Supełki i krzyżyki

Supełki i krzyżyki

Autor: Ian Rankin


Opis książki:

„Supełki i krzyżyki” to powieść zdobywcy Nagrody Edgara Allana Poego, dwóch Złotych Sztyletów i wielu innych prestiżowych nagród w dziedzinie kryminału. Pierwsza część cyklu z Johnem Rebusem, jednym z najciekawszych literackich detektywów, porównywanym do Philipa Marlowe’a.

A myśleli, że Edynburg jest ostatnim miejscem, w którym coś takiego mogłoby się zdarzyć…

John Rebus, były komandos elitarnej jednostki specjalnej SAS, wciąż zmaga się ze swoją wojskową przeszłością. Radzi sobie z tym, jak może: alkohol czasem mu pomaga, ale nie na dłuższą metę. Najlepszą metodą na utrzymanie się przy zdrowych zmysłach jest dla niego prowadzenie śledztw, nawet jeśli musi się przy tym taplać w największym ludzkim bagnie i znów stawać twarzą w twarz z koszmarami.

Właśnie taka jest sprawa, którą teraz się zajmuje. Dwie dziewczynki uduszone sznurem z zawiązanymi supłami. Trzecią na razie uznano za zaginioną, ale prawdopodobnie podzieli los tamtych. Podczas gdy cała edynburska policja została postawiona na nogi, Rebus otrzymuje anonimowe listy z kawałkami sznurka związanego w supełki i ze skrzyżowanymi zapałkami.

Wygląda na to, że rozwiązanie zagadki pozostaje wyłącznie w jego rękach, ale kiedy Rebus wreszcie zrozumie, o co w niej chodzi, może już być za późno.Poznaj inne książki

Gry nie tylko miłosne

Gry nie tylko miłosne Gry nie tylko miłosne

Irena Matuszkiewicz

Peruwiańska żona została zdradzona

Peruwiańska żona została zdradzona Peruwiańska żona została zdradzona

Mia Słowik

empatajzer

Empatajzer Empatajzer

Aleksandra Borowiec

Kocham kobietę, którą jestem

Kocham kobietę, którą jestem Kocham kobietę, którą jestem

Linda Jarosch

Miłość na wojennej wyspie

Miłość na wojennej wyspie Miłość na wojennej wyspie

Jenny Lecoat

Do trzech razy śmierć Do trzech razy śmierć

Alek Rogoziński


Dodaj komentarz