Szpieg, czyli podstawy szpiegowskiego fachu

Szpieg, czyli podstawy szpiegowskiego fachu

Autor: Wiktor Suworow


Opis książki:

Mnóstwo detali, przykłady akcji, także autentycznych – wszystko to sprawia, że Szpieg, czyli… jest swego rodzaju kompendium pracy radzieckich służb specjalnych, a zarazem arcyciekawą lekturą.

Wiktor Suworow jak zwykle w świetnej formie! Doskonałe uzupełnienie AKWARIUM – największego hitu Suworowa

Służby specjalne byłego Związku Radzieckiego nieodmiennie budzą fascynację. W swej najnowszej książce Wiktor Suworow opisuje je od podszewki. Były rezydent GRU w Genewie we właściwym sobie gawędziarskim stylu opowiada, jak – krok po kroku – zostawało się szpiegiem. Dowiadujemy się zatem, jak typowano kandydata, jak go kształcono, na jaką placówkę mógł trafić (lepszy Waszyngton czy Pekin – to wcale nie takie oczywiste), jakie zadania mógł tam otrzymywać i jaką rolę w jego życiu odgrywała żona. Poznajemy szczegółowo struktury GRU, sposoby werbowania agentów i zażartą rywalizację z odwiecznym wrogiem, czyli… KGB.

Wiktor Suworow – właściwie Władimir Bogdanowicz Riezun – to znany rosyjski pisarz i historyk. Ukończył Wojskową Akademię Dyplomatyczną w Moskwie, a następnie był rezydentem GRU w Genewie. Po ucieczce do Wielkiej Brytanii został zaocznie skazany na karę śmierci. Dom Wydawniczy REBIS opublikował większość jego książek, m.in. Akwarium, GRU, Matka diabła. Kulisy rządów Chruszczowa, Tatiana – tajna broń, Alfabet Suworowa, Szpieg, czyli podstawy szpiegowskiego fachu, cykl „Cień zwycięstwa” oraz powieści z cyklu o Nastii Strzeleckiej. Pierwszy tom z jego pięcioksięgu „Lodołamacz” kupiło kilkanaście milionów czytelników.


Poznaj inne książki

Alicja w Krainie Czarów

Alicja w Krainie Czarów Alicja w Krainie Czarów

Carroll Lewis

Poza czasem

Poza czasem Poza czasem

Agnieszka Rusin

Atak rozpaczy Atak rozpaczy

Artur Hajzer

Rzeka. Żywioły Podkarpacia

Rzeka. Żywioły Podkarpacia Rzeka. Żywioły Podkarpacia

Anna Kusiak

Biedronka szuka przyjaciela

Biedronka szuka przyjaciela Biedronka szuka przyjaciela

Wiktoria Juszczel

O Łakomczuchu, Niejadce i Brudasku

O Łakomczuchu, Niejadce i Brudasku O Łakomczuchu, Niejadce i Brudasku

Zygmunt Wyrobek


Dodaj komentarz