Gra na dwa fronty

Gra na dwa fronty

Autor: Lily Lindon


Opis książki:

„Gra na dwa fronty” to świeża, niezwykle aktualna i dowcipna komedia romantyczna o wrażliwej młodej kobiecie w stabilnym heteroseksualnym związku, która zdaje sobie sprawę, że… podobają jej się kobiety.

Gina planuje wkrótce wyjść za mąż. George zamierza grać w kultowej lesbijskiej grupie popowej. Gina i George to ta sama osoba. Bez wątpienia Georgina ma więcej niż jedno oblicze.

Georgina jest wrażliwą dwudziestosześciolatką przywiązaną do stałego harmonogramu: starannie zaplanowanych randek ze swoim chłopakiem, którego wkrótce poślubi, i prywatnych lekcji muzyki, których regularnie udziela niezbyt utalentowanym dzieciom. Codzienne funkcjonowanie według precyzyjnego rytmu sprawdza się doskonale, czemu więc miałaby z niego rezygnować?

Kiedy jednak raz w życiu postępuje wbrew rutynie i trafia na koncert lesbijskiego pop bandu, nagle nachodzą ją wątpliwości… Zaskoczona zdaje sobie sprawę, że chciałaby znów sama grać, może nawet być gwiazdą muzyki i rozpalać tłumy jak dziewczyny z Phase − dlaczego nie? Poza tym perkusistka występującej na scenie grupy jest naprawdę bardzo, bardzo… pociągająca.

Rozdarta pomiędzy obawą, że straci poukładane życie w bezpiecznym związku z mężczyzną, a ekscytacją płynącą z bycia o krok od nowej muzycznej − i miłosnej − przygody, Georgina robi to, co zrobiłby każdy rozsądny człowiek: podwaja swoją osobowość. Za dnia jest nudną starą Giną; w nocy nowym talentem na queerowej scenie muzycznej, znanym jako George.

Czy Georginie uda się pogodzić te z pozoru wykluczające się światy?


Poznaj inne książki

Kobiece everesty

Kobiece everesty Kobiece everesty

Małgorzata Wasilewska

W co wierzą katolicy

W co wierzą katolicy W co wierzą katolicy

Karl Keating

Wielki Projekt

Wielki Projekt Wielki Projekt

Stephen Hawking / Leonard Mlodinow

Ostatni dowód

Ostatni dowód Ostatni dowód

Jeffery Deaver

Unabomber. Z akt FBI

Unabomber. Z akt FBI Unabomber. Z akt FBI

Bryan Denson

Jeśli zostaniesz

Jeśli zostaniesz Jeśli zostaniesz

Denise Hunter


Dodaj komentarz