Wrzeciono Boga. Kłosy

Wrzeciono Boga. Kłosy

Autor: Andrzej H. Wojaczek


Opis książki:

„Wrzeciono Boga. Kłosy”. Jesień 1915 roku. W Europie szaleje wielka wojna, ale do Brzozowa – niewielkiej wioski na Górnym Śląsku – szczęśliwie docierają tylko jej odległe echa. Trzynastoletni Teofil Kłosek zakrada się do okien mieszkania kierownika pruskiej szkoły, stając się świadkiem sceny będącej początkiem serii dramatycznych wypadków.

Ludzkie dramaty i tragiczne wybory, a w ich tle codzienne życie – szkolne perypetie, romantyczne zauroczenia, bolesne rozstania, pałacowe intrygi… I owiana grozą śląskich bajań zagadka kryminalna, która tasuje szeregi serdecznych przyjaciół i zaprzysięgłych wrogów. Na wszystkim kładzie się cień mrocznej tajemnicy sięgającej czasów powstania styczniowego.

„Wrzeciono Boga” to przejmująca, wielowątkowa saga zainspirowana prawdziwymi losami śląskiej rodziny. Fabuła pierwszego tomu pt. Kłosy toczy się w czasach, kiedy w sercach Polaków odżywają narodowowyzwoleńcze idee. Kulturowo-społeczne uprzedzenia stają się zarzewiem międzypokoleniowego konfliktu, który rozbije rodzinę Kłosków i poruszy wiejską społeczność.


Poznaj inne książki

Czwarty uczeń

Czwarty uczeń Czwarty uczeń

Erin Hunter

Nocny obserwator

Nocny obserwator Nocny obserwator

Jeffery Deaver

Antek i dzikie serce

Antek i dzikie serce Antek i dzikie serce

Aneta Grabowska

Próba bogów Próba bogów

Łukasz Radecki

Poza czasem

Poza czasem Poza czasem

Agnieszka Rusin

Z okruchów nadziei

Z okruchów nadziei Z okruchów nadziei

Anna Siedlecka


Dodaj komentarz