Supełki i krzyżyki

Supełki i krzyżyki

Autor: Ian Rankin


Opis książki:

„Supełki i krzyżyki” to powieść zdobywcy Nagrody Edgara Allana Poego, dwóch Złotych Sztyletów i wielu innych prestiżowych nagród w dziedzinie kryminału. Pierwsza część cyklu z Johnem Rebusem, jednym z najciekawszych literackich detektywów, porównywanym do Philipa Marlowe’a.

A myśleli, że Edynburg jest ostatnim miejscem, w którym coś takiego mogłoby się zdarzyć…

John Rebus, były komandos elitarnej jednostki specjalnej SAS, wciąż zmaga się ze swoją wojskową przeszłością. Radzi sobie z tym, jak może: alkohol czasem mu pomaga, ale nie na dłuższą metę. Najlepszą metodą na utrzymanie się przy zdrowych zmysłach jest dla niego prowadzenie śledztw, nawet jeśli musi się przy tym taplać w największym ludzkim bagnie i znów stawać twarzą w twarz z koszmarami.

Właśnie taka jest sprawa, którą teraz się zajmuje. Dwie dziewczynki uduszone sznurem z zawiązanymi supłami. Trzecią na razie uznano za zaginioną, ale prawdopodobnie podzieli los tamtych. Podczas gdy cała edynburska policja została postawiona na nogi, Rebus otrzymuje anonimowe listy z kawałkami sznurka związanego w supełki i ze skrzyżowanymi zapałkami.

Wygląda na to, że rozwiązanie zagadki pozostaje wyłącznie w jego rękach, ale kiedy Rebus wreszcie zrozumie, o co w niej chodzi, może już być za późno.


Poznaj inne książki

Anioł stróż

Anioł stróż Anioł stróż

Nicholas Sparks

Logostorki

Logostorki. Teksty do terapii logopedycznej oraz ćwiczeń ogólnorozwojowych Głoska [r] Logostorki. Teksty do terapii logopedycznej oraz ćwiczeń ogólnorozwojowych Głoska [r]

Małgorzata Korona-Moskała

Rzeczy, które robimy w ciemności

Rzeczy, które robimy w ciemności Rzeczy, które robimy w ciemności

Dominika van Eijkelenborg

Jak wychować dziecko na zdrowego psychicznie dorosłego

Jak wychować dziecko na zdrowego psychicznie dorosłego Jak wychować dziecko na zdrowego psychicznie dorosłego

Paulina Pawlak

Jak rzuciłem korpo

Jak rzuciłem korpo Jak rzuciłem korpo

Mateusz Gradowski

Rozpacz i determinacja

Rozpacz i determinacja Rozpacz i determinacja

Jan Melerski


Dodaj komentarz