Blog książkowy - Langer - Remigiusz Mróz - zaczytanyksiazkoholik.pl

Dla osób o mocnych nerwach – „Langer”, Remigiusz Mróz


Rozwijając postać Piotra Langera, Remigiusz Mróz musiał mieć w głowie wiele pomysłów i głębokiego zrozumienia psychologii tej postaci. Mając z Langerem do czynienia w serii z mecenas Joanną Chyłką i wiedząc, że jest to czarny charakter, antagonista, domyślałam się, jaka będzie książka: mroczna, mocna, przerażająca. Jak mogłoby być inaczej, kiedy Langer to psychopatyczny morderca, o czym przekonaliśmy się niejednokrotnie.

Mróz konsekwentnie eksploruje życie osobiste Langera, co umożliwia czytelnikom poznanie różnych aspektów jego charakteru i historii. Autor zapewnia szczegółowy psychologiczny portret postaci, ukazując jej chłodną bezwzględność, manipulacyjne zdolności i brak empatii. Zdolność do myślenia poza normami społecznymi sprawiły, że byłam zafascynowana psychologicznym portretem tego bohatera. Jednocześnie jednak lektura była niezwykle wstrząsająca i zmuszała mnie do zastanowienia się nad granicami ludzkiej natury oraz moralności.

Książka wzbudza napięcie i ciekawość, dzięki kolejnym zwrotom akcji, a opisy brutalnych czynów i morderstw prowokują silne emocje. Często są one trudne do zniesienia, ale są one integralną częścią fabuły, przyczyniając się do budowania atmosfery przerażenia i wstrętu.

Książka porusza również szereg ważnych tematów, takich jak natura zła, etyka i odpowiedzialność za nasze czyny. Przez pryzmat Langera, głównego bohatera, Remigiusz Mróz skłania do refleksji nad tym, co oznacza być człowiekiem i jakie konsekwencje niesie za sobą brak empatii i moralnych ograniczeń.

Nina potarła lekko ramiona, jakby zrobiło jej się chłodno. Nawet w tym geście było coś tak seksualnego, że Piotr miał ochotę przewrócić stół z całą zawartością, cisnąć Pokorę na podłogę i zrobić już teraz to, co niedługo i tak będzie mu dane.

Lektura książki z psychopatycznym mordercą w postaci Piotra Langera jako głównym bohaterem była niezwykle intrygująca, ale również trudna i wstrząsająca. Remigiusz Mróz stworzył postać, która trafia pod skórę i wywołuje szerokie spektrum emocji. Ukazuje on znaczenie psychologicznego portretu bohatera, napięcie i emocje wywołane przez opisy brutalnych czynów oraz podnosi istotne tematy związane z naturą zła i moralnością. Ta książka na pewno pozostanie ze mną na dłużej, przypominając o złożoności ludzkiej natury i o tym, jak potężne mogą być słowa i opowieści.

Tytuł: Langer
Autor: Remigiusz Mróz
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Czwarta Strona
Data wydania: 12-04-2023
Ilość stron: 498
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 54,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

bibliolteka-dzień-ksiegarza-zaczytanyksiazkoholik.pl_.jpg

13 grudnia – Dzień Księgarza. Święto z tradycją

Dzień Księgarza jest obchodzony w Polsce od 85 lat. W 1932 roku na rynku książki wprowadzono nowe zasady udzielania rabatów księgarzom przez wydawców: przy zamówieniu tuzina egzemplarzy jednego tytułu wydawca dodawał bezpłatnie egzemplarz trzynasty, co stanowiło w praktyce dodatkowy rabat w wysokości 8,3%. Stąd wzięła się tradycja, aby Święto Księgarza obchodzić trzynastego dnia dwunastego miesiąca. System rabatów z międzywojnia nie przetrwał do dziś, ale księgarze 13.12. nadal obchodzą swoje święto.


Blog książkowy - P.S. Dzięki za zbrodnie - Elly Griffiths - zaczytanyksiazkoholik.pl

Książka nominowana do nagrody CWA Gold Dagger 2021 – „P.S. Dzięki za zbrodnie”, Elly Griffiths

„P.S. Dzięki za zbrodnie” autorstwa Elly Griffiths to wciągający i pełen napięcia kryminał, który wciąga czytelnika w intrygującą sieć tajemnic i zaskakujących zwrotów akcji. Książka rozpoczyna się od pozornie niewinnej śmierci starszej pani Peggy Smith, chorej na serce dziewięćdziesięciolatki, która nie budziła podejrzeń.