Wrzeciono Boga. Kłosy

Wrzeciono Boga. Kłosy

Autor: Andrzej H. Wojaczek


Opis książki:

„Wrzeciono Boga. Kłosy”. Jesień 1915 roku. W Europie szaleje wielka wojna, ale do Brzozowa – niewielkiej wioski na Górnym Śląsku – szczęśliwie docierają tylko jej odległe echa. Trzynastoletni Teofil Kłosek zakrada się do okien mieszkania kierownika pruskiej szkoły, stając się świadkiem sceny będącej początkiem serii dramatycznych wypadków.

Ludzkie dramaty i tragiczne wybory, a w ich tle codzienne życie – szkolne perypetie, romantyczne zauroczenia, bolesne rozstania, pałacowe intrygi… I owiana grozą śląskich bajań zagadka kryminalna, która tasuje szeregi serdecznych przyjaciół i zaprzysięgłych wrogów. Na wszystkim kładzie się cień mrocznej tajemnicy sięgającej czasów powstania styczniowego.

„Wrzeciono Boga” to przejmująca, wielowątkowa saga zainspirowana prawdziwymi losami śląskiej rodziny. Fabuła pierwszego tomu pt. Kłosy toczy się w czasach, kiedy w sercach Polaków odżywają narodowowyzwoleńcze idee. Kulturowo-społeczne uprzedzenia stają się zarzewiem międzypokoleniowego konfliktu, który rozbije rodzinę Kłosków i poruszy wiejską społeczność.Poznaj inne książki

Zanim zniknęła

Zanim zniknęła Zanim zniknęła

Lisa Gardner

Chcę znowu się śmiać

Chcę znowu się śmiać Chcę znowu się śmiać

Krystyna Wajda

Ostatnia na imprezie

Ostatnia na imprezie Ostatnia na imprezie

Bethany Clift

Jej ostatnie wakacje

Jej ostatnie wakacje Jej ostatnie wakacje

C.L. Taylor

Potyczki księdza Aleksandra Woźnego z komunizmem

Potyczki księdza Aleksandra Woźnego z komunizmem Potyczki księdza Aleksandra Woźnego z komunizmem

Ks. Wojciech Mueller

Mężczyźni bez kobiet

Mężczyźni bez kobiet Mężczyźni bez kobiet

Haruki Murakami


Dodaj komentarz