Trudne osobowości

Trudne osobowości

Autor: Helen McGrath, Hazel Edwards


Opis książki:

Zrozum biologiczne i psychologiczne mechanizmy leżące u podstaw ludzkich zachowań i ułatw sobie życie i pracę z trudnymi ludźmi. Trudne osobowości.

Wszyscy czasami mamy do czynienia z ludźmi, którzy nas frustrują, irytują lub ranią. W naszym otoczeniu znajdują się osoby, które zawsze mają rację, gnębią nas lub zachowują się obsesyjnie. Przyznajmy też, że nam samym zdarza się zranić innych.

W książce tej autorki przedstawiają różne typy osobowości i charakterystyczne dla nich zachowania, analizują codzienne sytuacje i proponują skuteczne strategie postępowania dotyczące m.in.
– radzenia sobie z gniewem i konfliktami,
– przezwyciężania lęków,
– wzbudzania i wyrażania empatii,
– wykazywania asertywności i optymizmu,
– podejmowania decyzji w sprawie trudnych związków.

Warto sięgnąć do tej książki, aby zrozumieć biologiczne i psychologiczne mechanizmy leżące u podstaw naszych zachowań oraz ułatwić sobie życie i pracę z trudnymi ludźmi, a także uświadomić sobie własne cechy osobowości i ich wpływ na otoczenie.

Helen McGrath prowadzi prywatną praktykę psychologiczną. Jest cenioną konsultantką, mówczynią i komentatorką w mediach, a także autorką popularnych książek i artykułów na temat umiejętności społecznych, stosunków w miejscu pracy, związków oraz dobrostanu psychicznego.

Hazel Edwards jest poczytną pisarką australijską, autorką utworów często adaptowanych na scenariusze filmowe i teatralne. Do najbardziej znanych należą There’s a hippopotamus on our Roof Eating Cake i Writing a Non Boring Family History.Poznaj inne książki

Monarchowie mórz. Niezwykła opowieść o pięciuset milionach lat ewolucji głowonogów

Monarchowie mórz. Niezwykła opowieść o pięciuset milionach lat ewolucji głowonogów Monarchowie mórz. Niezwykła opowieść o pięciuset milionach lat ewolucji głowonogów

Danna Staaf

Lepsze czasy

Lepsze czasy Lepsze czasy

Paulina Płatkowska

Oczy smoka

Oczy smoka Oczy smoka

Stephen King

Sacerdos et Hostia. Ks. Stanisław Streich – Męczennik sprawy Chrystusowej

Sacerdos et Hostia. Ks. Stanisław Streich – Męczennik sprawy Chrystusowej Sacerdos et Hostia. Ks. Stanisław Streich – Męczennik sprawy Chrystusowej

Ks. Wojciech Mueller

Ludzie, których spotykamy na wakacjach

Ludzie, których spotykamy na wakacjach Ludzie, których spotykamy na wakacjach

Emily Henry

Tajemnica carycy Tajemnica carycy

Małgorzata Starosta


Dodaj komentarz