Wrony w Ameryce

Amerykański sen w książce „Wrony w Ameryce”, Marcin Wrona


Amerykański sen w „Wrony w Ameryce”.

Tym razem troszkę o Ameryce Marcina Wrony. W swojej książce „Wrony w Ameryce” opowiada o Ameryce z perspektywy emigranta. Mieszka tam od kilku lat z rodziną i postanowił pokazać prawdę o niej swoimi oczami. Nie koloryzuje, tylko krok po kroku odsłania prawdziwą twarz Amerykańskiego Snu. Przedstawia nam króciutkie zbiory historyjek z amerykańskiego codziennego życia i pracy dziennikarza TVN. Chociaż Pan Marcin pokochał monster trucki, muzykę country i wiejskie jarmarki, to nie przyjmuje wszystkiego ze ślepym oddaniem. Jest otwarty na nowe, ale również krytyczny, np. wobec absurdów poprawności politycznej, sztucznego optymizmu i chwalenia dzieci za wszystko. W książce znajdziemy informacje o Amerykańskiej biurokracji (która o dziwo jest bardziej zaskakująca niż Polska), trochę o historii, o niesamowitym jedzeniu, którego trzeba spróbować, jadąc do Ameryki, o innej edukacji ani nie lepszej, ani nie gorszej po prostu innej z jej wadami, ale również zaletami, o problemie, z jakim zmaga się Ameryka, czyli otyłością i coraz większą ilość zachorowań wśród dzieci i młodzieży. Tłumaczy, że z perspektywy Polaka – Ameryka może wydawać się snem, że wszyscy tam są bogaci i wszystko takie wspaniałe, ale pokazuje przykrą czasem prawdę o ubóstwie, o ludziach, którzy są bezdomni, o katastrofach, ale również o wspaniałej różnorodności Ameryki, ich pozytywnym nastawieniu. Napisana lekko, zabawnie, czasem z dystansem do tego, co zastał za Wielką Wodą. Książka warta polecenia nie tylko dla tych, którzy planują wybrać się Ameryki. A czy ktoś z Was był w Ameryce? Jakie są Wasze spostrzeżenia?Tytuł: Wrony w Ameryce
Autor: Marcin Wrona
Wydawnictwo: The Facto
Data wydania: 17-10-2012
Ilość stron: 240
Oprawa: miękka
Cena okładowa: 36,90 złDodaj komentarz


Czytaj także

Anna KArpińska, Bądź blisko, Kiedy nadejdziesz, zaczytanyksiazkoholik.pl

Głęboko poruszający cykl „Kolory szczęścia” autorstwa Anny Karpińskiej

„Czy warto poświęcić spokojne życie dla pełni szczęścia i realizacji największego marzenia? Historia dwóch zdeterminowanych kobiet, które ustabilizowane życie kładą na szali swoich pragnień.”


Projekt: produktywność

Zastanawiające – „Projekt: produktywność”, Chris Bailey

Autor chce nam przedstawić metody zwiększania produktywności po to, aby pomóc nam zrealizować wszystko, co mamy do zrobienia, w ciągu krótszego czasu, a przez to znajdziemy więcej wolnego czasu na to, co jest dla nas najważniejsze. Spędził nad poznawaniem zjawisk produktywności rok, przy czym każdą z metod testował na sobie.