Dziewczyna o chabrowych oczach

To rozbudza fantazję – „Dziewczyna o chabrowych oczach”, Catherine Cachée


Poruszająca historia o przyjaźni, która jest silniejsza niż śmierć.

Jak już wiecie, bardzo urzekła mnie okładka książki pt. ”Dziewczyna o chabrowych oczach” autorstwa Catherine Cachée. Ale idźmy dalej, gdyż nie ocenia się książki po okładce, mimo iż jest śliczna, taka hipnotyzująca. Główną bohaterką powieści jest Iris. Poznajemy również jej siostry Elise i Lee oraz ich kotka Stephana. Dziewczyny nie są ludzkimi istotami. Pochodzą z miasteczka Paix ukrytego starannie w lesie, gdzie wiodą spokojne, pełne radości, szczęścia i miłości życie z dala od ludzkiej cywilizacji. A raczej wiodły spokojne życie, gdyż ich spokój został przerwany przez ludzi i ich brutalną naturę. Od zawsze uciekały od człowieka i jego złej natury. Człowiek nie byłby sobą, gdyby to, co one tworzyły latami, nie zostało zniszczone przez ludzką rękę. Ta sytuacja doprowadziła do tego, iż musiały trafić do ludzkiego świata i starać się z nim odnaleźć, ale jednocześnie ukrywać siebie i swoje moce przed człowiekiem, który chciałby od razu to wykorzystać. Czy jest na to szansa, by między tymi dwoma tak odległymi od siebie światami kiedykolwiek nawiązała się nić porozumienia, przyjaźni? Piękna powieść w stylu fantasy, prosta w odbiorze, a jednocześnie czeka się na kolejne strony, aby poznać dalsze losy bohaterów. Ciekawie pokazane dwie strony medalu: zło i dobro. Kiedy tak czytałam książkę, to nie sposób było nie zrozumieć obaw zwłaszcza Iris przed ludźmi, a to dlatego, że po dzień dzisiejszy człowiek człowiekowi wyrządza sporo krzywdy a co dopiero w stosunku do innej istoty! Czy ktoś z Was miał już okazję ją przeczytać? Jakie odnieśliście wrażenia ? Ja ją polecam z czystym sumieniem.Tytuł: Dziewczyna o chabrowych oczach
Autor: Catherine Cachée
Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 03-09-2019
Ilość stron: 492
Oprawa: miękka
Cena okładowa: 42,99 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Blog ksiązkowy - Kryminał z wątkami historycznymi - Mrok Hannowaldu - Kamil Łysik - zaczytanyksiazkoholik.pl

Kryminał z wątkami historycznymi – „Mrok Hannowaldu”, Kamil Łysik

„Mrok Hannowaldu” to zgrabnie spleciona opowieść, która nie tylko trzymała mnie w napięciu jako kryminał, ale także wciągnęła w fascynującą historię regionu Górnego Śląska. Kamil Łysik błyskotliwie połączył wątki kryminalne z lokalną historią, tworząc barwny obraz tajemniczego świata, gdzie przeszłość splata się z teraźniejszością.


Cyberpunk, odrodzenie, Andrzej Ziemiański, zaczytanyksiazkoholik.pl

Andrzej Ziemiański ze swoją najnowszą książką „Cyberpunk. Odrodzenie”

Firma Reno Mobile, kiedyś zajmująca się produkcją chipów wszczepianych do ciał pacjentów wraz z aplikatorami. Tego typu chipy dozowały lekarstwa, zbierały dane do badań czy też monitorowały stan zdrowia pacjenta. Szefostwo firmy szybko doszło do zdania, że największy przychód generują substancje, które są dozowane, a nie same dozowniki.