Wszechświat. Biografia

Wszechświat. Biografia

Autor: Paul Murdin


Opis książki:

Historia Wszechświata – od Wielkiego Wybuchu, przez chwilę obecną, aż po przyszłość – opowiedziana przez jednego z czołowych astronomów na świecie. „Wszechświat. Biografia”.

Wszyscy wiedzą, że astronomowie używają teleskopów do oglądania odległych galaktyk. Ale czy wiesz, że używają ich również jako wehikułów czasu, aby spojrzeć w przeszłość? W tej niezwykłej książce światowej sławy astronom Paul Murdin przedstawia biografię Wszechświata, prowadząc nas krok po kroku przez historię czasu i przestrzeni.
Dzięki badaniom naukowym nasza wiedza o Wszechświecie wciąż się rozszerza. Paul Murdin uczestniczy w nich od ponad pół wieku. To właśnie on odkrył pierwszą gwiazdową czarną dziurę w naszej Galaktyce. Jeśli chcesz przeżyć fascynującą podróż z takim przewodnikiem, ruszaj w drogę!

Paul Murdin jest profesorem Instytutu Astronomii Uniwersytetu Cambridge. Od początku lat sześćdziesiątych skupiał się w swoich badaniach na supernowych, czarnych dziurach i gwiazdach neutronowych. Członek Królewskiego Towarzystwa Astronomicznego, a także były prezes Europejskiego Towarzystwa Astronomicznego. Współodkrywca pierwszej gwiazdowej czarnej dziury w naszej Galaktyce, w układzie Cygnus X-1.


Poznaj inne książki

Sergio Ramelli. Historia, która nadal wzbudza strach Sergio Ramelli. Historia, która nadal wzbudza strach

Andrea Arbizzoni, Giovanni Buttini, Francesco Grillo, Paolo Severgnini

FLO. Jak zapanować nad hormonami i przeciągnąć je na swoją stronę

FLO. Jak zapanować nad hormonami i przeciągnąć je na swoją stronę FLO. Jak zapanować nad hormonami i przeciągnąć je na swoją stronę

Alisa Vitti

Miłość na wojennej wyspie

Miłość na wojennej wyspie Miłość na wojennej wyspie

Jenny Lecoat

Tyrmand warszawski

Tyrmand warszawski Tyrmand warszawski

Leopold Tyrmand

Osiem błogosławieństw

Osiem błogosławieństw Osiem błogosławieństw

Ks. Aleksander Woźny

Wojna bogów

Wojna bogów Wojna bogów

Łukasz Radecki


Dodaj komentarz