Trudne osobowości

Trudne osobowości

Autor: Helen McGrath, Hazel Edwards


Opis książki:

Zrozum biologiczne i psychologiczne mechanizmy leżące u podstaw ludzkich zachowań i ułatw sobie życie i pracę z trudnymi ludźmi. Trudne osobowości.

Wszyscy czasami mamy do czynienia z ludźmi, którzy nas frustrują, irytują lub ranią. W naszym otoczeniu znajdują się osoby, które zawsze mają rację, gnębią nas lub zachowują się obsesyjnie. Przyznajmy też, że nam samym zdarza się zranić innych.

W książce tej autorki przedstawiają różne typy osobowości i charakterystyczne dla nich zachowania, analizują codzienne sytuacje i proponują skuteczne strategie postępowania dotyczące m.in.
– radzenia sobie z gniewem i konfliktami,
– przezwyciężania lęków,
– wzbudzania i wyrażania empatii,
– wykazywania asertywności i optymizmu,
– podejmowania decyzji w sprawie trudnych związków.

Warto sięgnąć do tej książki, aby zrozumieć biologiczne i psychologiczne mechanizmy leżące u podstaw naszych zachowań oraz ułatwić sobie życie i pracę z trudnymi ludźmi, a także uświadomić sobie własne cechy osobowości i ich wpływ na otoczenie.

Helen McGrath prowadzi prywatną praktykę psychologiczną. Jest cenioną konsultantką, mówczynią i komentatorką w mediach, a także autorką popularnych książek i artykułów na temat umiejętności społecznych, stosunków w miejscu pracy, związków oraz dobrostanu psychicznego.

Hazel Edwards jest poczytną pisarką australijską, autorką utworów często adaptowanych na scenariusze filmowe i teatralne. Do najbardziej znanych należą There’s a hippopotamus on our Roof Eating Cake i Writing a Non Boring Family History.


Poznaj inne książki

Zostań ze mną

Zostań ze mną Zostań ze mną

Anna Karpińska

Smopsy Smopsy

Justyna Bednarek

W Prastarym Lesie

W Prastarym Lesie W Prastarym Lesie

Alicja Kalinowska

Szara Pręga. Powrót wojownika

Szara Pręga. Powrót wojownika Szara Pręga. Powrót wojownika

Erin Hunter

Jak nie być spinką przy krawacie

Jak nie być spinką przy krawacie Jak nie być spinką przy krawacie

Anna M. Brengos

Kocie mruczanki. O kulturze w stosunkach z otoczeniem Kocie mruczanki. O kulturze w stosunkach z otoczeniem

Maria Kuchcińska


Dodaj komentarz