Blog książkowy - Langer - Remigiusz Mróz - zaczytanyksiazkoholik.pl

Dla osób o mocnych nerwach – „Langer”, Remigiusz Mróz


Rozwijając postać Piotra Langera, Remigiusz Mróz musiał mieć w głowie wiele pomysłów i głębokiego zrozumienia psychologii tej postaci. Mając z Langerem do czynienia w serii z mecenas Joanną Chyłką i wiedząc, że jest to czarny charakter, antagonista, domyślałam się, jaka będzie książka: mroczna, mocna, przerażająca. Jak mogłoby być inaczej, kiedy Langer to psychopatyczny morderca, o czym przekonaliśmy się niejednokrotnie.

Mróz konsekwentnie eksploruje życie osobiste Langera, co umożliwia czytelnikom poznanie różnych aspektów jego charakteru i historii. Autor zapewnia szczegółowy psychologiczny portret postaci, ukazując jej chłodną bezwzględność, manipulacyjne zdolności i brak empatii. Zdolność do myślenia poza normami społecznymi sprawiły, że byłam zafascynowana psychologicznym portretem tego bohatera. Jednocześnie jednak lektura była niezwykle wstrząsająca i zmuszała mnie do zastanowienia się nad granicami ludzkiej natury oraz moralności.

Książka wzbudza napięcie i ciekawość, dzięki kolejnym zwrotom akcji, a opisy brutalnych czynów i morderstw prowokują silne emocje. Często są one trudne do zniesienia, ale są one integralną częścią fabuły, przyczyniając się do budowania atmosfery przerażenia i wstrętu.

Książka porusza również szereg ważnych tematów, takich jak natura zła, etyka i odpowiedzialność za nasze czyny. Przez pryzmat Langera, głównego bohatera, Remigiusz Mróz skłania do refleksji nad tym, co oznacza być człowiekiem i jakie konsekwencje niesie za sobą brak empatii i moralnych ograniczeń.

Nina potarła lekko ramiona, jakby zrobiło jej się chłodno. Nawet w tym geście było coś tak seksualnego, że Piotr miał ochotę przewrócić stół z całą zawartością, cisnąć Pokorę na podłogę i zrobić już teraz to, co niedługo i tak będzie mu dane.

Lektura książki z psychopatycznym mordercą w postaci Piotra Langera jako głównym bohaterem była niezwykle intrygująca, ale również trudna i wstrząsająca. Remigiusz Mróz stworzył postać, która trafia pod skórę i wywołuje szerokie spektrum emocji. Ukazuje on znaczenie psychologicznego portretu bohatera, napięcie i emocje wywołane przez opisy brutalnych czynów oraz podnosi istotne tematy związane z naturą zła i moralnością. Ta książka na pewno pozostanie ze mną na dłużej, przypominając o złożoności ludzkiej natury i o tym, jak potężne mogą być słowa i opowieści.

Tytuł: Langer
Autor: Remigiusz Mróz
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Czwarta Strona
Data wydania: 12-04-2023
Ilość stron: 498
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 54,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Zośka, tom 2, przepustka do szczęścia, Anna Stryjewska, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Zośka. Przepustka do szczęścia”, autorstwa Anny Stryjewskiej

„Zośka. Przepustka do szczęścia” pióra Anny Stryjewskiej, kontynuacja powieści „Zośka. Dopóki biło serce”. To inspirowana prawdziwymi wydarzeniami o powieść o dziewczynie z niewielkiej polskiej wsi, która wbrew wszystkiemu i wszystkim podążyła za swoimi marzeniami. Tłem tej poruszającej historii są Łódź i Katowice na przełomie lat 60. i 70.


Sekretne życie drzew

„Sekretne życie drzew”, Peter Wohlleben – coś niewiarygodnego!

W lesie dzieją się zdumiewające rzeczy. Są tam drzewa, które porozumiewają się ze sobą, drzewa, które z oddaniem troszczą się o swe potomstwo oraz pielęgnują starych i chorych sąsiadów, drzewa, które doświadczają wrażeń, mają uczucia i pamięć. Niewiarygodne? Ale prawdziwe!