Siri, kim jestem, Sam Tschida, zaczytanyksiazkoholik.pl

Dla wszystkich #instadziewczyn – „Siri, kim jestem?”, Sam Tschida


„Urocza komedia romantyczna na czasie dla wszystkich #instadziewczyn.” Czy aby na pewno Sam Tschida poczyniła uroczą i zabawną komedię romantyczną?

„Mia budzi się w szpitalu z… amnezją. Nie potrafi sobie przypomnieć nawet swojego imienia. Przy sobie ma jedynie podartą imprezową sukienkę od Prady, pomadkę Chanel i iPhone’a z rozbitym wyświetlaczem. Ponieważ nie pamięta niczego ze swojego życia, musi je odbudować na podstawie zdjęć, które zamieściła na Instagramie. Niby prosta sprawa, prawda? Zawsze jakiś trop. Cóż, może i tak by było, gdyby nie fakt, że fotki, które wrzucamy na Insta to najczęściej podkolorowana wersja rzeczywistości, niekoniecznie mająca wiele wspólnego z prawdą. A wszystko wskazuje na to, że Mia była prawdziwą mistrzynią kreowania wizerunku. Niestety przekona się, że za imponującym internetowym wizerunkiem kryją się mało spektakularne realia. Pomoże jej w tym Max, którego przypadkiem pozna i który sprawi, że Mia poczuje „to coś”. Ale czy bez insta filtrów będzie dla niego równie atrakcyjna?”

Tyle słowem wstępu do Wydawcy… W obecnych czasach większość z nas nie ruszy się na krok bez telefonu. W mediach społecznościowych zamieszczamy sporo informacji na swój temat, zdjęcia nasze, dzieci, domu, samochodu, opisujemy, co właśnie robimy, z kim jesteśmy etc… często w podkoloryzowany sposób. Jakbyśmy chcieli się stać lepszymi od innych osób i się dowartościować. Przedstawić siebie tak, aby nam zazdrościli. Nasza bohaterka w wyniku wypadku traci pamięć. W jej odzyskaniu ma jej pomóc własny profil na Instagramie i podąża śladem publikowanych wcześniej postów. Mia uparcie wierzy we wszystko, co publikowała na profilu. Jak bardzo jest naiwna? – czas pokaże. Powieść może i jest romantyczna i śmieszna, ale mnie osobiście było żal dziewczyny. Książka bardzo na czasie a Sam Tschida pokazała, że w taki sposób, w jaki postępuje Mia, postępuje sporo osób. Kreujemy siebie jako osoby idealne, nieskazitelne, chwalimy się wszystkim i ciągle. Liczymy obserwatorów, polubienia. A gdzie podziała się zwykła ludzka rozmowa? I nie chodzi mi o rozmowę poprzez komentarze…Tytuł: Siri, kim jestem?
Tytuł oryginału: Siri Who Am I?
Autor: Sam Tschida
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 13-05-2021
Ilość stron: 392
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 39,99 zł
Tłumaczenie: Magda Witkowska


Dodaj komentarz


Czytaj także

Trzynasta opowieść, Diane Setterfield, zaczytanyksiazkoholik.pl

Diane Setterfield, „Trzynasta opowieść”

Opowieść o tragicznych losach rodziny naznaczonej śmiercią i szaleństwem, o miłości na skraju nienawiści, o bolesnej, nieuniknionej stracie i o rozpaczy, której nie leczy upływ czasu.


Królestwo

„Królestwo”, Jo Nesbø

W norweskiej wiosce gdzieś w górach mechanik Roy wiedzie spokojne, proste życie. Kiedy jego przedsiębiorczy brat Carl wraca po latach z propozycją budowy hotelu, odżywają mroczne sekrety ich dzieciństwa i czasu dorastania. Roy zawsze bronił młodszego brata przed rówieśnikami i chronił przed złośliwymi plotkami, ale teraz jego lojalność zostaje poddana próbie.