Kiecka i krynolina, Aleksandra Katarzyna Maludy, zaczytanyksiazkoholik.pl

Dwie epoki i dwie Zośki – „Kiecka i krynolina”, Aleksandra Katarzyna Maludy


Jakież było moje zdziwienie, kiedy usłyszałam o tej powieści. Od razu przypomniał mi się film z 1976 roku „Zwariowany piątek”. Dwie kobiety, ten sam problem-zdrada męża, dwie różne epoki – rok 2019 oraz okres powstania styczniowego. Dzieli je 150 lat. Mąż Zośki uległ urokowi koleżanki z pracy a Zofii francuskiej guwernantce. Obie dziewczyny ronią łzy do lustra, zastanawiając się, co będzie dalej. Nie znana siła przenosi Zośkę w czasy powstania styczniowego a Zofię do 2019 roku. Jedna zamienia swój codzienny strój na staromodną krynolinę a druga na nowoczesne sukienki. Jak każda z Zosiek odnajdzie się w całkiem nowym dla siebie świecie? Co wyniknie z tej niespodziewanej zamiany miejsc?

Aleksandra Katarzyna Maludy w formie „Kiecki i krynoliny” po raz pierwszy wpadła w moje ręce. Książka na pozór może nie przyciąga za bardzo okładką, ale treść zdecydowanie nadraba. Nie warto oceniać książki po okładce. Ciekawie przedstawione wątki bohaterek, ich zmagania w całkowicie nowych światach. Zgrabnie połączone dwie epoki, obecnego świata i okresu powstania styczniowego. Powaga i humor to to, co mnie urzekło w powieści. Czas biegnie nieubłaganie, ale marzenia czy oczekiwania pozostają bez zmian. Jeśli interesuje Was, jak sobie poradziły w zupełnie nowych dla siebie czasach i obcych otoczeniach, zachęcam do lektury.Tytuł: Kiecka i krynolina
Autor: Aleksandra Katarzyna Maludy
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo: Szara Godzina
Data wydania: 22-03-2021
Ilość stron: 304
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 34,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Za głosem serca - Paweł Jaszczuk - ZACZYTANYKSIAZKOHOLIK.PL

Refleksja nad sensem życia – „Za głosem serca”, Paweł Jaszczuk

„Za głosem serca” autorstwa Pawła Jaszczuka to nastrojowa powieść drogi, która wzbudza różnorodne emocje, skłania do refleksji nad sensem życia oraz tematami takimi jak krzywda, winy czy odkupienie. To niezwykła podróż, która wplątuje głównego bohatera, Gabriela, w skomplikowane wydarzenia i stawia go w obliczu własnej przeszłości.


Blog książkowy - DLaczego mamo - Daria Skiba - zaczytanyksiazkoholik.pl

Książka, która zapada w pamięć – „Dlaczego, mamo?”, Daria Skiba

„Dlaczego, mamo?” to niezwykle poruszająca i głęboko emocjonalna książka autorstwa Darii Skiby, która rzuca światło na trudne aspekty macierzyństwa i młodzieńczej ciąży. Książka ta jest zarówno przemyślana, jak i emocjonalnym ładunkiem życia nastoletniej matki, Marleny, która staje w obliczu trudnych wyzwań.