Śmierć w transsyberyjskim ekspresie

Śmierć w transsyberyjskim ekspresie

Autor: C.J. Farrington


Opis książki:

„Śmierć w transsyberyjskim ekspresie” to kryminał, który jednocześnie wciąga, wzbudza napięcie i wywołuje na twarzy mnóstwo uśmiechów.

Olga Puszkina – technik transportu kolejowego trzeciej klasy i przyszła autorka bestsellerów – pracuje jako dróżniczka w budce przy torach, a towarzystwa dotrzymuje jej jedynie jeż Dmitrij. Patrząc na przejeżdżający ekspres transsyberyjski, Olga marzy o studiowaniu literatury na uniwersytecie w Tomsku, zwanym Oksfordem zachodniej Syberii, i o ucieczce z sennej, zasypanej śniegiem wioski Rozłaznyj.
Senny spokój miejscowości zakłócają nagle jadowite listy, liczne przestępstwa i plotki o Babie Jadze, zabójczej wiedźmie ukrywającej się w mroźnej głębi rosyjskiej tajgi. A gdy pewnego dnia na zmierzającą do budki Olgę spada wyrzucone z ekspresu ciało amerykańskiego turysty z poderżniętym gardłem i ustami pełnymi rubli, kobieta wie, że pora zacząć działać. Niedługo potem Rozłaznym wstrząsa kolejne morderstwo, a prowadzący śledztwo sierżant Maruszkin trafia do aresztu. Olga postanawia pomóc policjantowi w walce z jego przerażającym szefem, podpułkownikiem Babikowem. Ale czy przy braku tropów nie porywa się przypadkiem z motyką na słońce?

Agatha Christie w okowach zaśnieżonej tajgi.

C.J. Farrington wychował się w Szkocji, a wykształcenie zdobył między innymi w Edynburgu, Cambridge i na Harvardzie. Interesuje się polityką i podróżowaniem – do napisania jego debiutanckiej powieści, „Śmierci w transsyberyjskim ekspresie”, zainspirowała go właśnie podróż słynną koleją. Swój czas dzieli między różnymi ośrodkami naukowymi a opieką nad córką Acacią.


Poznaj inne książki

Królobójcy

Królobójcy Królobójcy

Wacław Gąsiorowski

Smartfonowa fotografia w praktyce

Smartfonowa fotografia w praktyce Smartfonowa fotografia w praktyce

Marcin Mański

Krawcowe z Auschwitz. Prawdziwa historia kobiet, które szyły, żeby przetrwać

Krawcowe z Auschwitz. Prawdziwa historia kobiet, które szyły, żeby przetrwać Krawcowe z Auschwitz. Prawdziwa historia kobiet, które szyły, żeby przetrwać

Lucy Adlington

Matko, która nas znasz – Maryjność w nauczaniu ks. Aleksandra Woźnego

Matko, która nas znasz – Maryjność w nauczaniu ks. Aleksandra Woźnego Matko, która nas znasz – Maryjność w nauczaniu ks. Aleksandra Woźnego

Ks. Wojciech Mueller

Horologium, czyli dom niezwykłych zegarów

Horologium, czyli dom niezwykłych zegarów Horologium, czyli dom niezwykłych zegarów

Ariadna Piepiórka

Przeorane miedze

Przeorane miedze Przeorane miedze

Kasia Bulicz-Kasprzak


Dodaj komentarz