Blog książkowy Dominika Rosik - Czulsza niż dotyk - zaczytanyksiazkoholik.pl

Książka, która zapada w pamięć – „Czulsza niż dotyk”, Dominika Rosik


„Czulsza niż dotyk” to niezwykle poruszająca i inspirująca książka autorstwa Dominiki Rosik, która pokazuje, jak ważne jest podejście do drugiego człowieka z wrażliwością i empatią.

Fabuła książki skupia się wokół dwudziestotrzyletniej Mariety, młodej, z wielkimi aspiracjami rzeźbiarki. Dziewczyna ma za sobą ukończone ASP z wyróżnieniem i jest uważana za jedną z najzdolniejszych rzeźbiarek młodego pokolenia. Marieta zgodnie z zaleceniami swojego terapeuty wyjeżdża na Mazury. Ma tam spędzić kilka miesięcy, przemyśleć pewne kwestie, pobyć w odosobnieniu. Młoda kobieta ma zamiar zapomnieć o przeszłości i swojej największej miłości … sztuce. Już w pierwszych minutach po przybyciu do wynajmowanego domku natrafia na psiaka, labradora. Nie byłoby tak źle, gdyby nie jego zdziwaczały właściciel, Maks, mieszkaniec sąsiedniego domku.

Maks szuka spokoju, nie interesuje go zawieranie nowych znajomości, zwłaszcza z kobietami, lecz dziwnym trafem cały czas wpada na Marietę, często mając wyrzuty sumienia, że był dla niej niemiły.

Marieta i Maks raz zbliżają się do siebie, a raz oddalają, jakby parzył ich wzajemnie ogień. Maks skrywa pewne tajemnice, które nie pozwalają mu się zbliżyć do dziewczyny, ona natomiast chciałaby poczuć ciepły dotyk mężczyzny, ale czy będzie jej to dane?

Podobało mi się, że wszyscy tutaj traktują mnie jak zwyczajną dziewczynę. I że nikt nie czuje się przez mnie niezręcznie… Pragnęłam… Chciałam czuć się jak dawniej. To wszystko.

„Czulsza niż dotyk” to moje pierwsze spotkanie z twórczością Dominiki Rosik. Książka ta to przede wszystkim opowieść o miłości, ale także o samotności i trudnych wyborach. Czytelnikowi zostaje przedstawiony interesujący rozwój wydarzeń, a końcowe rozwiązanie pozwala na pełne zrozumienie motywów postaci i zakończenie historii w sposób, który jest zarówno wzruszający, jak i zaskakujący.

Dominika Rosik zwraca uwagę na to, jak ważne jest podejście do drugiego człowieka. Autorka zachęca do otwarcia się na drugiego człowieka, do dzielenia się swoimi uczuciami i potrzebami, a także do szukania i oferowania wsparcia. Często zatracając się we własnym bólu, tracimy to, co ważne. Stajemy się odpychający dla otoczenia, zamknięci w sobie.

„Czulsza niż dotyk” to książka nie tylko dla osób, które chcą zrozumieć, jak ważny jest dotyk i bliskość w relacjach międzyludzkich, ale też dla tych, którzy chcą lepiej poznać samego siebie.

Czasami musisz stać się ślepy, żeby coś ujrzeć.

Tytuł: Czulsza niż dotyk
Autor: Dominika Rosik
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Zysk i S-ka
Data wydania: 14-02-2023
Ilość stron: 384
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 44,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Blog książkowy - P.S. Dzięki za zbrodnie - Elly Griffiths - zaczytanyksiazkoholik.pl

Książka nominowana do nagrody CWA Gold Dagger 2021 – „P.S. Dzięki za zbrodnie”, Elly Griffiths

„P.S. Dzięki za zbrodnie” autorstwa Elly Griffiths to wciągający i pełen napięcia kryminał, który wciąga czytelnika w intrygującą sieć tajemnic i zaskakujących zwrotów akcji. Książka rozpoczyna się od pozornie niewinnej śmierci starszej pani Peggy Smith, chorej na serce dziewięćdziesięciolatki, która nie budziła podejrzeń.


Noce w Rodanthe, Nicholas Sparks, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Noce w Rodanthe”, Nicholas Sparks

Nigdy nie jest za późno na drugą szansę… Historia czułej miłości, radości, nadziei, poświęcenia i… przebaczenia. Nicholas Sparks po raz kolejny przypomina, że miłość jest możliwa w każdym wieku i często przychodzi, kiedy najmniej się jej spodziewamy… Rodanthe. Nadmorskie miasteczko na południowym krańcu Karoliny Północnej. Miejsce pełne tajemnic, wspomnień, a nade wszystko – miłości…