Albański motyl-Anna Stryjewska-zaczytanyksiazkoholik.pl

Albańska Saranda w książce pt. „Albański motyl”, Anna Stryjewska


Ta książka jest jak ostrzeżenie. Nie tylko dla kobiet. W jaką podróż tym razem zabrała mnie Anna Stryjewska?

Hotel Gloria Palace w albańskiej Sarandzie. W letnim słońcu nieśmiało rozkwita miłość między uroczą kelnerką a polskim turystą. Być może ta historia miałaby dobre zakończenie, gdyby nie mrok, który kryje się w przeszłości tej pięknej i tajemniczej dziewczyny. Niespodziewanie Alma znika. Zrozpaczony Igor wraca do Łodzi, do pracy w policji kryminalnej. W domu czeka na niego siostra ze swoimi problemami. Jednak ani skomplikowane śledztwa, ani osobiste sprawy nie gaszą jego tęsknoty za ukochaną. Nie poddaje się i zaczyna jej szukać…

„Albański motyl” to było moje kolejne literackie spotkanie z twórczością Anny Stryjewskiej. Wcześniej przeczytałam „Skradzioną kołysankę”, „Zośkę. Dopóki biło serce” oraz „Zośkę. Przepustka do szczęścia”. Jedna lepsza od drugiej, ale każda na swój sposób wyjątkowa. Autorka po raz kolejny oddała w nasze ręce, przepiękną i pełną emocji historię. Tym razem jest to historia dziewczyny, której życie rzuca kłody pod nogi. W ostatnim czasie jest to kolejna pozycja, która wywołała u mnie aż taki wachlarz emocji. Pieniądze, władza i układy od zawsze rządziły światem, a oprawcy nie ponoszą za swoje czyny konsekwencji. Anna Stryjewska pokazała nam brutalność świata, wykorzystywanie kobiet, dzieci czy biednych ludzi. Nikt za nic nie odpowiada, nikt o nich nie walczy. Pozostawieni sami sobie. Pierwszy raz czytając tytuł książki – „Albański motyl” – miałam odczucia, że powieść poniesie za sobą jakąś lekkość, a jest dosadna do bólu. Jak sam Wydawca zaznacza: Ta książka jest jak ostrzeżenie. Nie tylko dla kobiet. Trudno się z tymi słowami nie zgodzić. Warto czytać powieści, które dają czytelnikowi wartość dodaną, a nie tylko rozrywkę. Wynosić z nich coś, np. przestrogi, aby później nie płakać. Zachęcam Was do lektury.

Tytuł: Albański motyl
Autor: Anna Stryjewska
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo: Szara Godzina
Data wydania: 06-06-2022
Ilość stron: 320
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 38,00 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Trzynasta opowieść, Diane Setterfield, zaczytanyksiazkoholik.pl

Diane Setterfield, „Trzynasta opowieść”

Opowieść o tragicznych losach rodziny naznaczonej śmiercią i szaleństwem, o miłości na skraju nienawiści, o bolesnej, nieuniknionej stracie i o rozpaczy, której nie leczy upływ czasu.


Blog książkowy Dominika Rosik - Czulsza niż dotyk - zaczytanyksiazkoholik.pl

Książka, która zapada w pamięć – „Czulsza niż dotyk”, Dominika Rosik

„Czulsza niż dotyk” to niezwykle poruszająca i inspirująca książka autorstwa Dominiki Rosik, która pokazuje, jak ważne jest podejście do drugiego człowieka z wrażliwością i empatią. Książka ta to przede wszystkim opowieść o miłości, ale także o samotności i trudnych wyborach.