Nie wszystko zostaje w rodzinie

Nie wszystko zostaje w rodzinie

Autor: Hannah Rothschild


Opis książki:

Szlachectwo zobowiązuje, ale pieniądze nie śmierdzą… „Nie wszystko zostaje w rodzinie” to zabawna książka o arystokratach jeszcze nie czytaliście!

Zamek Trelawney, dawniej najwspanialsza siedziba rodowa na południu Kornwalii, powoli zamienia się w ruinę. Od ośmiuset lat pozostaje w rękach tej samej rodziny, która po utracie dawnego bogactwa rozpaczliwie broni się przed oddaniem go w obce ręce. Gdy wśród klepiących biedę arystokratów pojawia się dziewczyna przedstawiająca się jako nieznana dotąd krewna, życie mieszkańców Trelawney gwałtownie przyspiesza. Na jaw wychodzą tajemnice, które wydawały się na zawsze pogrzebane, stare urazy wybuchają z nową siłą, gdzieś rodzi się miłość, a skłócone przyjaciółki są zmuszone zakopać wojenny topór…
„Nie wszystko zostaje w rodzinie” to wyśmienita opowieść o schyłku i upadku, zemście, a przede wszystkim o skomplikowanych relacjach, które zarówno wzruszają, jak i śmieszą.

Hannah Rothschild (z  tych  Rothschildów) to pisarka, producentka dokumentów filmowych, a także bizneswoman. Wywodzi się z arystokratycznej rodziny bankowców i kontynuuje ich tradycje jako dyrektorka spółki inwestycyjnej. Zasłynęła jako pierwsza kobieta zarządzająca National Gallery – współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi, a za swoją działalność w dziedzinie sztuki i filantropii została odznaczona Orderem Imperium Brytyjskiego. Pisze dla takich magazynów jak „The Times”, „Vogue”, „The Guardian” i „Financial Times”, a jej filmy dokumentalne pokazywane są w największych sieciach telewizyjnych i na festiwalach. Na koncie ma również kilka książek – przede wszystkim „The Baroness”, biografię swojej kuzynki, „królowej jazzu” Niki de Koenigswarter, oraz nagradzaną powieść humorystyczną „Nie wszystko zostaje w rodzinie”. Na co dzień mieszka w Londynie z trzema córkami.   


Poznaj inne książki

Czerwona zaraza. Jak naprawdę wyglądało wyzwolenie polski? Czerwona zaraza. Jak naprawdę wyglądało wyzwolenie polski?

Dariusz Kaliński

Dziewczyna z portretu Dziewczyna z portretu

Natalia Thiel

Tam, gdzie gwiazdka świeci najjaśniej

Tam, gdzie gwiazdka świeci najjaśniej Tam, gdzie gwiazdka świeci najjaśniej

Wioletta Piasecka

Ścieżka Kruczej Łapy, serce wojownika

Serce wojownika Serce wojownika

Erin Hunter

Do boju! Jak w skrajnych sytuacjach pozostać w jednym kawałku, zachować zmysły i nie złapać infekcji

Do boju! Jak w skrajnych sytuacjach pozostać w jednym kawałku, zachować zmysły i nie złapać infekcji Do boju! Jak w skrajnych sytuacjach pozostać w jednym kawałku, zachować zmysły i nie złapać infekcji

Mary Roach

Książę szpiegów

Książę szpiegów Książę szpiegów

Elizabeth Camden


Dodaj komentarz