Pakt

Pakt

Autor: Anna Potyra


Opis książki:

Nie ma zbrodni bardziej doskonałej niż taka, która nigdy nie została odkryta.

Komisarz Adam Lorenz przyjeżdża w odwiedziny do swojego starego przyjaciela, który dorobiwszy się fortuny, wrócił w rodzinne strony i kupił zrujnowany poniemiecki pałac. Dwadzieścia lat temu odnaleziono tu zwłoki młodej dziewczyny, która popełniła samobójstwo, ale teraz nie ma nawet śladu po dawnej tragedii. Pałac przywrócono do stanu świetności, do odnowionych stajni po osiemdziesięciu latach wróciły konie. Majątek tętni życiem.

Jednak pod taflą doskonałości kryją się straszne tajemnice.

W dniu przyjazdu Lorenza znika bez śladu pracownica majątku, młoda Ukrainka. Okoliczności zaginięcia nie napawają optymizmem, wiele wskazuje na to, że dziewczyna padła ofiarą przestępstwa. Po kilku dniach potwierdza się najczarniejszy scenariusz.

Na miejsce zostaje wezwana prokurator Maria Szafrańska, żeby wyjaśnić sprawę zabójstwa Ukrainki. Dzięki pomocy Lorenza zaczyna rozumieć, że ta zbrodnia to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Razem próbują rozwiązać zagadkę śmierci dziewczyny. Nie przypuszczają nawet, z czym przyjdzie im się zmierzyć. Korzenie zła sięgają bardzo głęboko.


Poznaj inne książki

Miłość w pakiecie

Miłość w pakiecie Miłość w pakiecie

opracowanie zbiorowe

Niebezpieczna ścieżka

Niebezpieczna ścieżka Niebezpieczna ścieżka

Erin Hunter

Kwiaty z cukru

Kwiaty z cukru Kwiaty z cukru

Antoine Laurain

Zamieć

Zamieć Zamieć

Zuzanna Gajewska

Rozpacz i determinacja

Rozpacz i determinacja Rozpacz i determinacja

Jan Melerski

Nie będę twoim bohaterem Nie będę twoim bohaterem

Beata Sagan


Dodaj komentarz