Śmierć w transsyberyjskim ekspresie

Śmierć w transsyberyjskim ekspresie

Autor: C.J. Farrington


Opis książki:

„Śmierć w transsyberyjskim ekspresie” to kryminał, który jednocześnie wciąga, wzbudza napięcie i wywołuje na twarzy mnóstwo uśmiechów.

Olga Puszkina – technik transportu kolejowego trzeciej klasy i przyszła autorka bestsellerów – pracuje jako dróżniczka w budce przy torach, a towarzystwa dotrzymuje jej jedynie jeż Dmitrij. Patrząc na przejeżdżający ekspres transsyberyjski, Olga marzy o studiowaniu literatury na uniwersytecie w Tomsku, zwanym Oksfordem zachodniej Syberii, i o ucieczce z sennej, zasypanej śniegiem wioski Rozłaznyj.
Senny spokój miejscowości zakłócają nagle jadowite listy, liczne przestępstwa i plotki o Babie Jadze, zabójczej wiedźmie ukrywającej się w mroźnej głębi rosyjskiej tajgi. A gdy pewnego dnia na zmierzającą do budki Olgę spada wyrzucone z ekspresu ciało amerykańskiego turysty z poderżniętym gardłem i ustami pełnymi rubli, kobieta wie, że pora zacząć działać. Niedługo potem Rozłaznym wstrząsa kolejne morderstwo, a prowadzący śledztwo sierżant Maruszkin trafia do aresztu. Olga postanawia pomóc policjantowi w walce z jego przerażającym szefem, podpułkownikiem Babikowem. Ale czy przy braku tropów nie porywa się przypadkiem z motyką na słońce?

Agatha Christie w okowach zaśnieżonej tajgi.

C.J. Farrington wychował się w Szkocji, a wykształcenie zdobył między innymi w Edynburgu, Cambridge i na Harvardzie. Interesuje się polityką i podróżowaniem – do napisania jego debiutanckiej powieści, „Śmierci w transsyberyjskim ekspresie”, zainspirowała go właśnie podróż słynną koleją. Swój czas dzieli między różnymi ośrodkami naukowymi a opieką nad córką Acacią.


Poznaj inne książki

Sztuka w Polsce 1945–2005

Sztuka w Polsce 1945–2005 Sztuka w Polsce 1945–2005

Anda Rottenberg

Potknięcia miłości

Potknięcia miłości Potknięcia miłości

Anna Wojtkowska - Witala

Pojedynek

Pojedynek Pojedynek

Elżbieta Pytlarz

Babcia w koronie

Babcia w koronie Babcia w koronie

Katarzyna Dembska

Mariolka. Zwariowana powieść dla nastolatek

Mariolka. Zwariowana powieść dla nastolatek Mariolka. Zwariowana powieść dla nastolatek

Katarzyna Dembska

Mojra. Przeklęte dzieci Inayari

Mojra. Przeklęte dzieci Inayari Mojra. Przeklęte dzieci Inayari

Agnieszka Kulbat


Dodaj komentarz