Breaking Rules

„Breaking rules. Gra rozpoczęta” – rozbudza fantazję


Nie proś o więcej i nie oczekuj przyszłości.

Samanta Louis autorka romansu „Breaking rules. Gra rozpoczęta” ostrzegła mnie, że powieść zawiera sporo wulgaryzmów. Będąc po lekturze tej książki, uznałam, że jestem chyba zbyt zepsuta, gdyż według mnie owszem są w niej wulgaryzmy, ale moim zdaniem w granicy normy. Poznajemy Andree Wilson 25. latkę po przejściach miłosnych. Została zdradzona przez partnera i ojca swojej córeczki – Lucasa. Andrea pewnego razu odbierając córkę z przedszkola, całkiem przypadkiem zauważa przystojnego mężczyznę, który przyszedł odebrać córkę jej przyjaciółki Kate. Przez kilka dni nie daje jej to spokoju, kim on jest?, co go łączy z Kate? Jak go nazwała jej córka Emma – Pan Ładny. Nie ma zielonego pojęcia, że poznanie go bliżej jest w zasięgu jej ręki, kiedy tylko przyjaciółka Kate proponuje jej wspólny obiad u niej w mieszkaniu, a dokładniej w mieszkaniu jej brata – Aarona. Kiedy tylko wzrok Andrei i Aarona (Pana Ładnego) się spotyka, ogarnia ją coś niespotykanego, czysta żądza i pociąg seksualny. Nie trwa długo, nim lądują razem w łóżku. Aaron jest singlem, który nie ma zamiaru wiązać się z żadną kobietą, a podyktowane jest to jego przeszłością, w której został wystawiony do wiatru przez dziewczynę (zdradziła go z przyjacielem, doprowadziła niemal do bankructwa jego firmę). Zgodnie ustalają, że ich znajomość będzie się ograniczała jedynie do se..xu. Czy znajomość „łóżkowa” Andrei i Aarona ma szansę przetrwać na takich warunkach? Andrea ma również serdecznego przyjaciela Ryana – czy przyjaciel, czując do mniej więcej niż ona do niego, odpuści sobie miłość do przyjaciółki? Jak postąpi Aaron, kiedy dowie się, że Andrea zaszła w ciążę? – nie na to się w gruncie rzeczy umawiali. Nie miałam wcześniej do czynienia z twórczością autorki, ale książka wciąga już od pierwszej strony. To, co mi się również w niej podobało to to, że dana sytuacja jest pokazana z punktu widzenia dwóch różnych stron: Andrei i Aarona, stąd też poznajemy myśli, uczucia, wątpliwości każdego z bohaterów. Moim zdaniem książka przyjemna, ciut inna od standardowych, grzecznych powieści.Autor: Samanta Louis
Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 02-09-2019
Ilość stron: 370
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 37,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Wywiad Piotr Czarnecki zaczytanyksiazkoholik.pl1

Przed jakim wyzwaniem stawia czytelników Piotr Czarnecki?

Co spowodowało, że Piotr Czarnecki postanowił napisać powieści historyczne, eksplorując tym samym alternatywą rzeczywistość, jak wiele fikcji a jak wiele prawdziwych wydarzeń zawarł w swoich powieściach, na co powinni zwrócić uwagę początkujący pisarze, czy jakie przesłanie lub refleksje chciał przekazać czytelnikom poprzez swoje książki? Odpowiedzi na te pytania, jak wiele innych znajdziecie w poniższym wywiadzie. Zapraszam do lektury niezwykle ciekawej rozmowy.


Dziewczyna z gór. Śniegi, Małgorzata Warda, zaczytanyksiazkoholik.pl

Małgorzata Warda, „Dziewczyna z gór. Śniegi”

Ofiara porwania, Nadia, po wielu latach decyduje się ujawnić policji swoją tożsamość. W wyniku tego następuje ciąg dramatycznych zdarzeń. Śnieżna burza pogrąża w chaosie górskie miasteczko, utrudniając prowadzenie śledztwa, a w tym czasie wychowywana poza światem Nadia wraca do cywilizacji. Tam musi stawić czoła mediom i policji. Pojawiają się wątpliwości, czy jest ofiarą porwania, czy może od lat świadomie kieruje własnym losem.