Blog książkowy - Cud, jakim jest Natura - Głodna góra - Duch - Jola M. Mroszczyk - zaczytanyksiazkoholik.pl

Cud, jakim jest Natura – „Głodna góra. Duch”, Jola M. Mroszczyk


„Głodna góra. Duch” to opowieść, która przeniosła mnie w świat nie tylko wyobraźni, ale także subtelnych powiązań między ludźmi a duchem Natury. Bohaterką jest znana nam już z poprzedniego tomu pt. „Głodna góra” Charlotte, która z Anglii wyrusza w podróż do przygotowania miejsca pod przeprowadzkę.

…Nie boję się tego, choć potrzebuję przestrzeni i zmiany, jak cudu.

Ta podróż staje się pretekstem do odkrycia nowych aspektów świata i samej siebie. Jednakże to, co zastaje na miejscu, staje się dla niej nie tylko zaskoczeniem, ale również bodźcem do nowego spojrzenia na świat. Wraz z Chartlotte poznajemy Megan, dziewczynę, która siedziała tuż obok naszej bohaterki w samolocie, Blair, które żyje w górach, ale także sroki. Stając się zarówno widzem, jak i świadkiem pozornie niezwiązanych ze sobą wydarzeń, Charlotte musi zmierzyć się z pytaniem, czy istnieje wspólny mianownik łączący te pozornie odległe w czasie zdarzenia. W obliczu nieuniknionego musi podjąć decyzję, która może prowadzić ją do odkrycia głębszych związków między ludźmi a naturą, zmieniając jednocześnie jej własne postrzeganie rzeczywistości.

Dziwne pytania zadajesz, Charlotte. Czy to w ogóle ważne, kto je stworzył? I to, dla kogo? Góry po prostu są – powiedział. – Są, by triumfować – dodał.

Ten tom, jak i poprzedni mają nie tylko przepiękne okładki, ale wewnątrz są zamieszczone dodatkowo przepiękne ilustracje twórczości samej Autorki.

Nie odezwał się. Wpakował do kieszeni latarkę, chwycił do ręki laskę i, wydając komendę „Chodź”, poprowadził nas w kierunku Głodnej Góry. Szliśmy świetlistą drogą. Było nastrojowo i spokojnie. Gdy znaleźliśmy się przy szlaku, zastukał w kamień laską.

„Głodna góra. Duch” to nie tylko fascynująca podróż przez świat wyobraźni, ale także subtelna opowieść o ludzkich relacjach z otaczającym nas światem, skłaniająca do refleksji nad naszym miejscem w tym niezwykłym świecie. Joli M. Mroszczyk udało się stworzyć fascynujący świat, w którym rzeczywistość splata się z surrealistycznymi wizjami, prowokując do zastanowienia się nad naturą ludzkiej egzystencji i jej relacji z otaczającym nas światem. Autorka nie tylko maluje nam obraz fantastycznej rzeczywistości, ale również zagłębia się w psychologiczne portrety bohaterów, czyniąc z nich postacie o głębokim wnętrzu i skomplikowanych relacjach.

Jeśli jesteście zainteresowani książką, zachęcam do kontaktu z Autorką Jolą M. Mroszczyk poprzez FP Pomiędzy pędzlem i piórem

Tytuł: Głodna góra. Duch
Autor: Jola M. Mroszczyk
Cykl: Głodna Góra, tom II
Data wydania: 2023
Ilość stron: 96
Oprawa: miękka


Dodaj komentarz


Czytaj także

Paweł Kopijer. zaczytanyksiazkoholik.pl,

Co łączy Pawła Kopijera z Sherlockiem Holmesem?

Wywiad z Pawłem Kopijerem powienien przeczytać każdy miłośnik literatury fantastycznej. Autor książek „Mrok we krwi” i „Czempion Semaela” zdradza m.in. kiedy na rynku pojawi się trzeci tom trylogii Mitrys oraz z czym w jego przypadku wiąże się pisanie powieści… Zapraszam do lektury!


Pan Kamienia Wschodu, Joanna Lampka, zaczytanyksiazkoholik.pl

Niezwykle ciekawa – „Pan Kamienia Wschodu”, Joanna Lampka

Historia lubi zaskakiwać, a konsekwencje podjętych działań potrafią być nieprzewidywalne. Nie ma litości dla tej, która sprzeniewierza się surowym zasadom Królestwa. Jednak to ona jest iskrą, która rozpala płomień buntu. Gdy Aline, córka władcy Królestwa Żeglarzy, zostaje oskarżona o zdradę państwa, nie pozostaje nic innego, jak ruszać tam, gdzie istnieje