Blog książkowy - Najciemniejsze odcienie czerwieni - Alicja Nowak - zaczytanyksiazkoholik.pl

Dla fanów fantastyki – „Najciemniejsze odcienie czerwieni”, Alicja Nowak


„Najciemniejsze odcienie czerwieni” autorstwa Alicji Nowak to misternie spleciona opowieść, która wciąga czytelnika w gęsty intrygą świat pełen zagadek i tajemnic. Osiemnastoletnia Chiara Federica Bonverte jest główną bohaterką tego tajemniczego opowiadania. Fascynująca podróż przez labirynt zapomnienia, mrocznych tajemnic oraz psychologicznych zagadek, które nie pozostawią nikogo obojętnym.

Fabuła rozpoczyna się w momencie, w którym osiemnastoletnia Chiara budzi się w lesie, zupełnie pozbawiona wspomnień. Ta intrygująca sytuacja sprawia, że czytelnik od razu zostaje wciągnięty w jej świat, pełen niewiadomych i tajemnic. Autorka zgrabnie prowadzi nas przez kolejne etapy odkrywania prawdy. Przygoda prowadzi ją do gotyckiej rezydencji zamieszkałej przez tajemnicze rodzeństwo oraz ich enigmatycznego wuja. Środowisko to, choć od pierwszych chwil wydaje się nieco surrealistyczne, staje się nowym domem dla Chiary, jednocześnie stwarzając atmosferę niepokoju i niejasności.

Wraz z Chiarą podążałam w głąb labiryntu pytań i zagadek. Odkrywanie tajemnic rodziny oraz rezydencji prowadziło mnie do narastającego napięcia, które wciągało mnie w opowieść. Odkrywanie, że mieszkańcy rezydencji skrywają sekrety i że nic nie jest takie, jak się wydaje, tylko wzmagało ciekawość i niepokój.

Postać Chiary można uznać za udaną protagonistkę, której zagubienie, determinacja i pragnienie odzyskania tożsamości wprawiają czytelnika w silne emocje. Jej dążenie do poznania własnej przeszłości napotyka na liczne przeszkody, a w miarę jak historia rozwija się, pytania stają się coraz bardziej liczne i intrygujące.

Zarówno atmosfera, jak i styl pisania Alicji Nowak są niezwykle sugestywne. Autorka doskonale potrafi kreować mroczny i tajemniczy nastrój, który otacza rezydencję i jej mieszkańców. Czytelnik odczuwa niepokój i niejasność razem z Chiarą, co tylko pogłębia uczucie zaangażowania w losy bohaterki.

„Najciemniejsze odcienie czerwieni” to książka, która wciąga od pierwszej strony i trzyma w napięciu aż do samego finału. Zagadki, tajemnice i nieoczekiwane zwroty akcji składają się na pełną emocji podróż w głąb ludzkich umysłów i skrywanych przeszłości. To historia, która nie tylko dostarcza czytelniczą rozrywkę, ale również zmusza do refleksji nad tożsamością, pamięcią i prawdą. Alicja Nowak udowadnia, że potrafi tworzyć hipnotyzujące opowieści, które pozostawiają trwały ślad w umysłach czytelników.

Tytuł: Najciemniejsze odcienie czerwieni
Autor: Alicja Nowak
Gatunek: fantasy, fantastyka, young adult
Wydawnictwo Nowoczesne
Data wydania: 23-06-2023
Ilość stron: 141
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 28,99 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

Wioletta Piasecka-niezapomniany walc -zaczytanyksiazkoholik.pl

Miłość ulotna jak motyl – „Niezapomniany walc”, Wioletta Piasecka

Kobiece dylematy: miłość czy małżeństwo? Wioletta Piasecka niesamowita autorka ponownie pozwala nam zajrzeć w głąb swojego serca. Jak wiele małżeństw, tak i małżeństwo Wojtka i Kaliny działa bez zarzutu. Przynajmniej na pierwszy rzut oka. Wojtek realizuje się zawodowo, nie pozostaje również obojętny wobec swoich pasji. Kalina jak wiele kobiet oddana jest


Planuję 2024 rok – Spokój. Kalendarz 2022 - Paulo Coelho - zaczytanyksiazkoholik.pl

Planuję 2024 rok – „Spokój. Kalendarz 2024”, Paulo Coelho

Podróż przez cały rok w towarzystwie sentencji Paula Coelho. Kalendarz na 2024 rok z cytatami z dzieł brazylijskiego pisarza w pięknej szacie graficznej autorstwa Cataliny Estrady. „Życie może być krótkie albo długie, lecz ważne jest, w jaki sposób je przeżywamy.” – Demon i Panna Prym, Paulo Coelho