Blog ksiązkowy - Ciche cuda. Z zachwytu nad życiem - Anna H. Niemczynow - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Ciche cuda. Z zachwytu nad życiem”, Anna H. Niemczynow


„Ciche cuda. Z zachwytu nad życiem” to powieść, w której autorka, Anna H. Niemczynow, dzieli się z nami czytelnikami fragmentami swojego życia, prowadząc nas przez burzliwe lata swojego życia pełnego trudności i wyzwań. Książka ta, to nie tylko zbiór osobistych przeżyć Autorki, ale również mądra refleksja nad ludzkim losem, emocjami i prawdą, której wartościowej stronie rzadko udaje się spojrzeć w oczy.

Autorka otwarcie przyznaje, że człowiek ma prawo do wszystkich emocji, a także do uznawania własnych krzywd. To ciekawe podejście do tematu sprawia, że lektura staje się nie tylko ciekawym doświadczeniem, ale również głęboką podróżą przez zakamarki ludzkiej duszy.

…Dlatego nie możemy zwalać na naszych rodziców winy za nasze życiowe niepowodzenia, nawet jeśli zostaliśmy zranieni. Tym, co może nas wyzwolić, jest wzięcie pełnej odpowiedzialności za nasze życie.

Książka porusza szereg trudnych tematów, takich jak trudy dzieciństwa, anoreksja, bulimia, uzależnienie od sportu, emigracja, nieudane małżeństwo czy samotne macierzyństwo. Jej narracja przesycona jest humorem, szczerością i gawędziarskim talentem, co sprawia, że opowieść staje się nie tylko przejmująca, ale również niezwykle przystępna dla czytającego.

Nie wolno nam kierować agresji w stronę człowieka.

Autorka, znana z autentyzmu, łamie stereotypy związane z trudnymi środowiskami, udowadniając, że każdy człowiek, niezależnie od przeszłości, może znaleźć siłę i odwagę, by zmierzyć się z własnym życiem. Jej odważna szczerość inspiruje do refleksji nad własnymi wyborami i decyzjami, a jednocześnie rozbudza nadzieję na lepsze jutro.

„Ciche cuda. Z zachwytu nad życiem” to nie tylko opowieść o życiowych zmaganiach, ale także o triumfie nad przeciwnościami losu. Czytając książkę mamy okazję poznać Autorkę znacznie bliżej. Optymizm płynący z tej książki jest jak balsam dla duszy, otwierając oczy na piękno życia nawet w najtrudniejszych chwilach. W książce nie brakuje modlitw, które stanowią opokę dla Autorki, a czytelnikowi mogą przynieść ukojenie.

Dmuchajmy w skrzydła innych ludzi. Nie podcinajmy ich. Nie depczmy. Nie krytykujmy ich.

Zanim sięgnęłam po książki Anny H. Niemczynow, poobserwowałam Ją trochę na Jej profilach społecznościowych. To, co bardzo bije po oczach, w dobrym tego słowa znaczeniu, to praktycznie wieczny uśmiech na twarzy Autorki, bardzo zarażający. W „Cichych cudach” Autorka przybliża nam również genezy swoich innych książek, gdyż w każdej z nich zawarła mniej lub więcej własnego życia. Muszę jednak przyznać, że o wiele bardziej do gustu przypadły mi „Uśpione namiętności”. W „Ciche cuda. Z zachwytu nad życiem”Autorka zdołała przekuć szokujące fakty z własnego życia w ciche cuda, które z pewnością dotkną serca czytelników i skłonią do refleksji nad własnym życiem.

Tytuł: Ciche cuda. Z zachwytu nad życiem
Autor: Anna H. Niemczynow
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Luna
Data wydania: 10-2023
Ilość stron: 272
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładkowa: 44,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Między prawdą a grzechem, Witold Wyrwa, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Między prawdą a grzechem”, Witold Wyrwa

„Między prawdą a grzechem” to pełna wrażliwości powieść psychologiczna o depresji, alkoholizmie i zagubieniu w świecie bez miłości. Zagubieniu, które sprowadza na granice obłędu. Obłędu, który odbiera nam kolejne cząstki nas samych. To historia o pragnieniu zrozumienia i szukaniu prawdy. A co jeśli prawdy nie ma?


O jeden krok za daleko

„O jeden krok za daleko”, Agata Suchocka

Ada jest matką dorastającej córki, zmagającą się z alkoholizmem i wypadkiem, który zdruzgotał jej karierę amazonki i prywatne życie. Egzystująca w enklawie blokowiska na odludziu, nie potrafi uzdrowić swoich relacji z matką i córką. Robert jest „mężczyzną z przeszłością”, skrywającym bolesną tajemnicę, próbującym odkupić winy, którymi sam siebie obarczył