Blog książkowy - recenzje - Kompleks grzecznej dziewczynki - Elle Kennedy - zaczytanyksiazkoholik.pl

Dla romantycznych dusz – „Kompleks grzecznej dziewczynki”, Elle Kennedy


„Kompleks grzecznej dziewczynki” to pełna emocji i niespodzianek opowieść Elle Kennedy, która w najwyższym stopniu oddaje ducha romansu, szalonej zabawy i tęsknoty.

Główną bohaterką jest Mackenzie „Mac” Cabot, mistrzyni spełniania oczekiwań, które narzucają jej wymagający rodzice, prestiżowa szkoła i długoletni chłopak. Jednak życie Mac zmienia się, gdy zmuszona jest przeprowadzić się do nadmorskiego miasteczka Avalon Bay, aby zdobyć dyplom na życzenie rodziców. To tutaj właśnie, jej życie ulega nieoczekiwanej zmianie.

Elle Kennedy zgrabnie prowadzi czytelnika przez losy Mac, która pragnie rozwijać swój biznes internetowy, ale najpierw musi stawić czoła nowym wyzwaniom i zasadom panującym w Avalon Bay. W miasteczku poznaje Coopera Hartleya, miejscowego chłopaka z kiepską reputacją, który staje się wyzwaniem dla jej uporządkowanego życia. To spotkanie sprawia, że umiejętność tłumienia impulsów Mac zostaje wystawiona na próbę.

Opowieść o przyjaźni między Mac a Cooperem rozwija się w coś znacznie głębszego, a ich relacja staje się dla obojga najprawdziwszą rzeczą w życiu. Kennedy rysuje postacie pełne charakteru i emocji, co sprawia, że łatwo angażowałam się w losy bohaterów. Choć Cooper gardzi bogatymi studentami Garnet College, to szybko zdaje sobie sprawę, że Mac nie jest jak reszta, co prowadzi do zakochania się bez pamięci. Jest tylko jeden problem, którego nie da się trzymać w tajemnicy.

Autorka umiejętnie wprowadza element tajemnicy, który zagraża harmonii ich relacji. Ta niewątpliwie urokliwa opowieść nie tylko przemawia do nieuleczalnych romantyków, ale również ukazuje, że czasem warto zaryzykować, podążając za głosem serca, a nie tylko być na zawołanie każdego dookoła. „Kompleks grzecznej dziewczynki” to lektura, która wciąga, wzrusza i sprawia, że czytelnik z utęsknieniem śledzi losy bohaterów, zastanawiając się, czy miłość okaże się silniejsza od wszelkich przeciwności, a najbardziej pozornie przeciwstawne światy mogą się złączyć, tworząc coś wyjątkowego i magicznego. Dla wszystkich romantycznych dusz i tych, którzy szukają historii, która poruszy ich serce, „Kompleks grzecznej dziewczynki” jest lekturą niezwykle wartościową.

Tytuł: Kompleks grzecznej dziewczynki
Tytuł oryginału: Good Girl Complex
Autor: Elle Kennedy
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Zysk i S-ka
Data wydania: 29-08-2023
Ilość stron: 392
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Tłumaczenie: Katarzyna Krawczyk
Cena rynkowa: 49,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Empatajzer-Aleksandra Borowiec-zaczytanyksiazkoholik.pl

Katastrofa ekologiczna w postindustrialnym mieście w „Empatajzer” Aleksandry Borowiec

„W powstałym po katastrofie ekologicznej postindustrialnym mieście Pattium, w którym woda jest towarem luksusowym, a dzielnicę biedoty, Mizerię, od reszty miasta odgradza wysoki mur, popularnością cieszą się wynalezione przez Inżyniera empatajzery – urządzenia, które pozwalają zapisywać i odtwarzać


Prawda. Krótka historia wciskania kitu

Koniecznie od deski do deski – „Prawda. Krótka historia wciskania kitu”

Imponujące kłamstwa i kłamcy, których aż chce się szanować! Jak to naprawdę jest z tym kłamstwem? Kiedy się narodziło? Czy fake newsy to wymysł naszego okresu?