Oaza

Debiutancka powieść Adriana Gołębiewskiego – „Oaza”


Czy właśnie tak będzie wyglądał idealny świat? Czy będzie to oaza?

„Oaza”, brzmi jak nazwa miejsca, które jest sielanką, ale tak nie do końca jest … Oaza powstała na zgliszczach Elbląga. Tutaj zakazane jest prawie wszystko, czytanie książek, oglądanie telewizji czy chociażby edukacja. Tego typu zakazy mają się przyczyniać do tego, że ludzie nie są manipulowani przez media, czy mają zbyt bujną wyobraźnię przez książki. Wyjątkiem są tutaj czarne płaszcze, ludzie wykształceni, mądrzy, bogaci, wpływowi. Te zakazy dotyczą białych i szarych płaszczy. Tak, w Oazie panuje selekcja ludzi. Do zadań białych płaszczy należy zajmowanie się domami czarnych płaszczy. W zamian za to nie otrzymują żadnych korzyści materialnych, jedynie pokój i 3 posiłki dziennie. Można śmiało powiedzieć, że są niewolnikami. Zadaniem szarych płaszczy jest nauczanie w szkole czy sprzedawanie w sklepach. Na czele Oazy stoi Albert Joras, który sam wychowuje syna – Adalberta. Żona Alberta zginęła w niewyjaśnionych okolicznościach, ale są pewne „plotki” co do sposobu, w jaki zginęła i za co. Książka, której autorem jest Adrian Gołębiewski, przedstawia siłę i determinację młodych osób (białych i szarych płaszczy), aby uciec z tego miasta – Natalii, Łukasza, Beaty czy Agaty. Ich upragnionym miejscem do życia byłby … Poznań. W nim panują całkowicie inne warunki i zasady życia. Wszystko zaczyna się od śmierci przywódcy Adalberta. Kto za nią stoi? Jak ona wpłynie na życie w Oazie, kto przejmie władzę i co najważniejsze czy młodzieży uda się uciec z Oazy nie ponosząc przy tym żadnych konsekwencji ? Jeśli interesuje Cię, co wydarzy się dalej, zachęcam serdecznie do lektury. Zakończenie jest zaskakujące …Tytuł: Oaza
Autor: Adrian Gołębiewski
Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 12-06-2019
Ilość stron: 164
Oprawa: miękka
Cena okładowa: 26,99 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Kryminał psychologiczny „Sekret rodu Oswaltów”, Adam Puza

Kryminał psychologiczny „Sekret rodu Oswaltów”, Adam Puza

Jeśli byłeś kiedyś w Harford, z pewnością usłyszałeś o rodzinie Oswaltów, o ich bogactwie, ekscentryzmie… a przede wszystkim o tym, w jak tajemniczych okolicznościach zostali zamordowani. Czasem historia lubi się powtarzać, a dawna zbrodnia staje się inspiracją dla kolejnego mordercy.


Facet nie do wzięcia, Katarzyna Bester, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Facet nie do wzięcia” autorstwa Katarzyny Bester

„Facet nie do wzięcia” to poruszająca i romantyczna opowieść Katarzyny Bester o dwóch złamanych sercach i szansie na odnalezienie szczęścia. Alek ma za sobą trudne rozstanie z żoną. Córeczka, która przy nim została, wynagradza wszystkie trudy dnia codziennego. Hania jest jego małym aniołkiem, sensem życia i najukochańszą istotą na świecie. Gotów jest dla niej zrobić wszystko.