Kochankowie i pisarze, zaczytanyksiazkoholik.pl, Lily King

Czyżby to było rozczarowanie? – „Kochankowie i pisarze”, Lily King


Lily King chce, byśmy wciąż ponawiali próby, na wszelkie sposoby pokonując trudności.” – „Boston Globe”

„Casey Peabody, zdruzgotana nagłą śmiercią matki, po kolejnym zawodzie miłosnym przybywa latem 1997 roku do Bostonu. Była cudownym dzieckiem golfa, studiowała literaturę, korzystała z prestiżowego stypendium, a teraz pracuje jako kelnerka i wynajmuje maleńki zapleśniały pokój, wygospodarowany w czyimś garażu. Jej korespondencja to głównie zaproszenia ślubne od dawnych koleżanek i pogróżki od windykatorów, którzy ścigają ją za niespłaconą pożyczkę studencką.

W wieku trzydziestu jeden lat Casey wciąż pozostaje wierna młodzieńczym marzeniom, z których wielu jej przyjaciół dawno zrezygnowało, wybierając stabilizację. Natomiast Casey pragnie wieść twórcze życie i bezkompromisowo do tego dąży, od sześciu lat nieustannie pracując nad powieścią.

Kiedy zakochuje się jednocześnie w dwóch bardzo różnych mężczyznach, jej życie jeszcze bardziej się komplikuje. Walka o spełnienie twórczych ambicji i pogodzenie sprzecznych wymagań sztuki i życia prowadzi do przełomowego kryzysu. Lily King z humorem śledzi zmagania Casey w decydującej fazie życia, tworząc zachwycający portret niezłomnej młodej artystki walczącej o siebie w nieprzyjaznym świecie.”

Powieść Lily King mnie zachwyciła. Bohaterka co prawda opłakuje śmierć swej matki, zmaga się z kryzysem twórczym oraz mieszkaniowym, z trudem wiąże koniec z końcem, a mimo wszystko ta historia przepełniona jest nadzieją i ogromną życzliwością.

Ann Patchett, autorka „Domu Holendrów”

„Kochankowie i pisarze” to dość specyficzna powieść. Z jednej strony mnie zachwyciła, z drugiej czułam niedosyt. Opowieść porusza temat przeżywania żałoby oraz depresji. Lily King chce nam pokazać jak walczyć o swoje marzenia. Casey nie poddaje się jak jej przyjaciele, którzy porzucili marzenia o byciu pisarzami na rzecz ustatkowania się. Nasza bohaterka uparcie dąży do swojego celu, nie poddaje się jak inni. Dążenie do wyznaczonego celu bardzo często pociąga za sobą konsekwencje i również Casey za to płaci. Książka zaskoczyła mnie swoim zakończeniem, spodziewałam się innego. Moim zdaniem o to chodzi, aby autor potrafił zaskoczyć czytelnika, ważne, tylko żeby było to zaskoczenie na plus. Czyżby to było rozczarowanie? Z całą pewnością nie. Jeśli szukacie powieści z gatunku literatury pięknej, to warto zainteresować się „Kochankami i pisarzami”



Tytuł: Kochankowie i pisarze
Tytuł oryginału: Writers & Lovers
Autor: Lily King
Gatunek: literatura piękna
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 06-07-2021
Ilość stron: 352
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 39,99 zł
Tłumaczenie: Magdalena Koziej


Dodaj komentarz


Czytaj także

Tajemnice hoteli Dubaju

Marcin Margielewski ze swoją najnowszą pozycją – „Tajemnice hoteli Dubaju”

Nie mogło być inaczej i również tym razem książka powstała na podstawie rozmowy z osobą, która dany temat zna od podszewki. Informatorem okazał się Samir, konsjerż jednego z najbardziej luksusowych hoteli w stolicy rozpusty – Al Jannah, co w języku arabskim oznacza „raj” i tak można się tam poczuć.


Agnieszka Panasiuk, Aleksandra, Na Podlasiu, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Aleksandra. Na Podlasiu”, Agnieszka Panasiuk

„Na Podlasiu. Aleksandra” to trzeci tom cyklu „Na Podlasiu” autorstwa Agnieszki Panasiuk. W pierwszym tomie poznaliśmy Antonię, w drugim Cecylię. Trzy kobiety. Trzy odmienne losy. Historie rozgrywają się na Południowym Podlasiu w drugiej połowie XIX stulecia. Są to również opowieści o mieście i jego mieszkańcach.