Aleja Chanel N°5

Dla wyjątkowych kobiet – „Aleja Chanel N°5″, Daniela Farnese


„Aleja Chanel N°5″ opowiada o życiu ponad trzydziestoletniej Rebbeci – kobiecie, która za swój autorytet ma … jak tytuł wskazuje Coco Chanel, w szafie 100 par butów (szkoda, że u mnie trochę mniej), a w sercu mętlik. Jest stuprocentową romantyczką. Czy uda jej się zostać prawdziwą damą? Autorka Daniela Farnese ciekawie opisuje krajobraz Mediolanu, Wenecji, a później nawet Paryża, dzięki czemu czujemy się, jakbyśmy oglądali całe mediolańskie życie Rebbeci w zasięgu jej ręki. Mówi nam o miłości, przyjaźni, nadziei i wytrwałości. Książka ta jest świadectwem na to, że każda kobieta jest wyjątkowa. Przerażało mnie również to, że główna bohaterka przywiązywała aż taką dużą uwagę do … wagi. Jej marzeniem było schudnąć do rozmiaru 36, często odmawiała sobie jakichś zbędnych kalorii czy chociażby zajadła się sałatkami. Osobiście jestem za tym, żeby kobiety akceptowały siebie takie, jakie są. Co poradzisz, skoro dzisiejszy świat nie jest zbyt łaskawy dla nas kobiet. Jeśli interesuje Cię taka tematyka, polecam książkę.

Jak nie dać się życiu i znaleźć swój styl.

Opis: „Jeśli miłość miałaby mieć zapach, byłby to Chanel N°5. Czy można upodobnić się do jednej z największych ikon stylu, takiej jak niezależna, piękna, pożądana i elegancka Coco Chanel? Rebecca ma trzydzieści trzy lata, ponad sto par butów, szafę pełną małych czarnych, tweedowych garsonek i wielki sentyment dla olśniewającej Coco Chanel. To bujająca w obłokach romantyczka, bez pamięci zakochana w Niccol?, razem z którym, po roku związku na odległość, w końcu zamieszka w Mediolanie. Szczęście wydaje się być w zasięgu ręki. Niestety, czeka ją przykra niespodzianka – gdy przyjeżdża do wielkiego miasta, Niccol? wyznaje jej, że zakochał się w innej. Rebecca zostaje w obcym mieście, sama i ze złamanym sercem. Jak zachowałaby się w takiej sytuacji jej idolka, Coco? „Niezastąpiony jest ten, kto jest wyjątkowy” – być może Niccol? wcale taki nie był. Po wielu dniach spędzonych samotnie w domu Rebecca w końcu jest gotowa zamknąć ten etap swojego życia, rzuca się w wir mediolańskich rozrywek i – naśladując swoją bohaterkę – uczy się, jak wykorzystywać swój wrodzony urok osobisty. Czy uda jej się zostać damą z klasą na miarę legendarnej Coco? A może los trzyma dla niej w zanadrzu kilka niespodzianek, które zupełnie odmienią jej życie?”

Źródło: Grupa Wydawnicza FoksalTytuł: Aleja Chanel N°5
Tytuł oryginału: Via Chanel N°5
Autor: Daniela Farnese
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal
Data wydania: 01-06-2014
Ilość stron: 352
Oprawa: miękka


Dodaj komentarz


Czytaj także

Rachel Winters, co powiesz na spotkanie, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Co powiesz na spotkanie?”, Winters Rachel

Napisać komedię romantyczną w dzisiejszym świecie to prawdziwe wyzwanie! Bo przecież wszystkie romantyczne historie wymyślono w latach 90… I czy dzisiaj ktoś jeszcze potrzebuje się wzruszać…? Evie jest przekonana, że tak! Ezra jest przekonany, że nie. I mają problem, bo on musi napisać scenariusz komedii romantycznej, chociaż bardzo tego nie chce. A jej przyszłość zależy od tego, czy jemu się uda.


Podsumowanie czytelnicze – marzec 2022- recenzje

Podsumowanie czytelnicze – marzec 2022

Jak na początek miesiąca przystało czas na podsumowanie recenzowanych w marcu książek oraz czytnika e-booków inkBOOK Calypso Plus. Która książka wzbudziła Wasze największe zainteresowanie? Pochwalcie się też, na jaką książkę najbardziej w marcu czekaliście.