Wrony w Ameryce

Amerykański sen w książce „Wrony w Ameryce”, Marcin Wrona


Amerykański sen w „Wrony w Ameryce”.

Tym razem troszkę o Ameryce Marcina Wrony. W swojej książce „Wrony w Ameryce” opowiada o Ameryce z perspektywy emigranta. Mieszka tam od kilku lat z rodziną i postanowił pokazać prawdę o niej swoimi oczami. Nie koloryzuje, tylko krok po kroku odsłania prawdziwą twarz Amerykańskiego Snu. Przedstawia nam króciutkie zbiory historyjek z amerykańskiego codziennego życia i pracy dziennikarza TVN. Chociaż Pan Marcin pokochał monster trucki, muzykę country i wiejskie jarmarki, to nie przyjmuje wszystkiego ze ślepym oddaniem. Jest otwarty na nowe, ale również krytyczny, np. wobec absurdów poprawności politycznej, sztucznego optymizmu i chwalenia dzieci za wszystko. W książce znajdziemy informacje o Amerykańskiej biurokracji (która o dziwo jest bardziej zaskakująca niż Polska), trochę o historii, o niesamowitym jedzeniu, którego trzeba spróbować, jadąc do Ameryki, o innej edukacji ani nie lepszej, ani nie gorszej po prostu innej z jej wadami, ale również zaletami, o problemie, z jakim zmaga się Ameryka, czyli otyłością i coraz większą ilość zachorowań wśród dzieci i młodzieży. Tłumaczy, że z perspektywy Polaka – Ameryka może wydawać się snem, że wszyscy tam są bogaci i wszystko takie wspaniałe, ale pokazuje przykrą czasem prawdę o ubóstwie, o ludziach, którzy są bezdomni, o katastrofach, ale również o wspaniałej różnorodności Ameryki, ich pozytywnym nastawieniu. Napisana lekko, zabawnie, czasem z dystansem do tego, co zastał za Wielką Wodą. Książka warta polecenia nie tylko dla tych, którzy planują wybrać się Ameryki. A czy ktoś z Was był w Ameryce? Jakie są Wasze spostrzeżenia?Tytuł: Wrony w Ameryce
Autor: Marcin Wrona
Wydawnictwo: The Facto
Data wydania: 17-10-2012
Ilość stron: 240
Oprawa: miękka
Cena okładowa: 36,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Światło między oceanami - M. L. Stedman - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Światło między oceanami”, M. L. Stedman

„Światło między oceanami” to powieść przetłumaczona na czterdzieści języków, której sprzedaż na całym świecie sięga 2,5 miliona egzemplarzy. Urzekająco piękny debiut M.L. Stedman po premierze w 2012 roku został okrzyknięty literacką sensacją. W 2016 roku amerykański reżyser i scenarzysta Derek Cianfrance zrealizował wierną adaptację książki; w rolach głównych wystąpili Michael Fassbender, Alicia Vikander i Rachel Weisz.


chraming young girl in bookshop

Kartami wydajemy na książki nieco więcej niż przed rokiem

9 sierpnia przypadał „Światowy Dzień Miłośników Książek” – z tej okazji analitycy Santander Bank Polska przyjrzeli się wydatkom kartami płatniczymi Polaków w księgarniach i salonach prasowych. Mieszkańcy których województw wydają więcej niż inni?