Do widzenia, Lily

Do widzenia, Lily

Autor: Steven Rowley


Opis książki:

„Do widzenia, Lily” to poruszająca opowieść o człowieku i jego zwierzęciu, idealna dla fanów filmu „Był sobie pies”.

Ted i Lily to najlepsi przyjaciele. Spędzają razem mnóstwo czasu, rozmawiając o chłopakach, oglądając filmy i grając w Monopoly. To ostatnie bywa nieco trudne, bo o ile Ted to wypalony, samotny pisarz z dwoma przeciwstawnymi kciukami, o tyle Lily jest… jamnikiem. A do tego wierną towarzyszką, która u boku właściciela przeżyła już ponad dekadę. Teraz jednak jej dalsze losy stają pod znakiem zapytania – pewnej nocy Ted odkrywa na ciele ukochanego psa potencjalnie niebezpieczny guz. Zaczyna się walka z czasem – „ośmiornica”, jak nazywa tumor mężczyzna, wcale nie zamierza odpuścić. Ted musi więc poradzić sobie z perspektywą straty… a także z własnym smutkiem, który od dłuższego czasu coraz bardziej go przytłacza.

Pokręcona i głęboko wzruszająca „Do widzenia, Lily” to powieść zabawna, mądra i całkowicie oryginalna w odkrywaniu, co to znaczy kochać każdą śmiertelną istotę. Ten dzielny mały jamnik podbije twoje serce – zupełnie jak jego na pozór niemiły, ale w środku pełen uczuć właściciel. Nie przegap ich wspólnych przygód!
Sara Gruen, autorka bestsellera „Woda dla słoni”

Steven Rowley jest autorem bestsellerowych powieści, które poruszają najczulsze struny. Przetłumaczono je już na ponad 20 języków, trwają również prace nad ich ekranizacjami. Zanim został pisarzem, Rowley pracował jako freelancer, dziennikarz i scenarzysta. Pochodzi z Portland w stanie Maine, a obecnie mieszka w Palm Springs w Kalifornii. „Do widzenia, Lily” to jego druga, po „Gujciu”, książka, która pojawia się w Polsce nakładem Prószyński i S-ka.Poznaj inne książki

Wyrwana z piekła talibów

Wyrwana z piekła talibów Wyrwana z piekła talibów

Marcin Margielewski

365 dni

365 dni 365 dni

Blanka Lipińska

Zrodzony z gniewu

Zrodzony z gniewu Zrodzony z gniewu

Paulina Zalecka

Pętliczek

Pętliczek Pętliczek

Piotr Brencz

Auschwitz. Naziści i ostateczne rozwiązanie

Auschwitz. Naziści i ostateczne rozwiązanie Auschwitz. Naziści i ostateczne rozwiązanie

Laurence Rees

Ścieżki Elizy

Ścieżki Elizy Ścieżki Elizy

Agnieszka Panasiuk


Dodaj komentarz