jego drodze?

Wstępując do zakonu, musimy porzucić naszą przeszłość. Niejako wyrzec się swojego pochodzenia i tego, kim do tamtej pory byliśmy.

Jednym z mocnych punktów tej książki jest z pewnością świetnie wykreowany świat fantasy. Mateusz Kasprzyk w umiejętny sposób łączy elementy magii, fantastycznych istot (smoki, ogry, niuchacze, Bura Chmura…) i przygód, tworząc klimatyczne otoczenie, które wciąga od pierwszych stron. Wątki poboczne i rozwijające się relacje między bohaterami nadają głębi opowieści, sprawiając, że staje się ona bardziej emocjonalna i złożona. Autor moim zdaniem w bardzo ciekawy sposób opisuje miejsca, przez które bohaterowie przemierzają, oddziałując tym samym bardzo na naszą, czytelników wyobraźnię.

…Długowieczność z początku może wydawać się nawet atrakcyjna, lecz potem obserwujesz, jak wszystko wokół przemija.

Walka Oskara o spełnienie marzenia i rozwijanie umiejętności w obliczu kolejnych trudności stanowi silny element. Chłopak nie zraża się swoimi niepowodzeniami, stara się wyciągać z nich wnioski. Czytając, przeżywałam razem z nim sukcesy i porażki i trzymałam kciuki, aby młodzieńcowi szło wszystko po jego myśli.

Zanim jednak sięgnie się po tom drugi, moim zdaniem wręcz trzeba przeczytać tom pierwszy, aby być zaznajomionym z wcześniejszymi przygodami Oskara. To, o czym warto wspomnieć to o mapie świata, w którym toczy się cała opowieść. Lubię tego typu zabiegi, gdyż pozwalają mi dokładniej umiejscowić, gdzie dane wydarzenie ma miejsce. „Magią i odwagą” (tom 2) to książka, która spełni oczekiwania miłośników fantastyki młodzieżowej. Mateusz Kasprzyk stworzył wciągającą opowieść, bogatą w elementy magii i przygód, a główny bohater, Oskar, staje się postacią, z którą młody czytelnik z łatwością może się utożsamiać. W powieści cały czas coś się dzieje, co jest niezwykle ważne, jeśli lektura jest skierowana do młodszego pokolenia, nie ma zanudzić młodzieży, tylko wręcz przeciwnie, przenieść do niezwykłego świata, pełnego magii i niesamowitych stworzeń. Lekkie pióro Autora dodatkowo pozwala na wchłanianie strony po stronie. Książka dostarcza satysfakcji i zachęca do zanurzenia się w fantastycznym świecie, pełnym niespodzianek. Mam cichą nadzieję, że Autor już pisze dalsze przygody Oskara.

Tytuł: Magią i odwagą
Autor: Mateusz Kasprzyk
Cykl: Magią i odwagą, tom 2
Gatunek: fantasy, fantastyka, literatura młodzieżowa
Wydawnictwo Mateusz Kasprzyk
Data wydania: 15-12-2023
Ilość stron: 382
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

zaczytanyksiazkoholik.pl-Międzynarodowy-Dzień-Książki-dla-Dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to Święto, obchodzone 2 kwietnia – w dniu urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena, zostało ustanowione w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi


Moja kuzynka Rachela, Daphne du Maurier, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Moja kuzynka Rachela”, Daphne du Maurier

Opowieść, w której prawda ukryta jest między słowami. Pełna tajemnic kobieta, która z pewnością ma coś na sumieniu… Ale czy tak wiele, jak chcieliby tego niektórzy? Wydarzenia, które po spojrzeniu z innego punktu widzenia mogłyby wyglądać zupełnie inaczej… Literacka zagadka z mistrzowsko poprowadzoną narracją.